رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن است “مجددا” آمریکا برای حمایت از ترکیه در یک تماس تلفنی با رئیس جمهور رجب طیب اردوغان در حالی که اصرار رئیس جمهور بشار اسد, روسیه و ایران برای توقف حملات خود را در سوریه و شمال غربی استان ادلب — آخرین شورشی منطقه در شمال غربی سوریه — کاخ سفید در فوریه 28.

این دو صحبت کرد و پس از 33 سرباز ترک کشته شدند روز گذشته در یک حمله هوایی روسیه از حمایت سوریه نیروهای رژیم تحریک مرگبار پاسخ آنکارا.

مغلوب ساختن پیشی جستن “مجددا حمایت خود را از ترکیه را تلاش برای د-تشدید اوضاع در شمال غربی سوریه و جلوگیری از یک فاجعه انسانی” کاخ سفید گفت: بدون دادن جزئیات در مورد حمایت.

در همین حال ریاست جمهوری ترکیه گفت: اردوغان و تهمت توافق اقدامات لازم برای جلوگیری از یک “فاجعه انسانی” در یمن است.

“رهبران دو کشور توافق کردند که در مراحل اضافی و بدون تاخیر به منظور جلوگیری از یک فاجعه انسانی اتفاق می افتند در منطقه ادلب” این در بیانیه ای گفت.

اردوغان گفت: مغلوب ساختن پیشی جستن است که ترکیه تحویل داده شده بود که پاسخ لازم را به عاملان این “نفرت حمله هدف ما قهرمانانه سربازان” و تصریح کرد آنکارا تصمیم به حذف “عناصر رژیم” از مناطق در ایران تحت پوشش یک توافق آتش بس امضا شده توسط آنکارا و مسکو در سال 2018 ،

یک جنگ مانیتور گفت: ترکیه اقدامات تلافی جویانه کشته شدن 31 ارتش سوریه در ادلب در فوریه 28.


تلافی جویانه هواپیماهای بدون سرنشین و حملات توپخانه ضربه ارتش سوریه مواضع در جنوب شرقی و بخش هایی از استان بودند که دوباره توسط دولت در نزدیک به سه ماهه تهاجمی علیه شورشیان تحت محاصره بریتانیا مبتنی بر ناظر حقوق بشر سوریه گفت.

سوریه را بلافاصله تایید این گزارش نیروهای نظامی و میر.

دبیر کل سازمان ملل متحد آنتونیو اشاره به این حادثه تلخ گفت: تشدید مبارزه بود “یکی از نگران کننده ترین لحظات” از جنگ سوریه و برقراری فوری آتش بس.

ساعت پس از 27 فوریه اعتصاب ترکیه هشدار داد آن را باز کردن دروازه برای پناهندگان به فرار به اروپا و یک حرکت است که می تواند پیامدهای عمده برای آن همسایه غربی که به سرعت نقل مکان کرد برای افزایش امنیت مرزی.

ترکیه همسایه یونان و بلغارستان تقویت مرزهای خود را در پاسخ به آنکارا را تهدید به بازگشایی مرز بسته تحت یک توافق است که متوقف 2015-16 مهاجرت بحران که بیش از یک میلیون نفر عبور به اروپا ،

با گزارش “رویترز” dpa AP و AFP

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im