نخست وزیر سابق از ناشناخته منطقه قره باغ کوهستانی است برنده انتخابات ریاست جمهوری انتخابات در منطقه مورد مناقشه یک نتیجه انتظار می رود پس از رقیب خود خواسته هواداران خود را به رای دادن در دور دوم.

عملا انتخابات در جدایی طلب آذربایجان منطقه گفت: در 15 آوریل است که Arayik (Ara) Harutyunian یک تاجر ثروتمند دریافت 88 درصد از آرا در مقایسه با 12 درصد برای مسیس Mayilian.

انتخابات برگزار شد و در آوریل 14 در میان انتقادات بین المللی و نگرانی های ایمنی با توجه به شیوع کروناویروس.

Mayilyan تا به حال نام رای دهندگان به دور ماندن از دور دوم به حداقل رساندن گسترش ویروس هر چند برخی از اپوزیسیون را مورد سوال مشروعیت در دور اول نتایج مدعی نقض.

در اولیه رای گیری در مارس 31, Harutyunian برنده حدود 49 درصد فقط کوتاه از اکثریت مورد نیاز برای یک پیروزی آشکار. Mayilian دوم به پایان رسید با 26.4 درصد است.

رای دهندگان به نظر می رسد توجه به Mayilian تماس با مشارکت مردم در حال سقوط به کمتر از 45 درصد در دور دوم در مقایسه با بیش از 72 درصد در دور اول.

قره باغ کوهستانی کشف و ضبط شد توسط ارمنستان-حمایت جدایی طلبان اعلام کرد که استقلال در میان 1988-1994 درگیری که به کشته شدن حداقل 30000 نفر و آواره و صدها هزار نفر.


پس شکننده روسیه و میانجیگری آتش بس در سال 1994 در منطقه شده است و تحت کنترل قومی ارمنستان که نیروهای جمهوری آذربایجان می گوید: شامل نیروهای عرضه شده توسط ارمنستان. این منطقه ادعا می کنند به استقلال شده است به رسمیت شناخته شده توسط هر کشور است.

از آن پس دوره درگیری صورت گرفته در منطقه است.

روسیه و ایالات متحده و فرانسه در حال همکاری صندلی از گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) که در عمل به عنوان یک میانجی در حل و فصل بحران است. این گروه تلاش شده است برای سال ها به واسطه یک راه حل است.

پس از اولین دور از آنچه در آن به نام “به اصطلاح” انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی در قره باغ کوهستانی” در اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد این منطقه که رهبران آن را به رسمیت نمی شناسد خود نهاد.

سازمان امنیت و همکاری گروه مینسک نیز با صدور بیانیه ای در تاریخ 31 مارس گفت: آن “به رسمیت شناختن نقش مردم قره باغ کوهستانی در تصمیم گیری آینده آن” اما به یاد عملا رهبران جدایی طلب که در منطقه “قره باغ کوهستانی است به رسمیت شناخته شده به عنوان مستقل و حاکمیت دولت” توسط هر کشور است.

“بر این اساس شرکت صندلی را قبول نمی کند نتایج این “انتخابات” به عنوان موثر بر وضعیت حقوقی قره باغ کوهستانی و استرس است که این نتایج به هیچ وجه prejudge نهایی وضعیت قره باغ کوهستانی و یا نتیجه مذاکرات جاری را پایدار و صلح آمیز حل و فصل مناقشه قره باغ کوهستانی” در بیانیه ای گفت:.

با گزارش Armenpress ریا نووستی و اینترفاکس

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de