پول کثیف: پول کاغذی دوری برای ترس از گسترش ویروس

نیویورک (AP) — در جهان مبتلا به یک بیماری همه گیر نقدی است که دیگر شاه.

تعداد فزاینده ای از شرکت ها و افراد در سراسر جهان را متوقف کرده اند با استفاده از اسکناس در ترس است که فیزیکی ارز به کار گرفته شده توسط دهها هزار نفر از مردم بیش از عمر مفید آنها می تواند یک بردار برای گسترش coronavirus.

مقامات دولتی و کارشناسان بهداشت و درمان باید گفت که خطر انتقال ویروس از فرد به فرد از طریق استفاده از اسکناس های کوچک است. اما متوقف شده است که کسب و کار از امتناع از قبول ارز و برخی از کشورها از اصرار خود شهروندان برای جلوگیری از استفاده از اسکناس در دسترس نباشد.

باز کردن کتاب های غیر انتفاعی کتابفروشی در شیکاگو ارسال یک ایمیل به مشتریان در هفته گذشته درخواست افراد به استفاده از پول نقد. زنجیره ای از شام در واشنگتن نیز متوقف پذیرش نقد است. و تحویل خدمات مانند Grubhub, درب داش و دیگران برقرار کرده اند “بدون تماس” تحویل و یا متوقف ارائه پول نقد به عنوان یک گزینه پرداخت و یا به طور فعال دلسرد آن است.

کارشناسان می گویند پول نقد حمل می کند ریسک انتقال ویروس اما خطر از پول نقد تا کنون کوچک است در مقایسه با سایر راه های انتقال. یک مقاله علمی منتشر شده در اوایل شیوع یافت می شود این ویروس می تواند زندگی می کنند را بر روی مقوا تا 24 ساعت و به مدت سه روز در پلاستیک و استیل ضد زنگ. محققان اما تست نکردم که آیا آن می تواند در زندگی اسکناس کاغذ.

حضور ویروس زنده ذرات بر روی اسکناس معنا نیست که آنها به خطر سلامت کارشناسان بهداشت عمومی گفت. ویروس ذرات بعید به بازگشت به درجه یا aerosolize هنگامی که بر روی یک سطح.

“این غیر ممکن نیست که وجود دارد ممکن است اثری از ویروس در اسکناس دلار اما اگر شما دستهای خود را باید ارائه حمایت کافی شما نباید نیاز به هر چیز دیگری” گفت: Julie فیشر استاد در مرکز جهانی علوم بهداشت و جامعه در دانشگاه جورج تاون در C-SPAN.

دستگاه های دیگر استفاده می شود به پرداخت برای موارد فقط به عنوان به احتمال زیاد به بردار برای انتقال بیماری. کارت های اعتباری و بدهی ساخته شده از پلاستیک و فلز است. خود پرداز atm در حال لمس توسط صدها نفر از دست انسان در روز است. و شده اند وجود دارد مطالعات نشان می دهد که گوشی های هوشمند به شدت آلوده به باکتری ها به دلیل استفاده مداوم.

حتی فدرال رزرو گرفته است تلاش برای اطمینان از عرضه پول است آلوده. اسکناس است که گردش در اروپا و آسیا در حال قرنطینه به مدت هفت تا 10 روز به عنوان یک “اقدام احتیاطی” با توجه به فدرال رزرو سخنگو.

در حالی که کسب و کار منع استفاده از پول نقد وجود داشته است گزارش مشتریان زیادی برداشت از دستگاههای خودپرداز در نقاط مختلف کشور است. برخی از بانک ها مجبور به منظور اضافی پول نقد از بانک فدرال و یا نگه داشتن خود پرداز مجهز در سطوح بالاتر اجازه می دهد تا بزرگتر مشتری برداشت.

اسکناس اجتناب است و نه فقط اتفاق می افتد در ایالات متحده آمریکا در کره جنوبی است که موفق به جلوگیری از شیوع این کشور در بانک مرکزی در زمان تمام اسکناس از گردش خون به مدت دو هفته و یا در برخی موارد سوخته پول کاغذی.

ایران رنج می برند بدترین شیوع این ویروس در خاورمیانه است. با استفاده از پول نقد وجود دارد شایع است اما در هفته های اخیر بسیاری از مردم از آن اجتناب شود و بانک ها اعلام کرده اند که آنها نمی خواهد قبول پول نقد از مشتریان. ایرانیان اغلب چندین کارت بانکی اما پول نقد است که به طور گسترده ای مورد استفاده در مقیاس کوچک در معاملات مانند خرید نان در نانوایی ها و یا ترک یک نکته. بسیاری از مردم را شروع کرده اند و حتی مراقب باشید در چگونه آنها دست بیش از کارت به عنوان تماس با ما روش های پرداخت نشده در آن وجود دارد.

_____

کریستوفر Rugaber در واشنگتن D. C و Nassar, کریمی, در, تهران, ایران کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de