افراد مسلح به شدت زخمی پشتون فعال حقوق بشر در پاکستان در مناطق قبیله ای

مسلح ناشناس را زخمی برجسته قومی پشتون فعال حقوق در یک حمله در پاکستان در وزیرستان جنوبی منطقه قبیله ای.

سردار عارف وزیر یکی از رهبران پشتون Tahafuz جنبش (PTM) بود سفر با ماشین در شهر می خوام زمانی که افراد مسلح آتش گشودند از وسیله نقلیه دیگر, RFE/RL رادیویی فتح گزارش در اواخر آوریل 1.

او با عجله به بیمارستان در شهر دره اسماعیل خان.

این حمله پس از پولیس پاکستان دستگیر وزیر در تاریخ 17 آوریل برای ارائه یک “ضد پاکستان” گفتار در سفر اخیر خود به افغانستان است. او با قرار وثیقه دو روز قبل از حمله.

محسن Dawar عضو پاکستان در مجلس و یکی از چهره های برجسته در PTM را متهم کرد که “دولت با حمایت شبه نظامیان” از انجام این حمله است.

“کارشناسی ارشد از حمله باید بدانید که گلوله و جراحات و زندان نمی تواند تضعیف عزم ما,” او در توییتر نوشت.

وجود دارد هیچ پاسخ فوری از دولت است. هیچ گروهی تاکنون مسئولیت این حمله را.

این PTM اتحاد مبارزه برای حقوق مدنی برای پشتون ها بزرگترین اقلیت قومی پس از سال 2018 است.

این گروه جذب دهها هزار نفر از مردم به تظاهرات برای محکوم قدرتمند ارتش پاکستان را سنگین دست به عملیات علیه شبه نظامیان در مناطق قبیله ای که به کشته شدن هزاران نفر از غیر نظامیان پشتون و مجبور میلیون ها نفر بیشتر به ترک خانه های خود را از سال 2003.

این PTM در تماس بوده است برای حذف پست های بازرسی نظامی در مناطق قبیله ای و پایان دادن به “اجرا ناپدید شدن” است که در آن مظنون هستند بازداشت شده توسط نیروهای امنیتی و بدون تشریفات.

دولت پاکستان را رد اتهامات که خود را نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عوامل مسئول مجبور ناپدید شدن.

پس از این جنبش تشکیل شد در ژانویه 2018 بین المللی و گروه های حقوق بشر می گویند مقامات ممنوع مسالمت آمیز تظاهرات سازماندهی شده توسط PTM و برخی از آن منجر عضو شده اند خودسرانه بازداشت و مانع از مسافرت در داخل کشور است. برخی از کاربران نیز مواجه اتهامات فتنه و cybercrimes.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان (کمیسیون حقوق بشر) گفته مقامات ساخته شده اند اتهامات ضد دولت فعالیت های “مصلحت برچسب برای مدافعان حقوق بشر به خصوص کسانی که در ارتباط با PTM.”

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>