ادعای نادرست مرگبار Coronavirus آزمایش واکسن در آفریقا

سریع نگاهی به

پست در سراسر رسانه های اجتماعی هستند که به دروغ ادعا می کنند که یک واکسن آزمایشی برای رمان coronavirus در سنگال منجر به مرگ هفت فرزند. این ویدئو پشت آن ادعا می کند نشان می دهد که. و هیچ کارآزمایی بالینی به صورت بالقوه واکسن در حال حاضر در حال وقوع در سنگال.


داستان کامل

هیچ واکسن توسعه یافته و در عین حال برای رمان کروناویروس که باعث COVID-19 هر چند برخی از آزمایشات بالینی به صورت بالقوه واکسن در حال انجام در ایالات متحده و چین است.

اما باطل در گردش در سراسر سیستم عامل رسانه های اجتماعی — گسترش از طریق متعدد مطالب عناوین و تصاویر — غلط مسئله که هفت فرزند در سنگال درگذشت پس از داده های تجربی واکسن برای ویروس.

واکسيناسيون برای COVID-19 در سنگال آغاز شد و دیروز (4/8) و 7 فرزند که دریافت آن را در نقطه درگذشت” یک Facebook پست می خواند. یک Instagram پست از یک حساب کاربری به نام “bye_bye_big_pharma” می گوید که “CV واکسن آزمایش شده در بیماران در آفریقا آغاز شده دیروز. (4/8/2020) آن به تصویب رسید بدون هیچ حیوانی مطالعات ایمنی. 7 کودکان در نقطه درگذشت پس از تزریق.”

که درست نیست.

هیچ کارآزمایی بالینی در حال انجام در آن کشور و یا در هر نقطه در آفریقا با توجه به یک لیست از واکسن نامزد شده برای مجله علمی Nature Reviews کشف مواد مخدر. به عنوان از آوریل 8 وجود دارد 115 نامزدها در سراسر جهان — و در حالی که 78 تایید شد به عنوان فعال تنها پنج در کارآزمایی بالینی فاز. کسانی که پنج دادگاه اتفاق می افتد در ایالات متحده و چین است.

این ادعا نادرست به نظر می رسد برای جلوگیری از ویروسی ویدئو نشان می دهد که جمعیت زیادی از مردم در یک خیابان در نزدیکی یک ماشین پلیس. یک سخنران در این ویدئو می گوید از یک “رسوایی جدی در سنگال.” شارون بل یکssistant استاد فرانسوی ترجمه و در دانشگاه ایالتی کنت, ترجمه تصویری برای FactCheck.org.

سخنران ادعا می کند که “یک مرد … رفت و به یک خانه برای واکسینه کردن کودکان در برابر مشکل از Coronavirus این COVID-19. او واکسینه هفت نفر ، هفت فرزند. آنها بلافاصله درگذشت. آنها کاهش یافته است مرده است.” آن را بیشتر می گوید: پلیس در صحنه هستند.

اما سخنران ادعا آشکارا اضافه شد به فیلم اصلی که گفت یک داستان متفاوت است.

AFP سنگال در بر داشت تصویری در اواخر ماه مارس گزارش خبری در این کشور — و آن را می گویند نیست که کسی فوت کرده است. به جای این ویدئو به نظر می رسد در یک داستان در مورد اتهام بازداشت دو نفر ادعا آنها تا به حال واکسن.

که تصویری که در Wolof یک زبان گفتاری در سنگال — نمی ادعا می کنند که هر یک از فرزندان درگذشت, با توجه به عمر, Ka, استادیار, مدرن, زبان, زبانشناسی و ارتباطات بین فرهنگی در دانشگاه مریلند بالتیمور کانتی است.

“تفاوت بین نسخه فرانسوی و Wolof یکی است که دومی ندارد بحث در مورد کودکان کشته شدن” Ka گفت: ما یک ایمیل به در. “آن را به سادگی بیان می کند که یک فرد گرفتار شد تلاش برای واکسینه کردن مردم برای COVID-19 و او را تعقیب دور پیدا کردن پناهگاه در محله رهبر (Chef de Quartier در فرانسه) ،

Ka گفت که در آغاز نسخه فرانسوی “شما می توانید به وضوح بشنود به Wolof راوی اما او به سرعت پیشی گیرد و توسط فرانسوی زبان راوی.” نسخه فرانسوی گفت: “قطعا نه یک ترجمه Wolof نسخه” — او گفت: آن را می افزاید: بیشتر چشمگیر, جزئیات “صحبت کردن در مورد کودکان و نوجوانان هفت کشته و نیاز در بازگشت به کشتن فردی است.”

چندین سازمان های دولتی به خبرگزاری فرانسه گفت سنگال که یکی سنگال مرد (و نه دو نفر) به طور خلاصه بازداشت شده در 26 مارس در Dalifort منطقه ای در پایتخت این کشور از داکار که او فروش لوازم آرایشی و تا به حال در واقع تلاش برای واکسینه کردن هر کسی است. یک نیروهای مسلح: سخنگوی وزارت بدبختی رخ داده است چرا که انسان با پوشیدن وزارت بهداشت تی شرت و به شوخی گفت که او تا به حال واکسن باعث به هم بزنید. پلیس متوجه شد که او تا به حال تنها محصولات آرایشی و بهداشتی.

یک وب سایت در غنا ezone57.com را زد تصویری تحت عنوان: “Coronavirus: COVID-19 واکسن کشته شدن 7 کودک در سنگال(غرب آفریقا) [تصویری].” این پست را به دست آورد قابل توجه و تیتر آن به نظر می رسد در تصاویر در Facebook, قبل از سایت در زمان پایین داستان و منتشر شده یکی دیگر از رد کردن این ادعا است.

باطل گردش در میان گزارش های خبری در مورد اظهارات بحث برانگیز ساخته شده توسط دو فرانسوی پزشکان که پیشنهاد واکسن آزمایش باید انجام شود در آفریقا است.

سازمان بهداشت جهانی مدیر کل Tedros Adhanom Ghebreyesus با اشاره به کسانی که نظر به عنوان “نژادپرستانه” گفت: در طول 6 آوریل کنفرانس مطبوعاتی که “آفریقا نمی تواند و نمی خواهد در یک تست زمینی برای هر واکسن.”

“ما به دنبال تمام قوانین برای تست هر گونه واکسن یا درمان در سراسر جهان با استفاده از دقیقا همان قاعده” او گفت:. “این که آیا آن را در اروپا و آفریقا و یا هر کجا که ما با استفاده از همین پروتکل.”

“خماری از یک ذهنیت استعماری برای جلوگیری,” او گفت:.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

بل شارون. استادیار فرانسوی, ترجمه, Kent State University. ایمیل به FactCheck.org. 9 May سال 2020 است.

لو Tung از همکاران. al. “این COVID-19 واکسن توسعه چشم انداز است.” طبیعت, بررسی کشف مواد مخدر. 9 May سال 2020 است.

Faivre Le Cadre, Anne-Sophie. “سنگال کودکان نمی میرند از coronavirus واکسن (که هنوز وجود ندارد).” AFP واقعیت را بررسی کنید. 10 May سال 2020 است.

Ka عمر. یکssociate استاد زبان مدرن زبان شناسی و فرهنگی,ارتباطات, دانشگاه مریلند بالتیمور کانتی است. ایمیل به FactCheck.org. 10 May سال 2020 است.

“سازمان دیده بان: سازمان بهداشت جهانی می دهد coronavirus به روز رسانی — 6 آوریل سال 2020 است.” PBS NewsHour. یوتیوب. 6 Apr سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>