گرجستان احزاب ثبت نام انتخابات-اصلاحات اساسنامه پس از ماه ها مذاکرات

رهبران گرجستان حاکم و احزاب مخالف توافق با ایران در انتخابات اصلاحات پس از سال خارجی-میانجیگری مذاکرات و گاهی اوقات خشونت عمومی و ناآرامی.

در 8 مارس توافق “نشان دهنده یک گام مهم به سمت ساختاري هدايتي و عادی سازی فضای سیاسی در گرجستان در اجرا تا انتخابات مجلس بعد از این سال” سفارت آمریکا در تفلیس گفت.

احزاب مخالف شکایت کرده است که گرجستان در حال حاضر سیستم انتخاباتی ناعادلانه به نفع حاکم رویای گرجستان ، تغییر آن را به یک تناسبی یکی از 2020 یکی از خواسته های هزاران نفر از تظاهر کنندگان که برای هفته بسیج در تفلیس در ماه های ژوئن و جولای سال 2019.

یک یادداشت تفاهم امضا شده در مارس 8 می گوید: دو طرف توافق کردند که مجلس تشکیل شده از 120 عضو منتخب از طریق یک متناسب با سیستم رای گیری در حالی که 30 نفر انتخاب خواهد شد از طریق یک اکثریت سیستم که در آن حزب یا نامزد برنده بیش از 50 درصد از آرا در یک حوزه اعطا رقابت صندلی.

آن را نیز می گوید که در آستانه انتخابات برای متناسب انتخابات خواهد بود مجموعه در 1 درصد است و یک دربندی ساز خواهد شد به این معنی است که هیچ حزب واحد دریافت کمتر از 40 درصد از آراء را مجاز به نگه داشتن اکثریت کرسی ها در پارلمان.

در حال حاضر تحت سیستم انتخاباتی 73 از 150 کرسی مجلس که مدعی هستند توسط داوطلبانی که پایان برساند برای اولین بار در منطقه نژادها. کرسی های باقی مانده توزیع شده نسبت به این سهم ملی از رای که یک حزب برنده است.

این منجر به رویای گرجستان به رهبری آن میلیاردر بنیانگذار Bidzina Ivanishvili برنده 76 درصد از قوه مقننه صندلی حتی اگر آن را برنده فقط کمتر از نیمی از آرای مردمی.

“بیشتر کلاه و مقررات معرفی خواهد شد در این قانون با هدف تسهیل بیشتر متناسب با توزیع مقرر نسبت به آرای دریافت شده توسط اشخاص” تفاهم نامه می گوید.

ایالات متحده و اتحادیه اروپا به نام به حال در گرجستان دولت و احزاب سیاسی و جامعه مدنی برای شرکت در یک “آرام و محترمانه گفت و گو” پس از تظاهرات که سرکوب شدند با زور و اجبار توسط مأموران اجرای قانون.

“در حال حاضر مهم این است که اجرای — ساخت [این] 2020 انتخابات [این] بیشتر آزاد و عادلانه تا کنون!” گفت: Kurt Volker یک سیاست خارجی کارشناس و مدیر اجرایی پیشین مک کین موسسه در توییتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>