آلمان خواست به تعقیب قاضی ایرانی مرتبط با ‘شکنجه’ از روزنامه نگاران

گزارشگران بدون مرز (RSF) تا به یک شکایت با آلمان فدرال دادستان عمومی و انقلاب علیه یک ایرانی قضاوت آنها پاریس مبتنی بر آزادی رسانه ها ناظر بر متهم بودن مسئول “بازداشت و شکنجه” حداقل 20 روزنامه نگاران در سال 2013.

در یک پست توییتر در ژوئن 11, RSF دبیر کل کریستف Deloire گفت که غلامرضا منصوری بود که در حال حاضر در آلمان است.

“دادستان باید اجازه نمی دهد او را فرار از عدالت!,” او نوشت.

این حرکت در می آید دو روز پس از لندن-بر اساس حقوق گروه عدالت برای ایران خواستار اطلاعات است که می تواند منجر به منصوری را پیگرد قانونی در آلمان است.

با استناد به شهادت “تعداد قابل توجهی” از روزنامه نگاران “عدالت برای ایران” در بیانیه ای گفت که منصوری بود “مسئول صدور حکم بازداشت علیه آنها.”

“این روزنامه نگاران بودند بازجویی ماه در [تهران] زندان اوین در سلول انفرادی و تحت فشار برای اعتراف علیه خود و دیگران است.”

منصوری است که در میان چند تن از قضات متهم به فساد در بالا مشخصات محاکمه ارشد سابق قوه قضائیه رسمی که باز در تهران در ژوئن 7.

‘اعتماد کامل به جمهوری اسلامی’

مقامات ادعا کرده اند که قاضی است که در سمت چپ این کشور تا به حال دریافت رشوه از 50,000 یورو ($57,000).

در ویدئویی ارسال شده در ژوئن 8, منصوری نمی دهد جزئیات بیشتر در مورد محل نگهداری او, اما او گفت: او را از بازگشت به ایران به عنوان به زودی به عنوان سفر از محدودیت های اعمال شده به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس کاسته.

“من اعتماد کامل به جمهوری اسلامی رهبر معظم انقلاب [آیت الله علی خامنه ای] و سیستم قضایی” منصوری گفت: در این ویدئو و اضافه کرد که او با داشتن افتخار خدمت در دستگاه قضایی ایران را برای سه دهه است.

برخی از گزارش های رسانه ها گفت: منصوری رفت خارج از کشور برای درمان پزشکی.

ایران رتبه 173th از 180 کشور جهان در RSF را در سال 2020 جهان در فهرست آزادی مطبوعات.

در سال های اخیر مقامات ایرانی را بازداشت و زندانی ده ها تن از روزنامه نگاران و وبلاگ نویسان و رسانه های کارگران زیر محاکمات به عنوان ناعادلانه توسط مدافعان حقوق بشر است.

نمرات از رسانه ها نشریات شده اند نیز بسته شده است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de