آژانس: ایران بیشتر افزایش می دهد اورانیوم ذخایر بلوک, بازدیدکننده داشته است به سایت

سازمان ملل متحد’ دیده بان اتمی گفت: در ژوئن 5 است که ایران همچنان به افزایش ذخایر اورانیوم غنی شده به مراتب فراتر از محدوده تعیین شده در 2015 هسته ای ایران با قدرت های جهان.

به طور جداگانه آژانس بین المللی انرژی اتمی (IAEA) مطرح شده “نگرانی های جدی” با ایران را عدم اجازه به بازرسان بین المللی بررسی ممکن است در گذشته فعالیت های هسته ای ایران در دو محل.

ایالات متحده از توافق در مارس 2018 و reimposed فلج کننده تحریم است که باید کتک اقتصاد ایران.

در پاسخ تهران شده است به تدریج شکستن محدودیت گذاشته در معامله شناخته شده به عنوان طرح جامع اقدام مشترک یا JCPOA گفت که آن می تواند آنها را اگر باقی مانده طرفین معامله — بریتانیا, فرانسه, آلمان, چین و روسیه — افزایش مشوق های اقتصادی.

از 20 مه در ایران در مجموع ذخایر اورانیوم غنی شده به میزان 1,571.6 کیلوگرم تقریبا هشت برابر بیشتر از حد مجاز تعیین شده توسط 2015 ایران در آژانس گفت: در یک گزارش در تاریخ 5 ژوئن.

ایران باز شده است مورد نقض و همچنان اجازه به بازرسان آژانس دسترسی به امکانات برای نظارت بر عملیات خود را.

اما وین مستقر در آژانس گفت: در یک گزارش جداگانه ای که برای بیش از چهار ماه در ایران به “دسترسی” به دو نفر از سه مکان آن را شناسایی کرده اند که سایت های که در آن کشور احتمالا ذخیره مواد هسته ای اعلام نشده و یا متعهد هسته ای-فعالیت های مرتبط بدون اعلام آنها به ناظران بین المللی.

آژانس بینالمللی انرژی اتمی گفت که مکان سوم “قرار گرفتند گسترده مایع و درست در سال 2003 و 2004” و وجود خواهد داشت بدون تأیید ارزش در بازرسی از آن.

فعالیت در هر سه سایت در حال به فکر جای گرفته اند قبل از پیمان هسته ای با شش قدرت جهانی امضا شد.

با گزارش AP, AFP و dpa

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de