صندوق بین المللی پول می گوید آن را ارائه فوری بدهی خدمات امداد به 25 از آن فقیر کشورهای عضو به طوری که آنها می توانید تمرکز بیشتر منابع مالی در مبارزه با این بیماری همه گیر کوروناویروس.

صندوق بین المللی پول مدیر عامل Kristalina Georgieva گفت: هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول در آوریل 13 مورد تایید گروه اول کشورهایی که دریافت کمک های مالی خود را برای پوشش بدهی تعهدات به صندوق بین المللی پول اولیه شش ماه.

آنها شامل افغانستان و تاجیکستان و همچنین به عنوان جنگ زده یمن و بدهی کشورهای درگیر در آفریقا و آسیا است.

Georgieva گفت: صندوق بین المللی پول را فاجعه مهار و امداد اعتماد (CCRT) در حال حاضر حدود 500 میلیون دلار منابع در دسترس از جمله وعده جدید از $185 میلیون دلاری از انگلیس, 100 میلیون دلار از ژاپن و مقدار نامعلومی از چین, هلند, و دیگران.

صندوق بین المللی پول است فشار به منظور بالا بردن آن منابع در دسترس برای $1.4 میلیارد دلار است.

“این فراهم می کند کمک های مالی به ما فقیرترین و آسیب پذیرترین اعضای خود را برای پوشش صندوق بین المللی پول بدهی برای یک مرحله اولیه بیش از شش ماه و به آنها کمک خواهد کرد کانال بیشتر از کمبود منابع مالی به سمت حیاتی اورژانس پزشکی و دیگر تلاش های امداد رسانی Georgieva گفت.

بیش از 1.9 میلیون نفر گزارش شده است که آلوده به کروناویروس در سطح جهان و بیش از 119,000 درگذشت یک شمارش نگه داشته و توسط دانشگاه جانز هاپکینز گفت: در اوایل مارس 14.

بر اساس گزارش رویترز AP و AFP

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im