مصاحبه: آمریکا ریه-بیماری متخصص در Coronavirus, علائم, درمان, پیشگیری

Ognjen Gajic یک متخصص ریه و مراقبت های ویژه متخصص در معتبر مایو کلینیک در شمال ایالت مینه سوتا بود در مصاحبه با Ajla Obradovic یک خبرنگار با RFE/RL در بالکان خدمات مورد coronavirus و بیماری علائم و درمان است.

RFE/RL: چگونه سریع می کند و سلامت فرد را بدتر کند پس از تبدیل شدن به آلوده می شود ؟ به نظر می رسد که بیماران مبتلا به کروناویروس می میرند اما نه به سرعت بهبود آهسته تر در مقایسه با بیماری های دیگر ؟ و یا این است که یک تصور نادرست?

Ognjen Gajic: بیماری بحرانی [در افراد با کروناویروس] رخ می دهد به طور متوسط پس از هفت روز از علائم خفیف. از لحظه ای که یکی شروع می شود دچار تنگی نفس [وضعیت بیمار می تواند به بدتر شدن] به سرعت در حال گاهی اوقات در عرض چند ساعت و سپس نظارت ویژه در یک بیمارستان در بخش مراقبتهای ويژه حیاتی است.

RFE/RL: چگونه COVID-19 بیماران درمان می شود ؟ است وجود دارد یک روش استاندارد?

Gajic: بسیاری از بیماران دارای علائم خفیف است و هیچ درمان خاصی تا کنون به غیر از کنترل علائم — پاراستامول (نام دیگر استامینوفن) برای تب و ضعف و مانند آن. تست نشده اشکال از درمان می تواند خطرناک با توجه به عوارض جانبی استفاده نمی شود تا زمانی که تحقیقات نشان می دهد آنها در حال کارآمد است.

Ognjen Gajic (file photo)


Ognjen Gajic (عکس)

من مقابله با درمان بدحال بنابراین من می توانم بگویم بیشتر در مورد [آن دسته از بیماران]. در بسیاری از آنها [COVID-19] با پیشرفت بیماری شدید دو جانبه پنومونی مشخص تنگی نفس و هیپوکسی (که به معنی محرومیت از اکسیژن در بافت بدن).

این بیماران باید بلافاصله به بیمارستان برای اکسیژن درمانی و وضعیت آنها باید به طور مداوم نظارت پس از آن ممکن است به پاسخ در زمان [به این مشکلات] با شدید تنفسی از جمله ماسک. پیچیده مراقبت های ویژه با کنترل و حمایت همه ارگان ها موفق است و در حدود 50 درصد از مهمترین و به شدت بیمار موارد اگر چه برخی از بیماران ممکن است در تنفس برای چند هفته قبل از دوره نقاهت و یا در حال مرگ است.

تا کنون هیچ ثابت خاص درمان [برای COVID-19] و تست نشده تجربی مواد مخدر نباید تجویز بدون پژوهش مناسب [انجام]. ما در حال کار با همکاران خود در سراسر جهان در یک روز-به-روز پایه در پروژه های تحقیقاتی جدید برای درمان و پیشگیری است.

RFE/RL: وجود هر گونه اطلاعات تا کنون در بیماری های زمینه ای هستند که در برخی از راه, بیشتر مهلک در ترکیب با coronavirus?

Gajic: به جای بیماری های خاص بیشتر مهم است [کسی] وضعیت فیزیولوژیکی به عنوان دور به عنوان ریه های خود را و [به طور کلی تناسب اندام]; بیماران مسن که مناسب نیست و کسانی که با اشکال شدید مزمن ریه یا بیماری های قلبی را کم و رزرو و شانس کمی برای موفقیت پایدار فشرده تنفسی درمان است.

RFE/RL: چقدر عفونی است coronavirus از دیگر بیماری های مسری و چه شده است بهترین راه برای مردم برای محافظت از خود را ؟ در جمهوری چک به عنوان مثال, آنها هر کس نیاز به پوشیدن ماسک در مکان های عمومی, در حالی که سازمان بهداشت جهانی است و نه ذکر این عنوان ضروری برای افرادی که آلوده هستند. شما می توانید برخی از راهنمایی های خاص در حفاظت?

Gajic: ماسک باید از چپ به مراقبت های بهداشتی حرفه ای است. کامل شستن دست ها با آب و صابون است تا کنون مهم ترین نکته در این مرحله جداسازی از همه اما ضروری مخاطبین — به خصوص گروه-باید محترم شمرده شود. همچنین قبل از آمدن به مرکز بهداشت و درمان اولین تماس را با تلفن از آن است که امن تر به ماندن در خانه برای درمان در منزل اگر یکی از نشان دادن علائم خفیف.

RFE/RL: من درک می کنم شما مشغول به کار با همکاران خود از ووهان. آنچه در آن است که کشورهای دیگر می توانند یاد بگیرند از آنها و درخواست خود را در پاسخ به همه گیر?

Gajic: چندین همکاران از ووهان شده اند در کلینیک مایو در سال های اخیر و ما شده اند انجام تحقیقات مشترک. در شروع این بیماری همه گیر در ووهان ما فرستاده پشتیبانی از نظر درمان و [پزشکی] کارکنان حفاظت. در حال حاضر آنها در حال کمک به ما هستند. پس از برخی از موانع اولیه ما همکاران در ووهان با دقیق جداسازی اقدامات کافی تجهیزات و آموزش قادر به جلوگیری از مراقبت های بهداشتی حرفه ای از تبدیل شدن به بیمار با وجود کار با بیماران بدحال.

RFE/RL: آخرین اطلاعات نشان می دهد که ایالات متحده در حال حاضر دارای بیشترین تعداد افراد آلوده. آیا ایالات متحده در پاسخ به اپیدمی می آیند بیش از حد دیر شده ؟

Gajic: من یک اپیدمیولوژی بنابراین من نمی توانم اظهار نظر در آن است. وقتی که می آید به شدت بیمار ایالات متحده بیمارستان ارائه فوق العاده مراقبت در این شرایط سخت است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>