سابق قرقیزستان گمرک می گوید قدرتمند سابق, رئیس, تهدید, RFE/RL روزنامه نگار

سابق قرقیزستان گمرک ادعا کرده است که رئیس سابق خواست او را به RFE/RL قرقیزستان خدمات روزنامه نگار به قرقیزستان “مرده یا زنده است.”

Emilbek Kimsanov ساخته اتهام در یک رتبه تصویری که نوشته شده بود در Facebook در آوریل 10 توسط همسرش ماریا Zavorotnyaya.

در این ویدئو Kimsanov می گوید که سابق قرقیزستان دولتی گمرک آژانس معاون Raimbek Matraimov فرستاده او اطلاعات تماس در پراگ برای RFE/RL, روزنامه نگار, علی Toktakunov همراه با فرمان او را “مرده یا زنده است.” Kimsanov نشان داد تصاویر بر روی تلفن خود را با اطلاعات در مورد Toktakunov.

Matraimov در دسترس نیست به اظهار نظر در این ویدئو.

برادر خود را قرقیزستان مجلس Iskender Matraimov را رد کرد و این ویدئو در نظرات به RFE/RL.

“Kimsanov جواب خواهد داد نه تنها خدا بلکه قبل از قانون” Iskender Matraimov گفت. “اجازه اجرای قانون بررسی اظهارات خود را. من از مردم به باور این ادعا فقط هر کسی.”

Toktakunov بود منجر خبرنگار در این کشور بازداشت و توسط RFE/RL در قرقیزستان خدمات محلی شناخته شده به عنوان رادیو Azattyk های سازمان یافته جرم و جنایت و فساد گزارش پروژه (EASST) و قرقیزستان اخبار سایت Kloop.

این تحقیق با عنوان غارت و حمایت در قلب آسیای مرکزیکه دخیل Raimbek Matraimov, وقایع چگونه یک زن 37 ساله اویغور تاجر از چین شمال غربی منطقه سین کیانگ خود اعتراف پول launderer Aierken Saimaiti نقل مکان کرد صدها میلیون دلار به خارج از قرقیزستان.

Toktakunov دریافت کرده است معتبر تهدید به مرگ در ارتباط با بررسی و نامگذاری شده است توسط Matraimov و خانواده اش به عنوان یک متهم در یک افترا طرح دعوی در دادگاه. با توجه به EASST به عنوان بسیاری از 12 نفر که گزارش یا انتقاد Matraimov خانواده بیش از گذشته 10 سال شده اند مورد آزار و اذیت.

Kimsanov بازداشت شد در سن پترزبورگ, روسیه در ماه فوریه و تحویل به قرقیزستان. او اتهامات عنوان شده علیه متصل به 2018 و شتم یک پسر وزیر کشور سابق Moldomusa Kongantiev.

در مارس 31, قرقیزستان دستور دادگاه Kimsanov منتقل شده از بازداشت خانگی به بازداشت پیش از محاکمه.

در آوریل 8, Zavorotnyaya منتشر شد یک بیانیه ویدئوییکه در آن او به دادگاه تجدید نظر به رئیس جمهور Sooronbai Jeenbekov برای حفاظت از شوهرش ادعا که پرونده ای علیه او شده بود ساختگی توسط “یک مرد با نفوذ از قرقیزستان.” او را از ذکر نام مرد.

اما Kimsanov برادر Emirbek Kimsanov پیش از آن به دادگاه تجدید نظر به Jeenbekov برای محافظت از برادر خود را از Matraimov و خانواده اش که گفته شده بود آزار Emilbek Kimsanov برای امتناع خود را به شرکت در Matraimov را به اتهام فعالیت های غیر قانونی.

Jeenbekov است و نه در پاسخ به تجدید نظر.

Emilbek Kimsanov وکیل Nazgul Suyunbaeva گفت: در 8 آوریل است که “افراد ناشناس” تهدید کرده بود مشتری خود را قبل از انتقال او به زندان گفت: “ما شما را در پشت میله های که در آن آنها در حال حاضر در انتظار شما است.”

Suyunbaeva خواسته مقامات زندان به نگاه به اتهام تهدید علیه Kimsanov.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de