در اولین دوشنبه به دنبال استرداد تاجیک مبارزان استخدام برای دولت اسلامی

چهار دولت اسلامی (IS) افراط گرایان که دوشنبه در تلاش برای استرداد از سوریه شامل تاجیک شبه نظامیان مرتبط با ده ها تن از حملات تروریستی و بدنام آنلاین کمپین تبلیغاتی با هدف جذب جنگجویان است.

دادستان در شهر دوشنبه می گوید مقامات تاجیک “تاسیس” که پرویز Saidrahmonov و Tojiddin نظروف در حال حاضر برگزار شد در “زندان در سوریه و عراق” پس از دستگیر شدن توسط نیروهای کرد.

“ما در حال تکمیل مدارک برای بازگرداندن Saidrahmonov…و ما امیدواریم که او نمي تواند به تاجیکستان در روزهای آینده” مظفر Yusufi, یک نماینده از دادستان دفتر به خبرنگاران گفت: در 28 ژانویه.

“علاوه بر Saidrahmonov برخی دیگر شبه نظامیان بودند که درگیر در استخدام شهروندان تاجیک به این گروه تروریستی خواهد بود از تحویل بیش از حد” Yusufi گفت.

Yusufi را ارائه نمی دهد جزئیات بیشتر در مورد دیگر افراط گرایان است که به دنبال.

اما منابع نزدیک به سازمان های اجرای قانون در شهر دوشنبه گفت: RFE/RL که دو نفر دیگر در استرداد لیست Dilovar Dodoev و Abdulahad نظروف. هر دو تاجیک از متهمان دستگیر شده در سوریه در سال 2019.

در حالی که تاجیکستان در حال حاضر عودت ده ها تن از اعضای خانواده است که مبارزان دوشنبه فعلی تلاش مرز تاجیک دولت به دنبال استرداد تاجیک است که افراط گرایان زندانی در خاورمیانه است.

بدنام کارگزینی

پرویز Saidrahmonov – که همچنین به عنوان شناخته شده ابو داود — یکی از اولین مرکزی کره برای پیوستن به در است 2014 و انجام آن کار تبلیغات آنلاین به عنوان یک متعصب همکاران.

در میان کسانی که گفته اند “الهام” با Saidrahmonov را استخدام شد Rakhmat Akilov یک ازبک ملی که انجام یک حمله کامیون در استکهلم در مارس 2017 که به کشته شدن پنج نفر و به طور جدی زخمی و 14 نفر دیگر.

Saidrahmonov 4 سال دختر قدیمی, Sumaya, عناوین ساخته شده در تاجیکستان در سال 2016 زمانی که او اشتباه برجسته محلی خواننده با پدرش که او می دانست که تنها از عکس ها و ویدئوها.

این خواننده که خرس شبیه به Saidrahmonov بازدید از این کودک پس از خواندن گزارش های رسانه ها در مورد چگونه Sumaya او را تماشا در تلویزیون و اعتقاد پدر او یک هنرمند است.

Saidrahmonov در ضمن باقی مانده در سوریه جدید خود را با همسر و سه فرزند خود را تا زمانی که آنها دستگیر شدند در سال 2019 در طول یک تلاش ناموفق برای فرار.

33-year-old Saidrahmonov به نظر می رسد در یک ماه نوامبر سال 2019 تلویزیون ترکیه گزارش در مورد مبارزان دستگیر شده در Afrin در شمال سوریه است.

Parviz Saidrahmonov is also known as Abu Daoud.


پرویز Saidrahmonov است که همچنین به عنوان شناخته شده ابو داود است.

با او امضا, مو بلند, از بین بردن سر خود را و انبوه ریش منظمی کمرنگ Saidrahmonov بگویم نه خبرنگاران نام واقعی او. اما او گفت: روشنی است که او “آمده بود به سوریه به مبارزه.”

‘خطرناک است کارگزینی’

Tojiddin نظروف — 33 ساله که همچنین به عنوان شناخته شده ابو اسامه Noraki — در نظر گرفته شده است دوشنبه به میان “خطرناک ترین است استخدام” از تاجیکستان. مقامات می گویند او تلاشهای استخدامی جذب ده ها تن از تاجیک ها که عضو گروه های افراطی.

در میان آنها هفت اتباع تاجیک از جمله زنان که دستگیر شده بودند در شرق ایران در حالی که تلاش برای عبور به افغانستان است.

کسانی که بازداشت شدگان ادعا می کنند آنها متقاعد شدند بیش از رسانه های اجتماعی توسط نظروف برای پیوستن به جنگجویان داعش در افغانستان است.

آنها می گویند نظروف سازمان تلاش خود را برای ورود به افغانستان از طریق تسهیل در طول مسیر سفر خود را.

نظروف پیوست که گروه های افراطی در سال 2014. مربوط بوده است و چندین حملات تروریستی-از جمله خود را متهم به تلاش برای هماهنگ مرگبار استکهلم حمله در یک کامیون ربوده.

نظروف دستگیر شد سوریه نیروهای کرد. او در حال حاضر تصور می شد در یک زندان در Deir al-Zor در شرق سوریه است.

همراه است ‘وزیر جنگ’

Dilovar Dodoev آمد به توجه مقامات تاجیک در سال 2015 زمانی که او به نظر می رسد در این است که تبلیغات تصویری در کنار Gulmurod Halimov سابق تاجیک پلیس سرهنگ شد که این گروه افراطی به اصطلاح “وزیر جنگ.”

در فوریه 2019, نیروهای کرد اعلام کرد که 30 ساله Dodoev دستگیر شده بود در حالی که در تلاش برای عبور به ترکیه از سوریه است.

Dilovar Dodoev (left) and Gulmurod Halimov


Dilovar Dodoev (سمت چپ) و Gulmurod Halimov

Dodoev — سابق و مربی فوتبال از تاجیکستان در شمال شهر استروشن – تصور شده اند نزدیک به Halimov. اما کمی دیگر شناخته شده است در مورد او.

ایالات متحده در سال 2016 ارائه 3 میلیون دلار پاداش برای اطلاعاتی در محل Halimov.

تاجیک, مقامات می گویند که آنها فکر می کنم Dodoev می تواند با ارائه اطلاعات ارزشمند در مورد Halimov.

“Dodoev مبارزه در همان [است] واحد با Halimov” و “مقدار زیادی از اطلاعات در مورد فراری سرهنگ” تاجیک اجرای قانون رسمی گفت: RFE/RL مدت کوتاهی پس از Dodoev بازداشت اعلام شد.

‘محکوم رجوی’

چهارم در تاجیکستان استرداد لیست Abdulahad نظروف, تسلیم برای سوریه نیروهای کرد در اوایل سال 2019.

او راننده تاکسی سابق از شهر وحدت در حدود 20 کیلومتری شرق شهر دوشنبه است و نه مربوط به Tojiddin نظروف.

Ahdulahad Nazarov is seen in his interview with Reuters in April 2019.


Ahdulahad نظروف دیده می شود در مصاحبه خود با رویترز در ماه آوریل 2019.

در یک مصاحبه ویدیویی به اشتراک گذاشته شده توسط رویترز Abdulahad نظروف ادعا کرد که او تا به مدت طولانی است که سرخورده است و که او می خواهم چندین بار تلاش به فرار از گروه های افراطی.

اما رویترز نیز گزارش داد اختلاف در حساب خود.

Ahdulahad نظروف و خانواده اش ادعا کرده بودند در تماس با مقامات تاجیک و که آنها آگاه بودند تلاش خود را برای فرار از این است.

Ahdulahad نظروف سفر به سوریه در سال 2016 پس از او می خواهم به پایان رسید گذراندن یک سال حکم زندان در تاجیکستان در چاقوکشی اتهامات عنوان شده علیه.

مانند دیگر سه مرد در شهر دوشنبه را استرداد لیست Abdulahad نظروف است که می خواست برای محاکمه در تاجیکستان به اتهام درگیر بودن با تروریسم و برای مبارزه در خارج از کشور به عنوان یک مزدور است.

مادرش Zubaida Ghiyosova گفت: RFE/RL که مقامات قول داده اند که به عفو او پس از بازگشت به تاجیکستان.

اما مقامات در دوشنبه نکرده اظهار نظر علنی در مورد آنچه در آینده در انتظار او و یا دیگر می خواستم اند.

در سال 2014 تاجیکستان اعلام کرد یک پتو عفو برای همه شهروندان تاجیک که در بازگشت از سوریه و عراق به طور داوطلبانه و ثابت کرد که آنها تا به حال نشده است درگیر در مبارزه است.

ده ها تن در زمان استفاده از عفو و بازگشت به ادامه زندگی خود را.

دوشنبه نیز در حال حاضر عودت ده ها تن از کودکان تاجیک جنگجویان دولت اسلامی پس از فروپاشی خلافت است در سال 2019.

دولت رسمی خط است که مبارزان و یا اعضای خانواده رشته در خارج از کشور را ایجاد یک خطر امنیتی برای تاجیکستان در دراز مدت است.

از جمله زنان و کودکان برخی از 2,000 شهروندان از تاجیکستان سفر کرده به سوریه و عراق پس از سال 2014. تعداد نامعلومی از آنها کشته شدند و در جنگ و حملات هوایی.

RFE/RL تاجیک سرویس خبرنگاران Sarvinoz Ruhullo و مؤمن احمدی کمک به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>