چگونه طالبان رفت و از بین المللی Pariah به صلح ایالات متحده در افغانستان

در اواسط دهه 1990 ایالات متحده شرکت نفت baker oil tools اقدام به ایمن گاز-خط لوله مقابله با طالبان بود که کشف و ضبط کنترل پایتخت افغانستان کابل پس از یک ویرانگر جنگ داخلی.

آن بود که ایالات متحده اولین تلاش برای ایجاد یک همکاری با بنیادگرای رژیم طالبان را به رسمیت شناخته شده توسط جامعه بین المللی است.

Baker oil tools حتی پرواز اعضای ارشد طالبان به تگزاس در سال 1997 در تلاش برای رسیدن به یک توافق است.

زلمای خلیل زاد که تا به حال به عنوان مقامات رسمی وزارت امور زمانی که رونالد ریگان رئیس جمهور مشغول به کار به عنوان یک مشاور در حال حاضر از بین رفته شرکت.

خلیل زاد که در ملاقات با اعضای طالبان در شهر هوستون علنا ابراز حمایت از اسلامگرایان رادیکال در آن زمان است. “طالبان عمل می کند ضد آمریکایی سبک بنیادگرایی تمرین های ایران — از آن است که نزدیک به عربستان مدل” خلیل زاد نوشت: در یک سال 1996 op-ed برای واشنگتن پست. “گروه فلسطين ترکیبی از سنتی پشتون ارزش ها و ارتدوکس تفسیر از اسلام است.”

مذاکرات خط لوله سقوط در سال 1998 زمانی که القاعده بمباران دو سفارتخانه های امریکا در آفریقا است. سپس توسط این گروه تروریستی به رهبری اسامه بن لادن در حال نقل مکان از سودان به افغانستان بود که در آن ارائه بندر امن توسط طالبان.

The U.S. special representative for Afghanistan, Zalmay Khalilzad


این نماینده خاص برای افغانستان زلمای خلیل زاد

ناگهان طالبان رفت و از پتانسیل اقتصادی ایالات متحده شریک بین المللی pariah بود که آمریکایی ها و حملات هوایی.

سه سال بعد ایالات متحده به افغانستان حمله کرد و حکومت طالبان رژیم پس از القاعده انجام 11 سپتامبر 2001 و حملات تروریستی در شهر نیویورک واشنگتن و پنسیلوانیا که به کشته شدن حدود 3000 نفر است.

اما در حال حاضر پس از راه انداختن مرگبار نزدیک به 19 سال شورش است که کشته شدن چند هزار سرباز ایالات متحده طالبان را به دست آورد آن را به عنوان یک پتانسیل ایالات متحده شریک است.

در فوریه 29, ایالات متحده و طالبان امضا توافق نامه با هدف پایان دادن به ایالات متحده آمریکا طولانی ترین اقدام نظامی است. معامله میسازد یک جدول زمانی برای خروج نیروهای ایالات متحده از افغانستان در بازگشت مختلف تعهدات امنیتی از افغانستان و تعهد به برگزاری مذاکرات بیش از یک حل و فصل سیاسی با دولت افغانستان — که در آن تا کنون خودداری کرده است به انجام.

معامله — امضا قبل از یک دسته از مقامات بین المللی و دیپلمات ها در دوحه قطر — داده است طالبان است و گاهی سال ها: بین المللی مشروعیت و به رسمیت شناختن.

در ضمن قرارداد تضعیف سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده دولت در کابل بود که یک حزب به توافق.

معمار معامله شد خلیل زاد به ویژه ایالات متحده امریکا برای افغانستان که امن یک معامله پس از 18 ماه از خسته کننده مذاکرات با طالبان در قطر. افغانستان متولد خلیل زاد خدمت کرده بود به عنوان سفیر ایالات متحده در افغانستان و عراق در فاصله سال پس از کار به عنوان یک baker oil tools مشاور.

“وجود دارد یک 20 سال منحنی بل از سال 1998 تا سال 2018 زمانی که طالبان رفت و از شریک زندگی به اوج pariah و در حال حاضر به شریک می گوید:” تد کالاهان یک متخصص امنیتی در افغانستان است. اما “تغییراتی که رخ داده اند کمتر در درون جنبش طالبان و بیشتر بر اساس متحده instrumentalism و جنگ خستگی.”

این گروه افراطی را تبدیل به یک پتانسیل ایالات متحده متحد در نظر گرفته شد تا زمانی که غیر قابل تصور شده است.

طی وحشیانه حکومت از سال 1996 تا 2001 که طالبان زنان تحت ستم قتل عام اقلیت های قومی و مذهبی و پناه القاعده است.

پس از رهبری ایالات متحده در تهاجم سال 2001 طالبان به کشته شدن دهها هزار نفر از غیرنظامیان افغان شد سوخت قاچاق تجارت مواد مخدر و پناه چندین گروه های تروریستی است.

“مقامات ایالات متحده در حال فروش طالبان به عنوان یک شریک که در آن هر چیزی است اما می گوید:” لایحه امده یک عضو ارشد در واشنگتن-بر اساس اتاق فکر بنیاد دفاع از دموکراسی و سردبیر جنگ طولانی مجله. “این یک داستان ساخته شده توسط مقامات ایالات متحده که از جان گذشته برای یک معامله است که به پوشش نظامی خروج از افغانستان است.”

رادیکال در پاکستان

طالبان که به معنی “دانش آموزان” در پشتو پدید آمده در سال 1994 در شمال غربی پاکستان پس از پایان اشغال شوروی از افغانستان.

عمدتا قومی پشتون گروه اول به نظر می رسد در خبرگزاری اسلامی madrasahs یا مدارس مذهبی در پاکستان که در آن میلیون ها نفر از افغانستان فرار کرده بود به عنوان پناهنده شد. بودجه توسط عربستان سعودی madrasahs رادیکال هزاران افغان که عضو مجاهدین ایالات متحده-حمایت شورشیان که مبارزه شوروی.

طالبان برای اولین بار ظاهر شد در شهر جنوبی قندهار افغانستان دومین شهر در سال 1994 دو سال پس از مجاهدین قدرت را در این کشور. اختلافات میان جناح مجاهدین سوخت ویرانگر جنگ داخلی که منجر به کشته شدن بیش از 100 ، 000 نفر در کابل.

طالبان وعده داده شده برای بازگرداندن امنیت و اجرای آن خبرگزاری با نام تجاری از اسلام است. آن اسیر کابل در سال 1996 و دو سال بعد کنترل برخی از 90 درصد از کشور است.

همسایه پاکستان است که به طور گسترده ای با اعتبار تشکیل طالبان شمار آن شده است را تکذیب کرد. اسلام آباد شد میان تنها سه کشور — از جمله عربستان سعودی و امارات متحده عربی — به رسمیت شناختن رژیم طالبان در زمانی که این حکومت افغانستان است.

Mullah Mohammad Omar


ملا محمد عمر

طالبان به رهبری آن رهبر معنوی ملا محمد عمر را منزوی چشم یک روحانی بود که در یک فرقه. عمر پدری در یک بیمارستان در پاکستان در سال 2013 با این گروه را رهبری پوشش تا مرگ او به مدت دو سال. او معتقد بود که منجر به افغانستان شورشیان طالبان از داخل پاکستان است.

جنگ خسته افغان در ابتدا استقبال طالبان که در پایین ترک خورده و فساد و بی قانونی آورده و ثبات در سراسر کشور است.

اما استقبال کوتاه بود. این افراطیون مذهبی اجرا دقیق احکام و دستورات خود را بر اساس تفسیر افراطی از شریعت — ممنوعیت تلویزیون و موسیقی را وادار به دعا و رشد ریش, ساخت زنان پوشش خود را از سر تا پا و پیشگیری از زنان و دختران از کار و یا رفتن به مدرسه.

طالبان قطع دست دزد عموم شلاق مردم برای نوشیدن الکل و سنگسار به اعدام کسانی که در زنا. اعدام مشترک بودند.

علاوه بر آن بدنام درمان زنان طالبان نیز جذب محکومیت بین المللی که در سال 2001 آن را تخریب 1500 سال بوداهای بامیان در مرکز افغانستان به عهد به این کشور قبل از اسلام تاریخچه و ارزشمند و منحصر به فرد جهان فرهنگی و تاریخی.

‘ما همه ترسیده بودند’

Orzala نعمتالله پیشرو فعال حقوق زنان در افغانستان است. تحت حکومت طالبان او در معرض خطر زندگی خود را با ایجاد یک شبکه زیرزمینی دختر مدارس در سراسر کشور است. کلاس برگزار شد مخفیانه در اتاق زندگی می کنند, چادر و ساختمان های رها شده. معلمان اغلب دختران مسن تر و یا تحصیل زنان است.

دختران از شرکت در این کلاس ها می آمدند در twos برای جلوگیری از سوء ظن و حمل قرآن کتاب مقدس اسلام در مورد آنها متوقف شد توسط طالبان.

“ما همه ترسیده بودند می گوید:” نعمتالله که در حال حاضر سران پیشرو کابل فکر می کنم تانک. “آنها احتمالا flog ما قرار داده و ما را در زندان و مجازات ما [اگر ما گرفتار شده بودند].”

تحت طالبان Isaq احمدی به دست آورده زندگی با بازی فوتبال برای یکی از ده تیم ایجاد شده و بودجه های مختلف رهبران طالبان در کابل ، در حالی که طالبان ممنوع بسیاری از ورزش ها و اشکال دیگر از سرگرمی های فوتبال و کریکت رونق است.

“این بسیار دشوار و زمان تاریک,” او می گوید. “وجود دارد هیچ شغل کمبود مواد غذایی و خدمات عمومی است.”

در طول حکومت طالبان در سازمان ملل گفت: 7.5 میلیون افغان مواجه گرسنگی. حتی پس از آن طالبان محدود حضور گروه های کمک در افغانستان است.

رژیم طالبان تولید شده بیشتر از پول خود را از تریاک کشت اسلامی مالیات بر شهروندان و جزوات از پاکستان و عربستان سعودی و امارات متحده عربی تنها متحدان. طالبان موفق به تامین نیازهای اساسی و کابل دراز در ژنده پوش پس از جنگ از 1992-96.

آمریکا حمله

طالبان جلب توجه جهان پس از حملات 11 سپتامبر در ایالات متحده است. رژیم تا به حال پناه بن لادن و دیگر رهبران القاعده مسئول حملات تروریستی است. اما طالبان با استواری به دست رهبران القاعده برای پیگرد قانونی و در اکتبر سال 2001 ایالات متحده به افغانستان حمله کرد.

در ماه دسامبر رژیم طالبان سرنگون شد با کمک از ضد طالبان در شمال داد. اکثر رهبران طالبان از جمله القاعده بنیانگذار بن لادن طفره رفت ضبط و اسکان در پاکستان در مناطق قبیله ای و جنوب غربی شهر کویته که در آن رهبری آن است که هنوز هم بر اساس.

در سال 2005 طالبان تا به حال تجدید سازمان و به هر طریقی مرگبار شورشیان علیه نیروهای خارجی و جدید دولت منتخب دموکراتیک در کابل. با وجود آمریکا موج در نیروهای نظامی و تشدید حملات هوایی و بین المللی به نیروهای امنیتی افغان قادر به متوقف کردن طالبان از گسترش نفوذ خود در قریب به اتفاق روستا.

طالبان برخوردار پناهگاه های امن و حمایت از پاکستان ادعای اسلام آباد را رد کرده است. شورشیان نیز تامین می شود میلیاردها دلار این گروه ساخته شده از مواد مخدر غیر قانونی تجارت است.

امروز شبه نظامیان کنترل و یا مسابقه قلمرو بیشتر — در حدود نیمی از کشور — بیش از هر زمان دیگر از سال 2001.

در ضمن کابل دولت منفور فاسد, تلخی تقسیم شده و به شدت وابسته به کمک های خارجی. نیروهای دولتی رنج می برد devastatingly تعداد تلفات در برابر طالبان.

مذاکره برای پایان دادن به جنگ

در پاییز سال 2010 مقامات ایالات متحده مخفیانه ملاقات یک جوان طالبان نماینده در خارج از غرب شهر مونیخ. این اولین بار بود که طالبان و ایالات متحده نشان داد آنها به ایران بیش از یک مذاکره برای پایان دادن به جنگ.

اما در سال دخالت و معنی دار متحده آمریکا-طالبان مذاکرات شکست خورده را خاموش مانع بی اعتمادی متقابل از دست رفته فرصت تظاهرات توسط دولت افغانستان و مرگ دو پی در پی رهبران طالبان.

برای سال سیاست آمریکا بود که به منظور تسهیل در افغانستان به رهبری و مالکیت افغانها روند صلح میان دولت کابل و طالبان. اما با طالبان امتناع از مذاکره با مقامات دولت — و آنها را مشاهده و به عنوان نامشروع — روند صلح را به بن بست رسیده بود.

بحث برانگیز آمریکا سیاست تغییر در سال 2018 هنگامی که خلیل زاد منصوب شد به عنوان فرستاده ویژه صلح و او باز گفت و گوی مستقیم با طالبان در قطر بدون حضور دولت افغانستان. هجده ماه بعد از آن دو طرف به امضا رسید که نقطه عطفی در مقابله با هدف پایان دادن به جنگ.

“ایالات متحده شده است sidelining دولت افغانستان برای سال اول با امتناع از اجازه می دهد آن را به درگیر با مذاکرات و سپس با امضای این قرارداد بدون دولت افغانستان به عنوان یک شریک” امده می گوید.

“طالبان حفظ دولت افغانستان است که صرفا یک عروسک خیمه شب بازی’ از U. S,” او اضافه می کند. “ایالات متحده به انجام همه چیز را در قدرت خود را به اثبات این نکته است.”

نقشه راه برای افغانستان

چشم انداز طالبان بازگشت به برابر به عنوان بخشی از آینده قدرت های توافق شده سوخت احساس وحشت و نگرانی در میان افغان ها و بسیاری از آنها در نظر گرفتن داعش به تروریست ها و به یاد داشته باشید سخت عقب مانده اجتماعی قوانین آنها اجرا زمانی که در قدرت بودند.

بیش از 85 درصد از افغان ها هیچ همدردی با طالبان, با توجه به بنیاد آسیا را 2019 بررسی. شهری پاسخ دهندگان (88.6 درصد) بیشتر تمایل روستایی از پاسخ دهندگان (83.9 درصد) به هیچ همدردی کرد.

اما طالبان پایبندی به خبرگزاری اسلام و پشتون های قبیله ای کد زده وتر با برخی از در حال حاضر زندگی می کنند و حرکت انگشت شست در مناطق روستایی افغانستان است که از عهده فشار از جنگ و در کجا زندگی بهبود یافته است. اما این ایده تا حد زیادی بیگانه در مراکز شهری که شاهد عمده اجتماعی و اقتصادی و دموکراتیک دستاوردهای بیش از 18 سال گذشته.

“تفاوت اصلی این است که طالبان از امروز افغانها به طور کلی بیشتر دنیوی از نظر قرار گرفتن در معرض خود را به رسانه های خود را افزایش تعامل با بازیگران بین المللی و حداقل برای رهبری بیشتر ثروت آنها فرمان هر دو به صورت جداگانه و به عنوان یک جنبش” کالاهان می گوید.

اما طالبان “رویکرد اساسی برای حاکم است که بسیار حداکثری و شامل اعمال یک نظم اخلاقی می ایستد در تضاد کامل با هنجارهای لیبرال تر است که تکامل یافته از سال 2001 به طور عمده در مناطق شهری است.”

پس از سقوط طالبان در سال 2001 میلیون ها نفر از دختران را به مدرسه رفته و در ادامه به مطالعه زنان پیوسته اند نیروی کار در معنی اعداد و ده ها تن از زنان عضو پارلمان و کار در دولت و یا دیپلماتیک.

افغانستان نیز پر رونق و رسانه های مستقل در یک منطقه از جهان که در آن آزادی مطبوعات به شدت محدود هستند. در زمان طالبان همه اشکال به طور مستقل گزارش اخبار ممنوع شد.

وجود دارد تنها دولتی و رادیو و طالبان با صدای شریعت بود که تحت سلطه تماس به نماز و آموزه های دینی.

رسانه های مستقل آمده اند به طور مداوم تحت حمله و فشار از طالبان و داعش که به کشته شدن ده ها تن از خبرنگاران. حملات ساخته اند که افغانستان یکی از مرگبارترین کشورهای جهان برای روزنامه نگاران است.

طالبان شده است طرح خود را به عنوان یک مطلب متوسط نیروی متعهد به انحصار قدرت در افغانستان است. اما چند بر این باورند که داعش تغییر کرده است.

“کمی وجود دارد تفاوت بین طالبان از سال 1994 و طالبان امروز” امده می گوید. “اگر هر چیزی, این گروه تبدیل شده است پیچیده تر در ارتباطات و مذاکرات است. ایدئولوژی آن تغییر نکرده است. رهبری آن به طور طبیعی با تغییر و میر ناشی از رهبران آن [در طول سال] اما این تغییر نکرده است, چگونه آن را عمل می کند.”

خطوط قرمز

طالبان گفته است: “حمایت از حقوق زنان اما تنها اگر آنها را نقض نمی کند اسلام یا افغانستان ارزش نشان می دهد آن را به محدود کردن برخی از شکننده آزادی های به دست آمده توسط زنان در دو دهه گذشته.

بسیاری از زنان افغان که از ترس خود را از حقوق مندرج در قانون اساسی داده خواهد شد دور به عنوان بخشی از حل و فصل صلح با طالبان. قانون اساسی و تضمین حقوق برابر برای زنان به عنوان مردان اگر چه در عمل زنان هنوز هم چهره های سنگین تبعیض در جامعه به ویژه در مناطق روستایی است.

اما طالبان خواستار یک قانون اساسی جدید مبتنی بر “اصول اسلامی” باعث نگرانی در میان افغان حقوق فعالان. به عنوان یک جمهوری اسلامی افغانستان قوانین و قانون اساسی مبتنی بر اسلام اگرچه بیشتر لیبرال و دموکراتیک عناصر درون آن است.

فرحناز Forotan راه اندازی یک کمپین آنلاین, #MyRedLine در ماه مارس سال 2018 است. صدها نفر از هزاران نفر از زنان افغان پیوست, کمپین برای صحبت در مورد آزادی ها و حقوق آنها در حال حاضر به نام صلح با طالبان.

Forotan, یک روزنامه نگار می گوید: او می خواست به افغانستان اجازه تصمیم گیرندگان می دانند که صلح را نمی توان در هزینه حقوق و آزادی های زنان کشور.

“تقریبا همه چیز تغییر کرده است از آن زمان” او می گوید: با اشاره به حکومت طالبان. “ما ساخته شده بسیاری از پیشرفت. ما یک جامعه مدنی مستقل مطبوعات و آزادی. مردم آگاه تر از خود اجتماعی و حقوق سیاسی.”

بسیاری از افغانها حمایت از مذاکره برای پایان دادن به چندین دهه جنگ در افغانستان اما نه به هر قیمت.

“من به حمایت از روند صلح با طالبان, اما تنها در صورتی به زنان آزادی هستند محافظت می گوید:” Ekram یک دبیرستان از شهر شمالی مزار شریف نسبتا صلح آمیز و مرفه منطقه ای در نزدیکی مرز با تاجیکستان ، ازبکستان و ترکمنستان.

“تحت هیچ شرایطی آیا ما می خواهیم قرارداد صلح که فداکاری ما آزادی و دموکراسی” Ekram می گوید. “که نمی خواهد صلح در همه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de