HRW تقبیح ‘موج دستگیری” در بلاروس به عنوان انتخابات برچسبها

بلاروس خود را تشدید سرکوب فعالان مستقل و روزنامه نگاران با “موج جدید بازداشت های خودسرانه” پیش از انتخابات ریاست جمهوری دیده بان حقوق بشر (HRW) می گوید.

با نظر سنجی کمتر از سه ماه دور بیش از 120 مسالمت آمیز معترضان مخالفت با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر منتقدان دولت بودند بازداشت در 17 بلاروس شهرستانها ممکن است بین 6 و 13 نیویورک-بر اساس حقوق بشر دیده بان گفت: در 22 مه.

آن گفت که کسانی که بازداشت صادر شد احکام زندان تا 25 روز به اتهام “مشارکت در unsanctioned مجامع عمومی” با وجود COVID-19 همه گیر و افزایش خطر انتقال ویروس در بازداشتگاه.

مقامات “نباید در دستگیری مردم برای تظاهرات مسالمت آمیز اما آنها را در معرض خطر بالاتر ابتلا به عفونت مرگبار غیر قابل قبول است” گفت: تانیا Lokshina دانشیار اروپا و آسیای مرکزی مدیر در HRW.

این گروه خواست مینسک به “قانون در تماس با سازمان بهداشت جهانی و دیگر کارشناس بین المللی…برای به حداقل رساندن تعداد زیادی از مردم در حضانت در طول coronavirus بیماری همه گیر.”

بلاروس که گزارش شده بیش از 34,300 تایید COVID-19 موارد از جمله 190 مرگ و میر نیست دستور مستند.

HRW گفت: کسانی که خودسرانه بازداشت این ماه شامل محیط زیست معترضان که مخالف ساخت و ساز از یک باتری کارخانه در غرب شهر برست, حامیان محبوب بلاگر که اعلام کرده او را برای رئيس جمهور اجرا و مدافعان حقوق بشر و روزنامه نگاران که در گزارش مسالمت آمیز مجامع عمومی.

یکی از بازداشت فعالان تشخیص داده شد با COVID-19 مدت کوتاهی پس از دستگیری در حالی که دیگر بیمار با علائم کروناویروس در طول بازداشت با توجه به HRW.

“دستگیری مردم برای شرکت در یا گزارش در تجمعات مسالمت آمیز است و ناعادلانه مجازات حتی در زمان عادی و به دنبال این عمل در طول یک بیماری همه گیر است که به سادگی ظالمانه” Lokshina گفت.

منتقدان جمهور مستبد Alyaksandr لوکاشنکا است که قدرت را در بلاروس برای بیش از 25 سال می گویند دولت خود را نشان داده است تحمل کمی برای مخالفت و رسانه های مستقل.

این کشور شده است هدف از آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم بیش از آن ضعیف حقوق بشر و عدم برگزاری انتخابات عادلانه اما بلاروس و غرب را به تازگی به دنبال ترمیم روابط به کاهش نفوذ روسیه در این کشور است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de