مسکو — فقط به این دلیل است که روسیه در تلاش برای مقابله با COVID-19 همه گیر به این معنا نیست که هر کسی را لغو کرده است این کشور دیگر شیوع اچ آی وی-ایدز فعالان هشدار دهنده هستند.

“عفونت HIV نشده دور” می گوید: مارینا Nikolayeva های غير مشاور با SPID.Tsentr (ایدز است.مرکز) یک سازمان غیر دولتی فراهم می کند که کمک به کسانی که مبتلا به اچ آی وی (ویروس عامل بیماری ایدز و افزایش آگاهی در مورد مسائل مربوط. “تمام چیزهایی که اتفاق می افتد در حال حاضر هیچ اقدامی در جهت کاهش تعداد افرادی که به کمک ما نیاز دارند.”

اگر هر چیزی دقیق قضیه صادق است.

با توجه به داده های رسمی از دسامبر 2019 فقط بیش از 1 میلیون نفر در روسیه HIV مثبت هستند. فعالان می گویند این رقم واقعی احتمالا بیشتر شبیه 1.5 میلیون.

در سال 2019 یک رکورد 37,000 نفر از ایدز در روسیه است.

تماشا کنید: آمبولانس مجبور شده اند به خط و ساعت ها در خارج از مسکو بيمارستان غرق هجوم مشکوک coronavirus بیماران.

“وجود دارد مقدار زیادی برای ما به انجام” Nikolayeva می گوید. “مواد وجود دارد برای ما به ترجمه و اطلاعات است که ما نیاز به خارج. اما برای انجام این کار ما نیاز به منابع است.”

در اوایل این ماه SPID.Tsentr با صدور یک درخواست برای کمک های مالی و گفت که برنامه های آن و حتی وجود خود را در معرض خطر بودند به این کشور اختصاص داده است تمام توجه خود را و منابع برای مقابله با جهانی coronavirus بیماری همه گیر.

“ما مشکلات با تامین مالی از زمانی آغاز شد که عمده حامیان به ما اطلاع داد که آنها نمی خواهند به بحث در مورد مسائل مالی تا پس از قرنطینه است” SPID.Tsentr مدیر سرگئی Abdurakhmanov می گوید. “از آنجا که ما قبلی ثبات سیستم مالی شکسته شد.”

در انتظار

این SPID.Tsentr تدریس خصوصی در خانه در ادامه به کار می کنند اما برنامه های خود را برای آموزش جوانان پزشکی و متخصصان قرار داده شده است در خود نگه دارد. در طول تابستان این سازمان آغاز یک برنامه رایگان تست HIV و هپاتيت C در مسکو و نیژنی نووگورود.

“در بیشتر قسمت ها از آن استفاده می شود توسط افرادی که احساس می کنند که جایی برای دریافت کمک و یا کسانی که می ترسند از تعصبات در برابر آنها” Abdurakhmanov می گوید. “مهاجران زندانیان سابق همجنسگرایان یا فراجنسیتی مردم است.”

که برنامه به تازگی معلق به دلیل ضد coronavirus اقدامات انجام شده در شهرستانها میزبان.


به دلیل کمبود بودجه Abdurakhmanov ترس SPID.Tsentr را مجبور به دراز کردن متخصصان آن را آموزش داده است به آزمایش و مشاوره که با آنها همراه است.

“مردم می تواند محروم واجد شرایط مشاوره و اطلاعات,” او می گوید. “ما زنده خواهد ماند یک راه یا دیگری, اما ما می تواند مجبور به میزان قابل توجهی کاهش حقوق یا اخراج متخصصان است که ما واقعا می خواهید به نگه داشتن افرادی که تجربه قابل توجهی در بسیاری از آنها را به ما آموزش دیده خودمان است.”

موقعیت SPID.Tsentr شد و در حال حاضر پیچیده با تصمیم مدیریت آن به قبول هر بودجه خارجی برای ترس از تعیین یک “عامل خارجی” تحت بحث برانگیز سال 2012 قانون است. به تازگی روزنامه نگار یوری ورزشها برنده یک خارجی جایزه برای ایدز فیلم اچ آی وی در روسیه: این بیماری همه گیر هیچ کس صحبت کردن در مورد. او ارائه شده به اهدای جایزه به سازمان های برجسته در این فیلم اما SPID.Tsentr کاهش یافته است.

سازمان های غیر دولتی اعمال می شود به کرملین برای ریاست جمهوری اعطای اما از آن خواهد شد چند ماه قبل از آن نرم افزار در نظر گرفته شده است.

“اگر ما تامین مالی دولت در این سال آن را به احتمال زیاد خواهد شد تنها پس از قرنطینه است” Abdurakhmanov می گوید.

در ضمن Aburakhmanov می گوید: تعداد افراد HIV مثبت هستند که برای استفاده از درمان ضد ویروسی بالا رفتن سرسام آور است شاید به این دلیل که احساس می کنند این درمان می تواند محافظت از آنها در برابر coronavirus و یا اینکه آنها تشخیص دهند که خود سیستم ایمنی بدن در حال حاضر به ویژه آسیب پذیر است.

ایستاده در خط

“در خود این خوب است,” او می گوید RFE/RL. “اما آنها در حال ایستاده در صف های طولانی در, ایدز, مراکز, که افزایش خطر ابتلا به عفونت کرونا ويروسی. گاهی اوقات 300 نفر در حال انتظار در این مراکز و هر یک به دوباره برای اطلاعات بیشتر دارو هر سه ماه.”

در ماه ژانویه, روسیه, وزارت بهداشت شامل داروهای ضد رترو ویروسی Kaletra در آن لیست از داروهای توصیه شده برای درمان COVID-19 اگر چه اثر خود را برای استفاده از چنین اثبات نشده است و ایالات متحده موسسه ملی بهداشت هشدار می دهد که آن را “می تواند باعث جدی تهدید کننده زندگی عوارض جانبی است.”

دولت روسیه پیشنهاد داد اما تولید محلی کمبود و آن را دشوار است برای برخی از بیماران HIV مثبت به Kaletra.

“به بهترین دانش من اگر [HIV مثبت فرد] است درمان ضد رترو ویروسی و سیستم ایمنی بدن خود را عملکرد به طور معمول پس از آن خود را در معرض خطر [از عفونت کروناویروس] همان است که به عنوان هر کس دیگری” Nikolayeva می گوید. “اما اگر او را درمان و سپس خود را در معرض خطر بالا می رود فقط به عنوان آن را برای هر کس دیگری با یک بیماری مزمن.”

نوشته شده توسط رابرت Coalson بر اساس گزارش های از روسیه با آلینا Pinchuk از RFE/RL را خدمات

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im