مردم هائیتی عجله برای تامین, پس از اولین COVID-19 مورد یافت

PORT-AU-PRINCE Haiti (AP) — مردم هائیتی با عجله به خرید مواد غذایی و گاز و صابون و ماسک جمعه پس از اعلام دو وارداتی موارد coronavirus موجب نگرانی که نیمکره غربی فقیرترین کشور می تواند ضعف های این بیماری است.

رئیس جمهور Jovenel Moise گفت: این دو نفر شده بود به قرنطینه پس از آزمایش مثبت برای COVID-19 ویروس. یکی بود 31 ساله هائیتی که تا به حال فقط در بازگشت از پاریس و بلژیک داوطلبانه در یک Port-au-Prince یتیم خانه.

Moise گفت: این کشور بسته شد تمام فرودگاه ها و مدارس و کارخانه ها و بنادر. اندازه گیری طراحی شده است برای متوقف کردن موارد جدید از این ویروس اما کارگران بهداشت و درمان گفت: از آن می تواند به جلوگیری از ورود مهم لوازم پزشکی و داوطلب پزشکان و پرستاران اگر این ویروس شروع به گسترش در داخل پر جمعیت کشور حدود 11 میلیون نفر است.

با توجه به سازمان ملل متحد برخی از 35 درصد از مردم هائیتی فاقد آب آشامیدنی خدمات و دو سوم را محدود و یا بدون بهداشت خدمات ساخت آن را بسیار دشوار است برای افرادی که به طور منظم به شستن دست های خود را به عنوان توصیه می شود برای جلوگیری از گسترش coronavirus.

این کشور فقط خود را به اتمام سال اول رایگان وبا یک آب بیماری های منتقله که وارد شده توسط U. N. نیروهای حافظ صلح کشته و نزدیک به 10 ، 000 مردم در طول دهه گذشته است.

“ما نمی هر گونه خدمات اساسی. Coronavirus را بکشند وبا انجام داد” گفت: Marjorie Jean-Baptiste زیبایی-سالن کارگر. “در این کشور ندارد منابع برای مبارزه با بیماری همه گیر.”

ایستگاه های گاز تا به حال تا حد زیادی از سوخت اجرا شود و اواخر بعد از ظهر جمعه. مردم هائیتی برخی با پوشیدن ماسک صورت شلوغ سوپر مارکت ها و بازارهای خیابانی خرید آب و غذا و پخت و پز گاز در اولین روز از 8 p. m. به 5 صبح مقررات منع رفت و آمد. ماسک صورت از انواع متفاوت بودند فروخته شده توسط فروشندگان خیابانی برای حدود $1 ،

“این وضعیت واقعا دشوار است” گفت: خریداران Herold Caidor. “بسیاری از مردم می تواند مرگ از در چین یا ایتالیا به دلیل فقدان شرایط بهداشتی.”

الیزابت Campa سخنگوی همکاران در سلامت ماساچوست مبتنی بر غیر دولتی گروه اجرا می شود که امکانات پزشکی در هائیتی در همکاری با هائیتی دولت گفت: سازمان بود به اندازه کافی مجهز شده است. اما او نگران تامین هواکش و تجهیزات حفاظت فردی اگر ویروس باید شروع به گسترش در هائیتی.

“ما بسیار نگران کمبود منابع در آینده,” او گفت:. در این زمان تعداد هواکش در هائیتی کافی است او گفت: اما گروه او “است کاملا آگاه است که وابسته به تعداد موارد در آینده این می تواند به سرعت در حال تغییر.”

___

آسوشیتد پرس نویسنده مایکل Weissenstein در هاوانا کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im