سابق شهردار تهران می شود رئیس مجلس

ایران جدید hard-خط-کنترل پارلمان منتخب سابق شهردار تهران محمد سجاد باقر قالیباف که در خدمت به عنوان فرمانده نیروی هوایی سپاه (ع) به عنوان سخنران برای یک سال.

Qalibaf که تا به حال سه ناموفق ریاست جمهوری مناقصه دریافت بیشترین آرا از تهران در فوریه انتخابات پارلمانی بود که پایین ترین میزان مشارکت در دهه. وفاداری خود را به رهبر ایران آیت الله علی خامنه ای اعتقاد بر این است که افزایش راه خود را به تبدیل شدن به سخنران.

دولت کنترل تلویزیون گفت: 230 نفر از نمایندگان مجلس از 264 رای دادند Qalibaf سابق رئیس پلیس بود که در میان کسانی که به چالش کشیدن رئیس جمهور حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2017.

Qalibaf, 58, سخت بوش است که ارائه شده خود را به عنوان یک نسیم در گذشته جایگزین علی لاریجانی برگزار شد که با نفوذ پست از سال 2008 و اجرا نشد در ماه فوریه در انتخابات که منجر به تحکیم قدرت محافظه کاران سال آینده انتخابات ریاست جمهوری.

پیش از فوریه رای قدرتمند شورای نگهبان رد صلاحیت هزاران نفر از اصلاح طلبان و کاندیدای میانه در حال اجرا از ترک رای دهندگان را انتخاب کنید به طور عمده بین تندروها و محافظه کاران وفادار به خامنه ای.

Qalibaf مواجه شده است و فساد اتهامات خود تصدی شهرداری از سال 2005 تا سال 2017.

پارلمان جدید افتتاح شد, on May 27.

با گزارش RFE/RL رادیو فردا-ایرنا ایسنا رویترز و آسوشیتدپرس

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de