آت-باشی, قرقیزستان — صدها نفر از مردم جمع شده بودند در نزدیکی روستای آت-باشی در قرقیزستان مرکزی نارین منطقه در تاریخ 17 فوریه در اعتراض به یک پروژه در این منطقه است.

اعتراض-که شامل تظاهرکنندگان سوار بر اسب — آخرین در یک سری از تظاهرات در برابر پکن در حال رشد با حضور در آسیای مرکزی کشور است.

معترضان که برخی از آنها در اسب خواستار آن شدند که قرقیزستان مرکزی دولت لغو برنامه ریزی شده ساخت و ساز از یک $275 میلیون مرکز لجستیک که توافق شده بود در طول اوباما را 2019 سفر به قرقیزستان.

اعتراض سازمان دهندگان می گویند بیش از 2000 نفر در این تجمع است. اما دولت ایران به این منطقه Emilbek Alymkulov, عنوان اندازه جمعیت — گفت: 700 تا 800 نفر شرکت کردند.

Alymkulov قرقیزستان گفت: دولت موضوع را در پاسخ به خواسته های تظاهر کنندگان.

معترضان در فوریه 17 برگزار آگهی ها بزرگ اعلام کرد: “ما در برابر مرکز تدارکات” و “هیچ قرقیزستان زمین به چین!”

از ژانویه وجود داشته است چندین تظاهرات در برابر چینی ها پروژه های سرمایه گذاری.

مرکز پشتیبانی است که انتظار می رود به خانه یک شبکه کسب و کارهای کوچک و امکانات تولید خواهد شد که با توجه به برخی از منافع تجاری.

در ماه اوت سال 2019 شبیه تظاهرات منجر به درگیری های خشونت بار بین قرقیزستان روستاییان و, چینی, کارکنان چینی متعلق به معدن در نرین. حدود 20 نفر مجروح شدند در این درگیری عمدتا کارگران چینی.

ضد چینی احساسات در قزاقستان رو به افزایش بوده است در ماه های اخیر در میان گزارش در مورد وضعیت گروه های قومی بومی در چین و شمال غربی منطقه سین کیانگ از جمله قومی قزاق ها و قومی مردم قرقیزستان.

سازمان ملل متحد تخمین زده می شود در سال 2019 که 1 میلیون قومی Uyghurs و دیگر عمدتا مسلمان ترک زبان مردم بومی در سین کیانگ برگزار می شد در چه پکن توصیف به عنوان “counterextremism مراکز” در استان است.

سازمان ملل متحد همچنین گفت: میلیون ها نفر بیشتر مردم مجبور شده اند به اردوگاه های اقامت اجباری در چین است.

چین توصیف اردوگاه به عنوان “مراکز آموزش فنی و حرفه ای” با هدف کمک به مردم هدایت روشن از تروریسم و اجازه می دهد آنها را به reintegrated به جامعه است.

در ماه های اخیر یک سری از تظاهرات علیه اردوگاه های بازآموزی برای گروه های قومی بومی در سین کیانگ برگزار شد در قزاقستان قرقیزستان و روسیه تاتارستان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de