اقتصاد جهانی خواهد رنج می برند و آن را بدترین سال پس از رکود بزرگ در دهه 1930 با توجه به کروناویروس و مستندات است که تعطیل بسیاری از نقاط جهان و صندوق بین المللی پول (صندوق بین المللی پول) گفت: در آخرین پیش بینی است.

در آن دوسالانه جهانی چشم انداز اقتصادی منتشر شده در مارس 14, جهانی دهنده بینی اقتصاد جهان خواهد قرارداد با 3.1 درصد در این سال قبل از بازگشت در سال 2021 به 5.8 درصد رشد داشته است.

“این باعث می شود بزرگ مستند بدترین رکود اقتصادی از زمان رکود بزرگ و به مراتب بدتر از بحران مالی جهانی” در سال 2009 گفت: گیتا Gopinath رئیس صندوق بین المللی پول اقتصاد.

این برآورد نشان دهنده تیز رو نوسان نزدیک به 6 درصد از صندوق بین المللی پول قبلی رشد جهانی برآورد 3.3 درصد صادر شده در اوایل این سال و قبل از coronavirus گسترش در سراسر جهان است.

مبرم اقتصادی پیش بینی می تواند عمیق تر صندوق بین المللی پول هشدار داد اگر مستندات باقی بماند بیش از چند محله و با وجود تمدید شیوع بیماری در اواخر این سال یا بعدی.

“بسیار بدتر رشد نتایج ممکن است و شاید حتی به احتمال زیاد” این گزارش هشدار داد و افزود که وجود دارد بسیاری از مجهولات در مورد چگونه همه گیر و اقتصادی خود را خرید اینترنتی می بازی.

مستندات کسب و کار, خاموش شدن ناگهانی اجتماعی فاصله و محدودیت های مسافرتی را فرو اقتصاد جهانی را به وقفه و اخلال در تجارت و منجر به میلیون ها نفر از زیان کار است. تجارت در سراسر جهان خواهد شاقول 11 درصد در سال جاری با توجه به صندوق بین المللی پول و سپس رشد 8.4 درصد در سال 2021.

“جهان قرار داده شده است در مستند” Gopinath به خبرنگاران گفت:. “این یک بحران شبیه هیچ دیگر است.”

در چشم انداز اقتصاد ایالات متحده در این سال پیش بینی برای کوچک کردن 5.9 درصد در حالی که 19 کشورهای اتحادیه اروپا که سهم ارز یورو پیش بینی شده برای عقب نشینی 7.5 درصد است.

در جای دیگر اقتصاد روسیه است که هوا به میزان 5.5 درصد در مقایسه با متوسط رشد 1.3 درصد در سال گذشته در بخش رانده شده توسط روغن پایین و قیمت کالاها است. پس از آن انتظار می رود به بازگشت به 3.5 درصد در سال 2021. در ضمن همسایه بلاروس پیش بینی شده است برای دیدن آن اقتصاد کوچک با 6 درصد در مقایسه با 1.2 درصد رشد سال گذشته است.

در اوکراین است که ثبت نام از متوسط رشد در سال های اخیر از اقتصاد شیرجه بیش از 16 درصد در 2014-15 با توجه به درگیری ها در شرق این کشور انتظار می رود که اقتصاد به شاقول 7.7 درصد در سال 2020 است.

کشورهای جنوب شرقی اروپا به صورت یک طیف وسیعی از رشد منفی برآورد از رکود از 3 درصد در صربستان به 9 درصد کاهش در مونته نگرو.

در خاورمیانه و آسیای مرکزی صندوق بین المللی پول پیش بینی رشد خواهد لغزش 2.8 درصد نسبت به متوسط افزایش 1.2 درصد در سال گذشته است. آن است و سپس به پیش بینی افزایش 4 درصد در سال 2021.

ایران که در آن ترکیبی از تحریم ها و coronavirus را کوبیده به دومین اقتصاد بزرگ در خاورمیانه و رشد است و پیش بینی برای کوچک شدن 6 درصد در سال 2020 به صورت سوم آن انقباض در یک ردیف. در سال 2018 و 2019 آن را کاهش 3.6 درصد و 7.6 درصد بود.

در آسیای میانه, ازبکستان, ترکمنستان و تاجیکستان برخی از معدود کشورهایی در جهان است که به اضافه کردن رشد متوسط بین 1 و 1.8 درصد در سال جاری صندوق بین المللی پول گفت.

اما همسایه قزاقستان و قرقیزستان را ریخته و 2.5 و 4 درصد بود. که در مقایسه با 4.5 درصد رشد در هر کشور سال گذشته است.

در ضمن اقتصاد افغانستان و پاکستان در این سال سقوط خواهد کرد 3 و 1.5 درصد به ترتیب در مقایسه با رشد نزدیک به 3 درصد در سال گذشته است.

در قفقاز جنوبی صندوق بین المللی پول پیش بینی ارمنستان اقتصاد را رها 1.5 درصد در سال جاری پس از پررونق 7.6 درصد در سال 2019 در حالی که غنی از انرژی آذربایجان رشد را منفی 2.2 درصد نسبت به افزایش از 2.3 درصد در سال گذشته است.

پس از تجربه جامد رشد حدود 5 درصد بیش از سه سال گذشته گرجستان اقتصاد به رکود 4 درصد در سال 2020 صندوق بین المللی پول گفت.

با گزارش AFP AP dpa و سلامت

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de