دیده بان حقوق بشر (HRW) است متهم آذربایجان از “سوء استفاده” محدودیت های اعمال شده به سرعت گسترش رمان coronavirus به بازداشت منتقدان دولت.

در کمتر از یک ماه حداقل شش مخالف و طرفدار روزنامه نگار مخالف بودند محکوم به حبس تا 30 روز در “الکی اتهامات” که شامل شکستن قفل قوانین یا سرپیچی از پلیس سفارشات مستقر در نیویورک دیده بان گفت: در بیانیه ای در آوریل 16.

بسیاری از آنها تا به حال با انتقاد از شرایط در دولت-اجرای قرنطینه مراکز و یا مقامات عدم ارائه غرامت کافی به مردم تلاش مالی از عواقب ناشی از این بیماری همه گیر از آن گفت.

دستگیری “سقوط مستقیما درون یک الگوی سیاسی قصاص در جمهوری آذربایجان گفت: Giorgi Gogia دانشیار مدیر برای اروپا و آسیای مرکزی در HRW.

او به مقامات “توقف استفاده از یک عمومی-بهداشت و درمان اضطراری به عنوان بهانه ای برای مجازات قانونی کرد.”

جمهوری آذربایجان ثبت کرده است 1,283 تایید موارد coronavirus با 15 مرگ و میر.

دولت را در یک سری از اجتماعی-فاصله اقدامات برای مبارزه با شیوع بیماری از جمله ممنوعیت تجمع بیش از 10 نفر.

ماه گذشته مجلس تصویب اصلاحات قانونی برای تامین جریمه 200 منات (120 دلار) و یا بازداشت تا 30 روز برای نقض مستند رژیم است.

در ماه مارس 154 نفر زندانی و هزاران نفر بودند جریمه برای نقض محدودیت با توجه به وزارت کشور.

دیده بان حقوق بشر گفت که دستگیری افراد برای نقض COVID-19 اقدامات اضطراری در واقع ممکن است افزایش انتقال بيماري با قرار دادن آنها در شلوغ بازداشتگاه.

منتقدان از الهام علی اف رئیس جمهور می گویند مقامات انرژی-غنی قفقاز جنوبی و دولت اغلب به دنبال سکوت مخالفت با زندانی کردن فعالین اپوزیسیون خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر و فعالان مدنی و بدون زمینه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im