در تماس با اردوغان و پوتین, ایران, روحانی خواستار پایان “فرزند نامشروع” حضور ایالات متحده در سوریه

را “نامشروع” حضور نیروهای آمریکایی در سوریه باید خاتمه بلافاصله رئیس جمهور ایران حسن روحانی گفت: رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین و رئیس جمهور ترکیه طیب اردوغان در یک ویدئو کنفرانس در تاریخ 1 ژوئیه در مورد وضعیت در این کشور جنگ زده.

این مذاکرات برای اولین بار پس از سپتامبر در اصطلاح آستانه فرمت که در آن این سه کشور بحث در مورد تحولات در سوریه که در آن جنگ وارد آن 10 سال است.

ایران و روسیه شده اند حامیان سرسخت رئیس جمهور سوریه, بشار اسد, در حالی که ترکیه به نام خود فردی گری و حمایت از اپوزیسیون سوریه. هر سه کشور نیز مبارزه علیه بقایای دولت اسلامی (داعش) ،

پس رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اطلاعیه در دسامبر 2018 که او دستور خروج همه 2,000-2,500 نیروهای ایالات متحده عامل در سوریه, ایالات متحده قصد دارد برای نهایی کردن خروج بسیاری از نیروهای خود را بعد از این سال.

روحانی اصرار دارد که “هیچ راه حل نظامی” برای سوریه اما تکرار آن “عزم” برای ریشه کن کردن این است که باقی مانده.

“ما همچنان به حمایت بین سوریه گفت و گو و تاکید عزم ما برای مبارزه با تروریسم از داعش (عربی مخفف دولت اسلامی) القاعده و دیگر گروه های مرتبط.”

“جمهوری اسلامی ایران معتقد است تنها راه حل بحران سوریه سیاسی است و نه یک راه حل نظامی” روحانی گفت: در یک سخنرانی تلویزیونی باز کردن آدرس.

پوتین گفت: همتایان خود که یک نیاز وجود دارد به صورت صلح آمیز و گفت و گو میان طرف متخاصم در سوریه که در آن درگیری به کشته شدن بیش از 380,000 مردم و میلیون ها نفر آواره.

پوتین همچنین گفت که نقاط داغ از تروریسم هنوز هم باقی می ماند در سوریه در ادلب و مناطق دیگر.

“من تاکید می کند که مبارزه با تروریسم ادامه خواهد داد تا زمانی که آن را به طور کامل ریشه کن در سوریه و منطقه به طور کلی در,” او اضافه شده است.

پس از ارائه باز کردن اظهارات این سه رئیس جمهور انتظار می رود به بحث در مورد سوریه در خصوصی.

ترکیه و روسیه میانجیگری مارس آتش بس در شورشی کنترل استان ادلب پس از monthslong روسیه-حمایت آمیز توسط نیروهای سوریه که آواره نزدیک به 1 میلیون نفر و تهدید به ارسال سیل پناهندگان به ترکیه است.

به عنوان بخشی از آتش بس توافق ترکیه و عربستان انجام گشت مشترک در یک منطقه حائل بین جنگجویان شورشی و نیروهای دولتی سوریه در امتداد یک بخش استراتژیک بزرگراه M4 که متصل سوریه به لاذقیه در ساحل دریای مدیترانه.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdclck.ruulvis.net