Daniil Lipilin مطمئن شوید که پدرش Vasil 50 ساله پیراپزشک با بیش از 20 سال تجربه درگذشت COVID-19. او می گوید: نام این بیماری کروناویروس است سمت راست وجود دارد در گواهی فوت است.

اما رئیس جمهور بلاروس Alyaksandr لوکاشنکا حاضر به اذعان کرد که COVID-19 ادعا کرده حتی یک قربانی در این کشور از برخی از 9.5 میلیون-با وجود دولت خود را شمارش قرار می دهد که مرگ بالای 50 و در حال افزایش است.

در حالی که بسیاری از کشورها در اروپا و در سراسر جهان برقرار مستندات و محدودیت های دیگر به سرعت گسترش بسیار مسری رمان coronavirus لوکاشنکا در قدرت پس از سال 1994 حاضر به تکان دادن رد همه گیر به عنوان یک “روان” و به دروغ نشان می دهد این بیماری می تواند warded با سفر به سونا و یا یک تراکتور سوار.

در حالی که لوکاشنکا به طور منظم ادعا بلاروس رسیدگی به وضعیت حساب از روزنامه نگاران و منتقدان و پرسنل پزشکی نشان می دهد در غیر این صورت.

بیمارستان در سراسر کشور گزارش شده بود کشیده با پزشکان مستقر در هتل و خوابگاه و جاهای دیگر برای رسیدگی به افزایش تعداد موارد است.

سازمان بهداشت جهانی که تا به حال ستایش بلاروس برای آن اوایل تست به تازگی خواست لوکاشنکا دولت به موسسه اقدامات سخت تر شامل coronavirus به دلیل ترس از شیوع بیماری در کشور در حال وارد یک “مورد” مرحله جدید.

یک روزنامه نگار که شک و تردید در دولت coronavirus ادعا می کند خودش را متهم فساد, در مورد, رسانه های گروه های مدافع حقوق بشر گفته شد روشن از تلاش های مینسک برای خرد کردن کسانی که در تناقض رسمی روایت بر دولت را از دست داده و همه گیر.

‘آنچه در جریان است در کشور ما چیست؟’

برای Daniil Lipilin آن همه فقط می سازد هیچ حس.”آنچه در جریان است در کشور ما ؟ من تنها پسر Vasilya Georgievich [Lipilin] را در دست من تایید بر روی کاغذ بود که CV-19 [COVID-19],” Lipilin گفت: RFE/RL در بلاروس خدمات. “چرا آنها در نظر گرفتن این آمار به طور جدی ؟ آنچه آنها در تلاش برای رسیدن به? من صادقانه آن را درک نمی,” او گفت:.

Lipilin, 20, گفت: پدر او تقریبا هرگز بیمار در حالی که کار بیش از دو دهه به عنوان یک آمبولانس طبیب در Barysau حدود 80 کیلومتری شمال شرقی پایتخت, Minsk.

“او بیمار مدتی در اطراف مارس 26. او احساس بد — تا به حال حرارت تمام علائم کلاسیک [از coronavirus] که هر کس می داند که امروز” Lipinin توضیح داد.

وضعیت خود را بدتر Lipilin رفت و به یک کلینیک محلی در Barysau جایی که او تجویز آنتی بیوتیک و به خانه فرستاد.

“او همه چیز را به او گفته شد اما او بهتر نشد. او متوسط باقی مانده همان 39.5. ما کلینیک گفت: “در خانه بمانند و بهتر است.’ هیچ کس پیشنهاد او به بیمارستان بروید.”

Daniil Lipilin holds what he says is his father's death certificate.


Daniil Lipilin دارای چه او می گوید مرگ پدرش گواهی.

آوریل 4, Lipilin گفت: پدر او نمی تواند صحبت می کنند. به عنوان وضعیت خود را به طور چشمگیری بدتر شده, پدرش در بیمارستان بستری شد.

“او پذیرفته شد و با درجه حرارت بالا به بخش مراقبت های ویژه. وضعیت او ادامه داد: به بدتر شد و او را در یک ماسک. یکی از کارکنان روشن ساخته است که او شانس بودند بزرگ نیست,” او گفت:.

در آوریل 5, Vasil Lipilin آزمایش منفی برای coronavirus. اما یک تست دوم در 7 آوریل معلوم مثبت پسرش گفت:. یک روز بعد, او مرده بود.

“در آوریل 8, آنها به نام از این بیمارستان گفت: “پدر شما رفته است'” Lipilin گفت.

بلاروس وزیر بهداشت Uladzimer Karanik به نظر می رسد اشاره به مرگ Vasil Lipinin در coronavirus مربوط به کنفرانس مطبوعاتی در مینسک در تاریخ 17 آوریل.

در حالی که با اشاره به او را با نام Karanik گفت: مرگ پیراپزشک در Barysau آیا لزوما باید متصل به کوروناویروس.

به جای COVID-19, بلاروس قرار داده و به ذات الریه بسیاری از مرگ و میر است که به نظر می رسید حداقل متصل به کوروناویروس.

در گواهی فوت برای Vasil Lipinin پنومونی نیز ذکر شده و همچنین پسر خود را گفت.

“من در زمان بدن از مینسک صحبت کردیم و به این آسیب شناس که با صدور گواهی فوت است. آن را به وضوح بیان می کند: coronavirus و پنومونی” Lipilin گفت.

لوکاشنکا انکار

با توجه به اطلاعات منتشر شده در مارس 17 کنفرانس مطبوعاتی حداقل 419 پرسنل پزشکی در بلاروس شده بود آلوده از جمله 90 امدادگران.

همانطور که در آوریل 22, رسمی تعداد موارد تایید شده در بلاروس شد برخی از 6,700 تایید موارد با مرگ و میر 55.

اما لوکاشنکا پیدا کرده است یک راه برای جلوگیری از تصدیق تلفات.

در مارس 13, او اعلام کرد که “هیچ کس نمی خواهد بمیرد از coronavirus در کشور ما” به گفته وزارت امور خارجه خبرگزاری BelTA. او سپس واجد شرایط که ادعا نادرست ادعا که مرگ و میر متصل به کروناویروس شد و در نتیجه از شرایط بهداشتی اساسی و اضافه میکند: “بنابراین من می گویند که نه تنها فرد درگذشت صرفا از coronavirus.”

President Lukashenka has said "no one will die of the coronavirus in our country.”


رئیس جمهور لوکاشنکا گفت: “هیچ کس نمی خواهد بمیرد از coronavirus در کشور ما است.”

وزارت بهداشت را در پاسخ به درخواست از RFE/RL در بلاروس خدمات برای روشن شدن Karanik اظهارات در مورد Barysau پیراپزشک.

مخالفان لوکاشنکا را مورد انتقاد خود دولت آن را متهم به عدم را محکم تر عمل است. مستقل سایت خبری منشور 97 گفت: لوکاشنکا تا به حال خود را در “سر در شن و ماسه” و پیش بینی شکست خود را برای جلوگیری از گسترش این ویروس می تواند طلسم پایان دادن به حکومت استبدادی.

Syarhey Satsuk ویرایشگر آنلاین اخبار خروجی Yezhednevnik دستگیر شد در 25 مارس در فساد اتهام او پس از انتقاد از دولت و مدیریت بحران و تردید در مقام coronavirus آمار و ارقام.

سازمان امنیت و همکاری نماینده در آزادی رسانه ها هارلم Desir است ابراز نگرانی بیش از بازداشت Satsuk گفت که روزنامه نگاران “نباید مرعوب, تحت تعقیب یا بازداشت برای گزارش گیری در مسائل مربوط به منافع عمومی و در COVID-19 وضعیت است.”

Satsuk او با قرار وثیقه در مارس 4.

در ضمن پزشکان در بلاروس توصیف کار طولانی و طاقت فرسا ساعت با کمی تجهیزات حفاظتی.

هتل آسایشگاه و حتی فضا در فرودگاه شده است را به مسکن موقت برای این کشور کشیده پرسنل پزشکی. یک دکتر گفت که او به کار ادامه داد و حتی پس از تایید با کوروناویروس.

در آوریل 11, یک رسمی که خواست مینسک به انجام بیشتر برای جلوگیری از گسترش این ویروس از جمله لغو توده حوادث. بلاروس تنها کشور در اروپا که در آن از بالا به لیگ برتر فوتبال است که هنوز هم در حال بازی-و تماشا طرفداران در استادیوم.

پاتریک اوکانر که به رهبری که هیئت در سفر به بلاروس در اوایل آوریل گفت که این ویروس تا به حال شروع به گسترش از طریق جوامع در مینسک پایتخت و سایر نقاط کشور است.

تماشا کنید: لوکاشنکا Disparages COVID-19 قربانیان به عنوان بلاروس منحنی Steepens

“بلاروس در حال ورود به یک مرحله جدید تکامل از شیوع” او گفت: در یک کنفرانس خبری در مینسک است.

Lipilin گفت که ترس با عجله به آنچه که او به نام یک خلاء اطلاعاتی وقتی که می آید به COVID-19.

خانواده خود را نمی تواند پیدا کردن یک محل برای برگزاری مراسم با اجاره سالن تبدیل آنها پس از شنیدن پدرش coronavirus. پس از رد یک کشیش محلی در نهایت توافق به ریاست تشییع جنازه در یک گورستان در Barysau.

“او به سادگی در محور یک کاروان از سردخانه به گورستان در Barysau. وجود دارد چهار نفر را در گورستان. این است که چه ؟ مرد کار کرده و 27 سال در یک آمبولانس و او به خاک سپرده شده است در مقابل چهار نفر” اظهار تاسف Lipinin.

“من نمی فهمم چه می گذرد. من فقط خیلی شرمنده.”

نوشته شده توسط RFE/RL ارشد خبرنگار تونی Wesolowsky و بر اساس گزارش Alyaksandra Dynko از RFE/RL در بلاروس خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net