صدها نفر تجمع در کیف خواستار وزیر کشور استعفای

کیف — صدها نفر از معترضان خواستار استعفای اوکراین وزیر کشور Arsen Avakov را تنظیم کردن بمب دود و آتش بازی در مقابل مجلس در کیف.

Avakov بود که در داخل ساخت یک سخنرانی در ژوئن 5, است تحت انتقاد شدید در روز های اخیر.

منتقدان می گویند این وزیر موفق به مهار پلیس نقض حقوق بشر را در مورد اصلاحات یا ترویج نظم و قانون در این کشور در طول شش سال ، اما رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy انداخته است حمایت خود را از پشت Avakov در تماس تلفنی با “واقعا قدرتمند وزیر.”

خواسته های به گونی Avakov از پست او برگزار کرده است پس از سال 2014 بودند برانگیخت توسط گزارش در مورد اتهام تجاوز به یک زن توسط پلیس در شهر کاهارلیک در نزدیکی کیف و شلیک کردن بین باندهای جنایتکار در منطقه کیف در اواخر ماه مه.

تظاهر کنندگان به نمایندگی از گروههای مختلف سیاسی و احزاب از جمله Holos (Voice) یک طرفدار اروپا مخالفت حزب تاسیس شده توسط محبوب راک نوازنده Svyatoslav Vakarchuk; ملی Praviy Sektor (سمت راست بخش) ؛ گی گروه حقوق کیف غرور و همچنین به عنوان فردی شهروندان برگزاری پوستر که برخی از آنها گفت: “Avakov است سندرم” “که در آن به نوبه خود زمانی که پلیس تجاوز من؟”

تظاهرات برگزار شد به عنوان Avakov بود به یک گزارش در مورد جنایات که گفته شده است توسط افسران پلیس و دیگر موارد بالا مشخصات که برخی از قانونگذاران و Avakov منتقدان می گویند شده اند ضعیف مورد بررسی قرار گرفت.

به عنوان Avakov آغاز شده شهادت او در مجلس, معترضان را به سایت های قدیمی شوروی ساخته شده UAZ ماشین که مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک وسیله نقلیه پلیس در سراسر اتحاد جماهیر شوروی سابق تا اواخر 1990s. تظاهرکنندگان حلیم را با ترقه خواستار اقدام “یادبود به پلیس اصلاحات.”

یکی از معترضان بنزین ریخت و خود را به آتش, اما پلیس موفق به خاموش کردن شعله های آتش حق دور.

مردی که با معرفی خود به عنوان یوری Lyashenko از جنوب شهر نووا کاخوفکا ادعا کرد که او آمده بود به کیف در اعتراض به آنچه که او به نام “غیر قانونی از اموال خود توسط پلیس.”

صدها نفر نیز بسیج در غرب شهرستان از Lviv خواستار Avakov استعفای.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de