در بلاروس قبل از رای سرکوب از گسترش خیابان ها و وبلاگ ها به یک بانک

در انتخابات گذشته در بلاروس جنگ سیاسی ایفا کرده و در خیابان ها با دولت در سرکوب معترضان که خواستار آزاد و عادلانه رای یا گریه ناپاک زمانی که نتایج رسمی به دست رئیس جمهور Alyaksandr لوکاشنکا در عین حال یکی دیگر مدت است.

مبارزه بیش از یک ماه اوت 9 انتخابات در حال شکل گیری در یک روش مشابه: بیش از 100 فعالان وبلاگ نویسان و دیگر دشمنان از لوکاشنکا شده اند بازداشت اعتراض در سراسر کشور از جمله نامزدهای احتمالی مانند محبوب vlogger Syarhey Tsikhanouski و سیاستمدار مخالف Mikalay Statkevich که به چالش کشیده استبدادی رهبر در سال 2010 و زندانی شد برای اعتراضات که به دنبال آن است که اختلاف رای دادن.

اما این بار تهدید به لوکاشنکا به نظر می رسد بیشتر به عنوان او تلاش برای tamp کردن خشم بیش از آنچه منتقدان تماس فاجعه در پاسخ به کروناویروس همه گیر و رو به رشد نگرانی ها در مورد اقتصاد در یک کشور که دولت به مدت طولانی متکی به یارانه های از روسیه در قالب تخفیف بر منابع نفت.

و این زمان او در حال مصاحبه شبکه گسترده تحلیلگران می گویند هدف قرار دادن یک بانکدار که مبارزه برای سرنگون کردن رئیس جمهور در قدرت پس از سال 1994 شتاب گرفته است.

در ژوئن 15, مقامات بلاروس در زمان کنترل Belgazprombank یک تقریبا به طور کامل روسی متعلق به بانک تجاری که منجر شد به مدت 20 سال توسط Viktar Babaryka قبل از او پا را به دنبال ریاست جمهوری است.

که حرکت می کند یک روز پس از مأموران اجرای قانون انجام جستجو و بازداشت 15 بانک مدیران با استناد به سوء ظن از فرار مالیاتی و پول شویی.

Babaryka, 56 است که دستگیر شده است را رد کرده است هر گونه تخلف در این بانک و به نام این اقدامات بخشی از یک کمپین ارعاب انجام شده در “سیاسی سفارشات.”

قبل از اینکه جمعیت از حدود 300 نفر در امضا-جمع آوری رویداد در شهر ببرویسک در ژوئن 15, او با چکش خانه یکی از مبارزات انتخاباتی خود پیام: ادعا می کنند که لوکاشنکا دولت را پوشش داده است تا دامنه کامل از COVID-19 بحران در بلاروس.

این COVID-19 عامل

“حقیقت این است که هر یک از ما هنگامی که ما را ترک خانه ما در برابر آنچه که واقعا در رفتن در این کشور — به ظروف سرباز یا مسافر واقعی ما در” Babaryka گفت. او دولت را متهم به “فریب مردم خود” توسط “به ما گفتن همه چیز خوب است.”

در ماه مارس لوکاشنکا رد بیماری همه گیر کوروناویروس به عنوان یک محصول “جرم جنون” و کاهش یافته است به تحمیل اقدامات به منظور مهار آن در مانند مستندات و اجتماعی-دورى قوانین. در حال حاضر کشور از 9.5 میلیون اتحاد اروپا یکی از بالاترین سرانه میزان عفونت با بیش از 55 ، 000 تایید موارد با توجه به رسمی شمارش.

اقتصاد شده است آمار COVID-19 و همچنین نهفته تنش با روسیه که در نقل مکان کرد به سفت مالی پیچ در بلاروس به عنوان لوکاشنکا به نظر می رسد به مقاومت در برابر مسکو خواستار یکپارچه سازی نزدیک تر که بسیاری در بلاروس ترس می تواند به معنای از دست دادن حق حاکمیت.

بانک جهانی پیش بینی است که اقتصاد بلاروس خواهد قرارداد حداقل 4 درصد در سال 2020 که گفته بود بزرگترین کاهش در 25 سال.

در برابر این پس زمینه چند می شود رئیس جمهور به دنبال به چالش لوکاشنکا که حفظ قدرت از طریق انتخابات و رای که ناظران بین المللی می گویند کاهش یافته است کوتاه از استانداردهای دموکراتیک در هر مورد. خوب-با حضور درایوهای امضا در شهرستانها در سراسر کشور بلاروس اشاره کرده اند تا آنچه را که ممکن است عمومی بی سابقه ای نارضایتی خود را از حکومت.

Babaryka می گوید که او جمع آوری بیش از 300,000 امضا سه برابر مقدار مورد نیاز برای دریافت در انتخابات. که احتمالا شگفتی ناخوشایند برای لوکاشنکا با توجه به کمیل Klysinski یک عضو ارشد در ورشو بر اساس OSW مرکز مطالعات شرقی.

دیدار با ‘سوسک’?

“بیش از 300,000 بی سابقه است در بلاروس شرایط برای هر جایگزین نامزد” Klysinski گفت. “لوکاشنکا ممکن است ترس Babaryka به عنوان بیش از حد-محبوب نامزد با کاملا مناسب و معقول بودجه بزرگ و به خوبی سازمان یافته [انتخاباتی] کمیته — تاریخ و زمان آخرین اما نه کم — بسیاری از اتصالات با بلاروس nomenklatura.”

Babaryka است که نه تنها بلاروس تاجر به دنبال به چالش لوکاشنکا. Valer Tsapkala سفیر سابق ایالات متحده و رئیس سابق تکنولوژی بالا انکوباتور در مینسک نیز ریاست جمهوری امیدوار.

لوکاشنکا و 65 تا حد زیادی رد بالقوه رقیب نامزدها مقایسه آنها را به “سوسک” تغذیه علوفه گذاشته شده توسط دیگران است.

Belarusian President Alyaksandr Lukashenka (file photo)


رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا (عکس)

حمایت عمومی برای لوکاشنکا سخت است برای ارزیابی زیرا هیچ گسترده در رای گیری انجام شده در پنج سال Ihar Ilyash یک بلاروس تحلیلگر سیاسی گفت: در زمان کنونییک زبان روسی شبکه رهبری RFE/RL در همکاری با VOA. او اظهار داشت که غیر رسمی آنلاین نظر سنجی قرار داده اند لوکاشنکا رتبه در تک رقمی دور و زیر Babaryka است.

اگر چه Babaryka نشده است متهم با هر گونه جنایات گروه تحقیقات مالی از دولت بلاروس کنترل کمیته ادعا کرد که در ژوئن 12 , آن را تا به حال اثبات دخالت خود را در فعالیت های غیر قانونی.

پس از آن 15 ژوئن اعلام کرد که دولت گرفته بود کنترل Belgazprombank است که اکثریت متعلق به دولت روسیه کنترل طبیعی-گاز لوله گازپروم و Gazprombank وابسته.

روسیه صاحبان انتقاد مقامات بلاروس’ جستجو و دستگیری در Belgazprombank روز گذشته خواستار اقدامات یک “نقض آشکار” از بلاروس قانون و قوانین اتحادیه اقتصادی اوراسیا یک تجارت گروه بندی که شامل بلاروس و قزاقستان و ارمنستان و قرقیزستان.

در مواجهه با چالش ها در چندین جبهه لوکاشنکا می توانید کمی استطاعت در حال حاضر بیشتر به تشدید تنش ها با روسیه گفت: Klysinski. او پیش بینی وضعیت خواهد بود مورد بحث هنگامی که وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف بازديد مینسک در ماه ژوئن 19.

“من باور دارم که لوکاشنکا علاقه مند است در یک مرحله جدیدی از مناقشه با مسکو به طوری که آنها را برای برخی از راه حل های آن,” Klysinski گفت.

لوکاشنکا اقدامات نیز نگرانی در غرب است که بهبود روابط با مینسک در سال های اخیر به خلق و خوی نفوذ روسیه است.

در ژوئن 5, یک گروه از کارشناسان سازمان ملل با ابراز “نگرانی جدی در مورد تشدید سرکوب جامعه مدنی در بلاروس.”

در مارس حداقل 195 مردم-به ویژه مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران وبلاگ نویسان پزشکی کارگران و دیگر اعضای جامعه مدنی — دستگیر شدند برای داشتن بیان دیدگاه های خود از کارشناسان گفت.

تحریم های ایالات متحده

“ما به شدت نگران آن است که این دستگیری ها که در ارتباط با ورزش از آزادی تجمع مسالمت آمیز و آزادی عقیده و بیان تاثیر ناگواری بر جامعه مدنی مستقل روزنامه نگاری و اما بیان مخالف انداز” گفت: Anaïs مارین سازمان ملل متحد گزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر در بلاروس.

در ژوئن 11, رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعلام کرد که گسترش تحریم ها در چند بلاروس مقامات از جمله لوکاشنکا برای یک سال دیگر.

“اقدامات و سیاست های برخی از اعضای دولت از بلاروس و دیگر افراد برای تضعیف بلاروس را از فرایندهای دموکراتیک و یا موسسات به ارتکاب نقض حقوق بشر مربوط به سرکوب سیاسی و به شرکت در فساد همچنان به ژست های غیر معمول و فوق العاده تهدید برای امنیت ملی و سیاست خارجی ایالات متحده” یک بیانیۀ کاخ سفید به عنوان خوانده شده.

Belarusian President Alyaksandr Lukashenka (left) meets with U.S. Secretary of State Mike Pompeo in Minsk on February 1.


رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا (چپ) در دیدار با وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo در مینسک در تاریخ 1 فوریه.

این حرکت با وجود های اخیر گرم شدن روابط. وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo بازدید مینسک در ماه فوریه ارشد ترین مقام آمریکایی برای سفر به بلاروس در بیش از دو دهه. در ماه آوریل دو کشور به طور رسمی دوباره روابط دیپلماتیک زمانی که جولی فیشر نامزد دریافت جایزه بود سفیر ایالات متحده در بلاروس — یک موقعیت که خالی بوده است برای بیش از یک دهه است. بلاروس نیز از ایالات متحده خریداری نفت در یک تاریخی برای اولین بار.

تا کنون شده است وجود دارد هیچ letup در فشار بر کسب و کار و مردم در ارتباط با Babaryka. بلاروس مستقل رسانه ها گزارش دادند ژوئن 16 که Svyatlana Kupreyeva عضو Babaryka ستاد انتخاباتی بازداشت شد on ژوئن 11 و در حال حاضر برگزار شد در KGB بازداشتگاه. معلوم بود چه اتهام یا اتهامات او می تواند روبرو شود. https://babariko.by/news/informacziya-o-zaderzhaniyah-chlenov-inicziativnyh-grupp

Ilyash گفت که لوکاشنکا در تلاش بود برای حفظ Babaryka در “دسته سه تایی کوتاه…به طوری که او تبدیل کند خود را بالا انتخاباتی امتیاز به اعتراض فعاليت در خیابان — است که او سعی کنید برای سازماندهی تظاهرات توده.”

“این همان چیزی است که دولت از ترس است,” او گفت:. “این است لوکاشنکا اصلی ترس است.”

با گزارش RFE/RL در بلاروس خدمات و زمان زمان

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de