Infographic در Facebook تحریف تطبیقی حقایق در مورد ویروس ها

سریع نگاهی به

گمراه کننده نمودار در حال گسترش در Facebook اشتباه دوبله جدید coronavirus را “حداقل ویروس کشنده” شامل اطلاعات قدیمی در مورد کوروناویروس و اطلاعات غلط در مورد مرگ و میر از سال 2009 همه گیر H1N1.


داستان کامل

مقامات بهداشتی در سراسر جهان هنوز نمی دانند که با یقین به مرگ و میر از COVID-19 بیماری ناشی از رمان coronavirus اما برخی از مقامات ایالات متحده در حال حاضر در حال برآورد این بیماری 10 برابر کشنده تر از آنفولانزای فصلی.

نوشته های با گردش در Facebook حال اشتباه دوبله coronavirus را “حداقل ویروس کشنده” با انتشار یک نمودار خانگی در نرخ مرگ و میر از ویروس های دیگر. این نمودار در واقع منتشر شده در ماه ژانویه پس از آن به نقل از داده های قدیمی در مورد کوروناویروس موارد و مرگ و میر و آن را شامل خطا است که باعث می شود COVID-19 نگاه کنید کمتر کشنده از سال 2009 H1N1 “آنفولانزای خوکی” شیوع.

برخی از متن: در حالی که سازمان بهداشت جهانی است که قبلا برآورد مرگ و میر COVID-19 به حدود 3.4% که رقم متکی شناخته موارد تایید شده بیماری — همانطور که ما قبلا نوشته شده است. تعداد بسیار خوب ممکن است سقوط به زیر 1% به عنوان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن پیشنهاد کرده است که اطلاعات بیشتری در مورد تعداد کل موارد موجود می شود.

هنوز هم حدود 1% مرگ و میر است 10 بار که از آنفولانزای فصلی که میزان مرگ و میر حدود 0.1% — یک نقطه Anthony Fauci, مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های عفونی تاکید کرد به کنگره در آوریل 11.

گمراه کننده نمودار را نشان می دهد این ویروس مضر است. یکی از کاربر های این پست در یک تئوری توطئه گروه گفت: این ویروس بود “حداقل مرگبار” و “بیشتر به کرات توسط رسانه ها.” پست خود به تنهایی شد و سپس به اشتراک گذاشته شده توسط بیش از 10 ، 000 دیگران است.

نمودار برای اولین بار منتشر شده در Jan. 30 داستان در کسب و کار خودی اقدام به انتقال چگونه رمان coronavirus نسبت به شیوع بیماری های قبلی آن را شامل نمی شود “حداقل ویروس کشنده” برچسب.

تعداد رمان coronavirus موارد و مرگ و میر در آن نمودار اصلی در حال حاضر در Facebook ذکر شده به عنوان 9,812 و 213 بود; این مرگ و میر به عنوان ذکر شده است 3.2% (زیر نرخ مرگ و میر از چند ویروس های دیگر موجود در نمودار). این اعداد و ارقام برای coronavirus در حال حاضر منسوخ شده است. به عنوان از آوریل 16, شده اند وجود دارد بیش از 174,000 موارد تایید شده و بیش از 6,700 مرگ و میر.

بیشتر نمودار حاوی اطلاعات اشتباه در مورد 2009 شیوع H1N1 و لیست میزان مرگ و میر از این شیوع به عنوان 17.4%. کسب و کار خودی بعد از تصحیح این نمودار نشان می دهد که شیوع حال 0.02% مرگ و میر — سازگار با برآورد از یک 2013 مطالعه تجزیه و تحلیل همه گیر و صدور یک یادداشت سردبیر Feb. 4 هشدار به خوانندگان به این واقعیت است.

Shayanne های دیجیتال انتشار طراح گرافیک که ایجاد نمودار تایید آنجا به ما گفت: در یک ایمیل که “post on Facebook امکانات نادرست و منسوخ شده نسخه ما نمودار است.”

“ما ادعا می کنند که coronavirus است حداقل ویروس مرگبار’ و البته ما مطمئن ساخته شده به دولت است که کسانی که اعداد ما به عنوان از زمان گزارش” گال گفت.

کسب و کار خودی اصلاح نمودار (با استفاده از اطلاعات به عنوان Feb. 4) نشان داد که COVID-19 بالاتر مرگ و میر از H1N1 رد این “حداقل ویروس کشنده” برچسب استفاده می شود در رسانه های اجتماعی. و در حالی که نسخه اصلاح شده با تکیه بر تایید موارد و مرگ و میر ناشی از اوایل فوریه قرار دادن جدید کروناویروس مرگ و میر در 2.1% حتی 1% برآورد ذکر شده توسط Fauci بسیار بالاتر از H1N1 هستند.

ما قبلا توضیح داد که تفاوت بین دو شیوع و این واقعیت جدید کروناویروس است به طور قابل توجهی بیشتر انتقال و کشنده تر از H1N1.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“2009 H1N1 همه گیر (H1N1pdm09 ویروس).” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. دیده 13 Mar سال 2020 است.

“Coronavirus COVID-19 جهانی موارد.” مرکز سیستم های علم و مهندسی دانشگاه جانز هاپکینز. دیده 13 Mar سال 2020 است.

دختر Shayanne. طراح گرافیک خودی کسب و کار. ایمیل به FactCheck.org. 13 Mar سال 2020 است.

مک دونالد جسیکا و لری رابرتسون. “مغلوب ساختن پیشی جستن H1N1 آنفلوآنزای خوکی همه گیر چرخش است.” FactCheck.org. 13 Mar سال 2020 است.

Rieder, Rem. “تهمت و Coronavirus نرخ مرگ.” FactCheck.org. 5 Mar سال 2020 است.

Roos, رابرت. “مطالعه قرار می دهد جهانی 2009 همه گیر H1N1 عفونت های رای در 24٪.” دانشگاه مینه سوتا مرکز تحقیقات بیماری های عفونی و سیاست. 24 Jan 2013.

“WATH زنده: CDC NIH مدیر شهادت قبل از خانه در coronavirus پاسخ (در یک روز).” واشنگتن پست. یوتیوب. 11 Mar سال 2020 است.

“چه کسی مدیر کل باز بیانات در جلسه رسانه در COVID-19 – 3 مارس سال 2020 است.” سازمان بهداشت جهانی. 3 Mar سال 2020 است.

وودوارد, Aylin و Shayanne گال. “یک نمودار نشان می دهد که چگونه ووهان coronavirus در مقایسه با دیگر عمده شیوع بیماری و بیماری های همه گیر در 50 سال گذشته.” خودی کسب و کار. 30 Jan 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>