زندانیان در زندانی مبادله بازگشت به فرانسه, ایران

دو نفر از بازداشت شدگان منتشر شده در یک زندانی مبادله بین فرانسه و ایران بازگشته اند به کشورهای خود پس از هر بار صرف داشتن ماه در سلول است.

فرانسه محقق رولاند Marchal وارد پاریس در 21 مارس با حمایت گروه با انتشار بیانیه ای کوتاه گفت: “رولاند بازگشته است.”

در ضمن ايران مهندس Jallal Rohollahnejad که می خواستم در ایالات متحده وارد تهران به یک عاطفی دیدار با خانواده خود را.

این دو هر دو منتشر شد یک روز زودتر در چه Mizan آنلاین, سایت خبری ایران قضائیه به نام “یک عمل متقابل و همکاری است.”

دستگیری تا به حال پیچیده روابط بین دو کشور در طول یک دوره زمانی که رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی به دنبال خنثی کردن تنش ها میان واشنگتن و تهران و در حالی که ایران به دنبال فرانسه برای کمک به کاهش خسارت های اقتصادی ناشی از ایالات متحده تحریم های مالی.

نسبی به خبرگزاری فرانسه گفت که Marchal گرفته شده بود به یک بیمارستان نظامی در نزدیکی پاریس برای آزمایشات پزشکی و که “تجزیه و تحلیل خوب بودند.”

پاکسازی اعلام کرده بود که تهران منتشر شد Marchal پس از فرانسه آزاد Rohollahnejad به جای فرستادن او به ایالات متحده جایی که او مشکوک است از درگیر شدن در یک تلاش برای صادرات حساس, تجهیزات صنعتی به ایران در نقض تحریم های ایالات متحده.

پاکسازی دفتر گفت: “خوشحال به اعلام انتشار رولاند Marchal زندانی در ایران از ژوئن 2019” اما که او “مصرانه از مقامات ایرانی بلافاصله به رایگان” همکار پژوهشگر فریبا Adelkhah.

Marchal, 64, یک پژوهشگر ارشد در دانشگاه پلیتکنیک دانشگاه بازداشت شد و در ماه ژوئن 2019 همراه همکار پژوهشگر Adelkhah.

60 سال Adelkhah شهروند فرانسه و ایران, اما تهران به رسمیت نمی شناسد دو ملیت.

گفت: دهقان وکیل برای هر دو فرانسوی بازداشت شدگان گفته است که Adelkhah بود “بسیار خوشحال” است که همراه او شده بود آزاد شده است.

Adelkhah چهره به اتهام “تبلیغ علیه نظام” و “تبانی برای ارتکاب اعمال علیه امنیت ملی” گفته وکیل او که گفت که Marchal شد متهم از اتهامات مشابه.

وکیل گفت: در ماه اکتبر 2019 که ایران دادستان داده بود هیچ مدرکی برای حمایت از این اتهامات علیه آنها.

محققان حامیان کرده بود ابراز نگرانی از سلامت بازداشت شدگان پس از, ایران تبدیل به یکی از سخت ترین-آمار کشورهای در میان جهانی coronavirus بیماری همه گیر.

همانطور که از پایان ماه مارس 21, حداقل 1,556 های مردمی در ایران از COVID-19 ویروس.

در تهران, تلویزیون دولتی نشان داد تصاویر از آزاد Rohollahnejad بغل کردن اعضای خانواده اش در جریان یک مراسم در پایتخت ایران.

“به لطف خدا آن روز را به پایان رسید,” Rohollahnejad گفت: او را با خود بردهاند.

او ادعا کرد که او تا به حال شده است به شدت درمان می شود در حالی که در حال بازداشت در فرانسه.

فرانسه در دادگاه تائید دیوانعالی کشور در تاریخ 11 مارس گفت: آن را به حال تایید شده “درخواست برای استرداد Rohollahnejad به آمریکا اما دولت فرانسه آزاد او تغییر این تصمیم است.”

Rohollahnejad بازداشت شد و تحت ایالات متحده استرداد حکم در فرودگاه در شمال شهر زیبا در 2 فوریه 2019.

ایران هنوز هم که شهروندان ایالات متحده سیامک نمازی پدرش Baquer و محیط زیست کارشناس مراد Tahbaz. سیامک نمازی محکوم شد اتهام از جمله جاسوسی و همکاری با دولت ایالات متحده.

با گزارش خبرگزاری فرانسه و رویترز

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im