کیف — یک دادگاه در کیف قرار داده شده سابق مجلس Tetyana Chornovol تحت بازداشت خانگی به ظن قتل طول مرگبار antigovernment تظاهرات شناخته شده به عنوان میدان اروپا در ماه فوریه 2014.

این Pechera منطقه حکم دادگاه در اواخر مارس 16 که Chornovol یک عضو شورای اروپایی حزب همبستگی به رهبری رئیس جمهور سابق اوکراین, پترو پوروشنکو خواهد ماند تحت بازداشت خانگی تا ژوئن 8.

پلیس Chornovol در کیف در آوریل 10, و بعد او رسما اطلاع داد که او یک مظنون در قتل یک کارمند اداره طرفدار روسیه حزب از مناطق.

این مرد پس از حزب کار در مرکز شهر کیف به آتش کشیده شد. محققان می گویند Chornovol رهبری یک گروه از مردم که مجموعه ای از ساختمان در آتش که سابق مجلس را رد کرد.

پوروشنکو هفته گذشته با انتقاد از دولت اداره تحقیقات (DBR) برای راه اندازی کاوشگر در برابر Chornovol سابق روزنامه نگار شناخته شده برای او ضد کرملین موضع آن خواستار “تلاش برای بازنویسی تاریخ تحت مسکو سفارشات.”

اوکراین وزیر کشور Arsen Avakov همچنین با انتقاد از DBR برای بررسی و به نام در DBR رئیس Oleksandr Babikov به استعفا.

Avakov علنا به یاد می آورد که Babikov استفاده می شود به عنوان یک وکیل از روسیه-دوستانه سابق رئیس جمهور ویکتور یانوکوویچ که رهبری حزب از مناطق قبل از برنده شدن در انتخابات ریاست جمهوری در فوریه 2010.

یانوکوویچ سرنگون شد توسط Euromaidan تظاهرات در ماه فوریه 2014 شده است و ساکن در روسیه بوده است.

هفته پس از فرار از کشور در اواخر فوریه 2014, روسیه به طور غیر قانونی ضمیمه اوکراین در دریای سیاه و شبه جزیره کریمه و انداخت پشتیبانی طرفدار مسکو جدایی طلبان در شرق اوکراین که در آن برخی از 13,200 نفر کشته شدند در درگیری های جاری.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de