ناقص مقايسه Coronavirus H1N1 اورژانس جدول زمانی

سریع نگاهی به
Facebook پست ها به دروغ ادعا می کنند که آن را “در زمان [باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا و ‘میلیون ها نفر آلوده و بیش از 1 ، 000 مرگ و میر’ به اعلام آنفلوآنزای H1N1 بهداشت و درمان اضطراری” اما رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن “اعلام بهداشت و درمان اضطراری” قبل از اولین coronavirus مرگ است. در هر دو دولت اعلام عمومی بهداشت و درمان اضطراری قبل از اولین گزارش مرگ و میر.

داستان کامل

ما قبلا جدا جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن معیوب مقایسه بین خود و پاسخ به رمان coronavirus همه گیر و سابق باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را از دست داده و H1N1 “آنفولانزای خوکی” بیماری همه گیر.

اما گمراه کننده مقایسه باقی بماند اخیر در رسانه های اجتماعی پست های پیچ و تاب و حقایق در مورد زمان اضطراری اعلان برای دو شیوع است.

“[I]t در زمان اوباما ‘میلیون ها نفر آلوده و بیش از 1 ، 000 مرگ و میر’ به اعلام آنفلوآنزای H1N1 بهداشت و درمان اضطراری” را بخوانید مارس 29 meme بر تایید صفحه چارلی کرک بنیانگذار محافظه کار سازمان جوانان نقطه عطف ایالات متحده آمریکا است. اما تحت مغلوب ساختن پیشی جستن “coronavirus اعلام شد اضطراری برای بهداشت عمومی و اقدامات ایمنی در محل قبل از يک آمریکا مرگ رخ داده است.”

که اشتباه است. هم اوباما و مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعلام عمومی بهداشت و درمان اضطراری قبل از اولین گزارش مرگ و میر مربوط به رمان coronavirus و H1N1.

این الگوی رفتاری در واقع مقایسه نقطه که در آن مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی و نقطه که در آن اوباما با صدور اضطراری ملی — دو فرآیند مجزا. یک سخنگوی نقطه عطف ایالات متحده آمریکا اذعان کرد در یک ایمیل که خود را “رسانه های اجتماعی تیم اشتباه دو نوع مختلف از اورژانس اظهارات.”

بهداشت عمومی اورژانس اعلام شده توسط وزیر امور خارجه از وزارت بهداشت و خدمات انسانی به دولت فدرال و دولت انعطاف خاصی مانند به طور موقت مجدد پرسنل برای پاسخ به یک مسئله بهداشتی. یک اضطراری ملی اعلام شده توسط رئیس جمهور این است که بیشتر و قابل توجهی ارائه می کنند دسترسی به مبالغ قابل توجهی از پول فدرال و منابع است.

نقطه عطف ایالات متحده آمریکا حذف تصویر پس از تحقیق ما, b,ut پست های دیگر از همان الگوی رفتاری هنوز در Facebook و این ادعا نیز مهاجرت به توییتر (و بازگشت به Facebook).

در اینجا یک واقعی (البته خلاصه) جدول زمانی برای اورژانس اعلامیه برای هر بیماری همه گیر.

اورژانس اعلامیه برای H1N1

 • اولین متحده عفونت رمان نوع از آنفلوانزا شناسایی شد در کالیفرنیا در مارس 15, 2009.
 • در آوریل 25, سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد اضطراری برای بهداشت عمومی در نگرانی های بین المللی.
 • روز بعد وزارت بهداشت و خدمات انسانی اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی. (آن را بارها و بارها تمدید کرد.)
 • مراکز ایالات متحده برای کنترل و پیشگیری بیماری گزارش اول مرگ و میر از شیوع روز بعد در 29 آوریل.
 • که اعلام H1N1 یک بیماری همه گیر در ژوئن 11.
 • توسط Oct. 5 یک واکسن H1N1 آماده بود و اولین دوز داده شده در ایالات متحده آمریکا
 • اوباما هفته بعد اعلام اضطراری ملی در Oct. 24, 2009. CDC مدیر دکتر توماس فریدن گفت: در آن زمان که میلیون ها نفر از مردم شده بود آلوده در ایالات متحده و بیش از 1000 فوت کرده است.

اورژانس اعلامیه برای COVID-19

 • CDC تایید اولین مورد از این رمان کروناویروس در آمریکا در ایالت واشنگتن در ژانویه. 21.
 • که اعلام عمومی جهانی بهداشت و درمان اضطراری از نگرانی های بین المللی روز بعد در ژانویه. 30.
 • روز بعد در ژانویه. 31 HHS اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی در ایالات متحده در پاسخ به این رمان کروناویروس که باعث COVID-19 بیماری است.
 • هفته بعد در فوریه. 29 برای اولین بار در ایالات متحده مرگ نسبت داده شده به این ویروس گزارش شده است.
 • که اعلام COVID-19 یک بیماری همه گیر در تاریخ 11 مارس.
 • در مارس 13, مغلوب ساختن پیشی جستن اعلام اضطراری ملی. از مارس 12, وجود داشته است 40 گزارش مرگ و میر در ایالات متحده آمریکا

در علاوه بر این به اشتباه نوشته های گمراه کننده نشان می دهد که در حالی که مغلوب ساختن پیشی جستن در زمان اقدام قاطع در شیوع کروناویروس و قرار دادن “عمومی اقدامات ایمنی” در محل اوباما موفق به انجام همان زمانی که آن را آمد به H1N1.

همانطور که ما قبلا توضیح داده شده CDC شروع انتشار داروهای ضد ویروسی برای درمان آنفولانزای H1N1 در تاریخ 26 آوریل همان روز از اوباما بهداشت عمومی اورژانس اعلام و دو روز بعد مورد تایید FDA جدید CDC آزمون برای این بیماری است. 30 آوریل اوباما به طور رسمی درخواست 1.5 میلیارد دلار از کنگره به آدرس شیوع (دولت اوباما بعد پرسید: برای نزدیک به 9 میلیارد دلار). و واکسن در دسترس ساخته شده در حدود شش ماه.

بیش از 12 ، 000 نفر تخمین زده می شود از درگذشت از H1N1 بین آوریل 2009 و آوریل 2010, با توجه به CDC. شده اند وجود دارد بیش از 3,400 و میر نسبت به COVID-19 در ایالات متحده از اوایل مارس 31.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

“2009 H1N1 شیوع آنفولانزای: تعیین که بهداشت عمومی اورژانس وجود دارد.” دستیار وزیر برای آمادگی و واکنش وزارت بهداشت و خدمات انسانی. 19 Apr 2013.

“2009 H1N1 آنفلوآنزای مرغی جدول زمانی است.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 8 مارس 2019.

“CDC واشنگتن گزارش اولین COVID-19 مرگ است.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 29 Feb 2020.

Coronavirus COVID-19 جهانی موارد است.” مرکز سیستم های علم و مهندسی دانشگاه جانز هاپکینز. دیده 31 Mar سال 2020 است.

“بیانیه ملی اضطراری با توجه به 2009 H1N1 آنفلوآنزای همه گیر.” اوباما در کاخ سفید. 24 Oct 2009.

“اول مربوط به سفر مورد 2019 رمان Coronavirus تشخیص داده شده در ایالات متحده است.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 21 Jan 2020.

“آنفولانزای H1N1 روزانه به روز رسانی: مارس 29, 2009.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 29 Apr 2009.

لیستر سارا و A. C. Stephen ، “2009 پاندمی آنفلوانزا: بررسی اجمالی.” خدمات تحقیقاتی کنگره. 10 Sep 2009.

مک دونالد جسیکا و لری رابرتسون. “مغلوب ساختن پیشی جستن H1N1 آنفلوآنزای خوکی همه گیر چرخش است.” FactCheck.org. 13 Mar سال 2020 است.

“نشست خبری رونوشت | هفتگی 2009 H1N1 Flu رسانه های توجیهی.” آمریکا مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 23 Oct 2009.

“بیانیه در اعلام اضطراری ملی در مورد رمان Coronavirus بیماری (COVID-19) شیوع.” کاخ سفید. 13 Mar سال 2020 است.

وزیر آذر اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی در ایالات متحده برای سال 2019 رمان Coronavirus.” وزارت بهداشت و خدمات انسانی. 31 Jan 2020.

بیانیه در دومین نشست بین المللی سلامت مقررات (2005) کمیته اضطراری با توجه به شیوع رمان coronavirus (2019-nCoV).” سازمان بهداشت جهانی. 30 Jan 2020.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im