فقیر ترکمن فروش طلا و جواهر و ماشین برای خرید مواد غذایی

BYRAMALY ترکمنستان — از جان گذشته برای خرید مواد غذایی و دارو و برخی از ساکنان شرق ترکمنستان متوسل به فروش اتومبیل خود را, طلا و جواهر, دام و آیتم های خانگی برای زنده ماندن.

“ما هیچ پول در سمت چپ برای تغذیه کودکان ما و یا خرید دارو برای سالمندان ما پدر و مادر” یکی از ساکنان شهر بایرامعلی (ترکمنستان) گفت: RFE/RL on May 20 شرط ناشناس ماندن.

“مقامات هستند به ما کمک می کند بازسازی خانه های ما پس از طوفان های اخیر” او افزود ، با اشاره به های اخیر باران و windstorms که ویران قسمت شرقی ترکمنستان در اواخر ماه آوریل و اوایل ماه مه. “ما مجبور به پرداخت از جیب خود برای بازسازی به شدت آسیب دیده و فرو ریختن دیوار و سقف [خانه ما و کسب و کار].”

مریم و همسایه لباب منطقه شد و ضربه سخت ترین طوفان که اول زده در 27 آوریل. حداقل چهار نفر کشته شدند-برخی گزارش ها می گویند چند ده — و بسیاری دیگر مجروح در طوفان.

طوفان آسیب دیده و بسیاری از خانه ها در سمت چپ و مناطق بدون آب و برق برای چندین هفته اضافه کردن به مردم را در جریان مشکلات مالی.

ترکمنستان مرموز معتبر دولتی-که کنترل همه رسانه ها در این کشور — است با اشاره به مشکلات ناشی از نامساعد آب و چند نفر که به ضرب گلوله ویدئوها از ساختمانهای آسیب دیده اند بازداشت شده اند.

طوفان آمد و به عنوان ترکمنستان چهره های نزدیک به پنج سال از بحران شدید اقتصادی که منجر به کمبود کالاهای اساسی و عظیم بیکاری و فزاینده تورم است. دور استان در کشور حدود 5 میلیون نفر را مختل کرده است به خصوص با کمبود مواد غذایی و افزایش قیمت.

نیز وجود دارد یک کمبود شدید پول نقد در مری و دیگر مناطق روستایی که در آن بسیاری از مغازه ها و بازارها را قبول نمی کند کارت پرداخت.

People wait to withdraw cash from ATM machines in Ashgabat.


مردم منتظر به برداشت پول از خودپرداز در عشق آباد.

حقوق بازنشستگی و مزایای از کار افتادگی منتقل شده به مردم در حساب های بانکی است اما اغلب بدون پول نقد در بانک ها و خودپرداز برای مردم برای به دست آوردن دسترسی به پول خود را.

این وضعیت در نتیجه در صف های طولانی در دولت متعلق به فروشگاه های مواد غذایی است که قبول کارت و ارائه کالاهای اساسی با قیمت های یارانه ای. اما منابع جیره بندی در دولت فروشگاه ها و مقادیر در ارائه محدود هستند.

سمت چپ با هیچ راه دیگری برای تغذیه خانواده خود را, بسیاری از کسانی که فروش آیتم های خانگی و ماشین و طلا و جواهر و یا دام درخواست قیمت پایین را از ناامیدی به دریافت پول نقد, RFE/RL خبرنگاران و منابع در مری گزارش.

“برای مثال از مری شما می توانید با خرید گاو و گوساله در مجموع 5,400, منات ($1,540) به طور متوسط. در شرایط کنونی مردم در حال فروش آنها را برای 4,000 [منات یا $1,140]” یک خبرنگار گزارش شده است.

“گاهی اوقات آنها را به حل و فصل و حتی ارزان قیمت” به منظور فروش است.

An animal market in Mary Province


یک حیوان بازار در استان مرو

مقامات در مری در ضمن باید ایجاد مشکلات بیشتر برای کسانی که به فروش وسایل نقلیه خود را به خرید مواد غذایی و پرداخت قبوض خانگی که مقامات می گویند باید پرداخت شود در زمان با وجود تاثیر این طوفان.

با استناد به چندین ساکنان RFE/RL خبرنگار در مری گفت: مردم قادر به فروش اتومبیل خود را اگر آنها سفید است. مقامات به سادگی امتناع از ثبت نام هر nonwhite خودرو برای مالک جدید است.

صاحبان خودرو هستند و بنابراین مجبور به دوباره وسایل نقلیه خود را قبل از فروش آنها به خبرنگار گفت.

سعی کنید دیگران را به توافق با خریدار است که آنها را رنگ ماشین سفید قبل از ثبت نام فروش. در بازگشت فروشنده ماشین باید پیشنهاد قیمت کاهش می یابد به گزارش خبرنگار.

ترکمنستان معرفی رسمی ممنوعیت اتومبیل های سیاه و سفید در پایتخت عشق آباد در سال 2018 است. مردم سراسر کشور را تشویق به خرید فقط سفید وسایل نقلیه.

ترکمنستان مغرور رئیس جمهور قربانقلی Berdymukhammedov شناخته شده است وسواس خود را با رنگ سفید است که منجر به ساخت بسیاری از سفید پوشیده از سنگ مرمر-ساختمان ها و مجسمه ها در عشق آباد.

مشابه سختی برای ساکنان گزارش شده در استان لباب که در آن مردم نیز بدون دریافت حمایت از دولت برای بازسازی خانه های آسیب دیده توسط windstorms و شدید باران.

این وضعیت باعث بسیار نادر اعتراض در لباب این استان ترکمنآباد, on May 14.

چند صد نفر در مقابل یک منطقه دفتر دولت خواستار آن است که مقامات بازگرداندن آب و برق برای کسانی که هنوز آن را ندارد و برای کمک به ساکنان خانه های خود را تعمیر و پاک و دور باقی مانده است.

چنین تظاهرات بسیار غیر معمول در ترکمنستان که در آن دولت نیست تحمل انتقاد و یا تظاهرات عمومی.

نوشته شده توسط فرنگیس نجیب الله بر اساس گزارش RFE/RL در ترکمن سرویس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de