TEGUCIGALPA, هندوراس (AP) — هندوراس مقامات روز سه شنبه دستگیر شد رئیس پلیس ملی را متهم کرده که او و همسرش از پول شویی.

مقامات Leonel Luciano Sauceda و همسرش پاتریشیا Sbeltlana استرادا در پول شویی اتهامات عنوان شده علیه. آنها در بیانیه ای گفت که این زن دستگیر شد و در یک خانه در تگوسیگالپا پایتخت و مقامات کشف و ضبط دو خودرو و اسناد و مدارک مالی.

Sauceda شروع کار خود را با پولیس ملی در سال 1992 و منصوب شد رئیس پلیس فقط دو هفته پیش.

به گفته مقامات هیچ حسابداری برای 13 حساب های بانکی و 13.8 میلیون lempiras یا تقریبا $560,000 که Sauceda تا به حال نام او بین سال های 2006 و 2017. آنها می گویند همسر او نیز تا به حال 10 حساب های بانکی با حدود 2.7 میلیون lempiras یا $110,000 که منشاء نمی توان پیش بینی کرد. مقامات می گویند آنها نمی دانند که در آن زن و شوهر رو نقد آنها استفاده می شود برای برخی از موارد که کشف و ضبط شد.

فساد در هندوراس گسترده است. چند مقامات دولتی مواجه شده اند اتهامات درگیر در قاچاق مواد مخدر در آمریکا حتی رئیس جمهور, خوان اورلاندو هرناندز بررسی شده در ایالات متحده در ارتباط با اتهام قاچاق مواد مخدر و پول شویی; به توافق نرسیدند.

به اتهام نیست در برابر رئیس جمهور اما برادرش, خوان آنتونیو “تونی” هرناندز سابق کنگره بود مجرم در دادگاه ایالات متحده در ماه اکتبر گذشته از مواد مخدر توطئه سلاح اتهامات و دروغ گفتن به اداره مبارزه با مواد مخدر.

ایالات متحده دادستان گفت: مواد مخدر توطئه محافظت شده هندوراس دولت است. دادگاه ویژه شهادت که به جرم مواد مخدر در مکزیک خداوند Joaquín “ال Chapo” Guzmán کمک این توطئه با دادن 1 میلیون دلار رشوه به خوان آنتونیو هرناندز برای تصویب به همراه برادر خود را.

Sauceda بازداشت برای اولین بار پس از پایان یک ضد فساد ماموریت در هندوراس ماه گذشته رهبری سازمان کشورهای آمریکایی که راه اندازی شد و در سال 2015 برای تقویت این کشور عدالت موسسات.

ماموریت تحت رهبری یک گروه از وکلای بین المللی و محققان که کشف سازمان های غیر انتفاعی است که به عنوان جبهه به حرکت پول به فاسد قانونگذاران.

کمیسیون کمک هندوراس دادگاه حکم سابق-First Lady Rose النا Bonillo به 58 سال زندان برای اختلاس سال گذشته است. Bonilla ازدواج کرده بود به سابق رئیس جمهور پورفیریو لوبو.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nethec.su