سابق اورانیوم سرمایه دار خیلی مهم Dzhakishev منتشر شده از قزاقستان زندان

سابق دولت قزاقستان هسته ای شرکت سر مختار Dzhakishev که اعتقاد به اتهام فساد مالی در سال 2010 مورد انتقاد قرار گرفت و توسط بسیاری به عنوان انگیزه های سیاسی شده است از زندان آزاد شد.

Dzhakishev در 19 مارس چپ زندان در شمال شرقی شهر Semei پس از قزاقستان دادگاه در مارس 3 او داده اولیه انتشار. دادگاه حکم داد که Dzhakishev اجازه داده نخواهد شد به ترک کشور و زندگی را تحت آزادی مشروط مانند محدودیت تا زمانی که او 14 سال است و بیش از.

ناظران و سازمان های حقوق بشر به طور گسترده ای در نظر Dzhakishev یک زندانی سیاسی.

ده ها تن از هواداران خود استقبال او در خارج از زندان است.

سابق سرمایه دار خیلی مهم بوده و حدود 11 سال از دوران محکومیت خود را به گله و شکایت از مسائل مربوط به سلامت.

Dzhakishev حامیان بین المللی و سازمانهای حقوق بشری خواسته اند که مقامات قزاقستان برای آزادی او پس از دستگیری او در سال 2009.

در مارس 2018, کمیته هلسینکی نروژ و فرانسه بر اساس انجمن حقوق بشر در آسیای مرکزی نامیده می شود و سپس رئیس جمهور نورسلطان Nazarbaev به انتشار Dzhakishev در زمینه های بشردوستانه زیرا از آنجا که او تا به حال تعدادی از مسائل مربوط به سلامت.

در سال 2015 سازمان ملل متحد و کمیته حقوق بشر خواسته مقامات قزاقستان به لغو Dzhakishev اعتقاد و آزادی او را بلافاصله. آن را گفت که حق خود را به یک محاکمه علنی و منصفانه برای تماس با وکلای خود و به درمان انسانی نقض شده است.

گروه های حقوق بشر در قزاقستان نیز به نام Dzhakishev یک زندانی سیاسی. برخی از منتقدان دولت بر این باورند که او در زندان بود چرا که او دوست نزدیک بود و مختار Ablyazov خود تبعید بانکدار سابق و سیاستمدار مخالف بوده و زندگی در اتحادیه اروپا از سال 2009 سال زمانی که Dzhakishev دستگیر شد.

بسیاری در قزاقستان امیدوار است که پس از Nazarbaev ناگهانی استعفا در ماه مارس سال گذشته Dzhakishev خواهد بود paroled.

Nazarbaev, 79 شده بود رئیس جمهور پس قبل از قزاقستان در سال 1991 مستقل شد. او در ادامه به نقش بسیار مهمی در این کشور زندگی سیاسی به عنوان رهبر حاکم Nur-Otan حزب و رئیس برای زندگی در این کشور قدرتمند شورای امنیت.

Nazarbaev همچنین دارای عنوان elbasy یا رهبر ملت است.

در فوریه 29 قزاقستان رئیس جمهور فعلی Qasymzhomart Toqaev گفت: در مصاحبه با مجله آنلاین Informburo.kz که او “اعتماد به نفس است که این تصمیم در آینده اوایل انتشار درخواست Dzhakishev عادلانه خواهد بود.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im