جلسات تعیین شده برای بازداشت بلاروس مخالفت حامیان

مینسک — جلسات دادگاه برای حداقل 17 حامیان مستقل نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بازداشت بیش از آخر هفته در طول تظاهرات در بلاروس انتظار می رود برای شروع در تاریخ 8 ژوئن.

مینسک-بر اساس Vyasna (بهار) حقوق بشر گفت: صدها نفر از فعالان بسیج در پایتخت و جنوب شرقی شهر Homel جمع آوری امضاهای لازم برای ثبت نام جایگزین نامزد ریاست جمهوری برای انتخابات برنامه ریزی شده برای ماه اوت 9.

نامزد آینده نگر نیاز برای به دست آوردن 100,000 امضا در نظر گرفته شود برای ثبت نام به عنوان نامزد.

پاول Sevyarynets co-رئیس بلاروس حزب دموکرات مسیحی بازداشت شده بود در مینسک پس از او برگزار شد و آنچه که او و حامیان او به نام “مردم اعتصاب آزادی و همبستگی” که به طول انجامید بیش از سه ساعت است.

دیده بان حقوق بشر هشدار داد در ماه گذشته است که مقامات در بلاروس تا به حال خود را تشدید سرکوب معترضان مخالفت با وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران و دیگر منتقدان دولت را با یک “موج جدید بازداشت های خودسرانه” پیش از انتخابات.

در 24 مه بیش از 1000 تظاهر کنندگان پیوست و با هم در مینسک به مخالفت با اصطلاح دیگری برای لوکاشنکا در یکی از بزرگترین تظاهرات از سال در کشور حدود 9 میلیون نفر است.

منتقدان لوکاشنکا است که قدرت را در بلاروس برای بیش از 25 سال می گویند دولت خود را نشان داده است تحمل کمی برای مخالفت و رسانه های مستقل.

این کشور شده است هدف از آمریکا و اتحادیه اروپا تحریم بیش از آن ضعیف حقوق بشر و عدم برگزاری انتخابات عادلانه اما بلاروس و غرب را به تازگی به دنبال ترمیم روابط به کاهش نفوذ روسیه در این کشور است.

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.net