• 328

سریع نگاهی به

آنلاین پست ها ادعا کرده اند به فاش مختلف “درمان” جدید کروناویروس. بعضی از آنها خوش خیم مانند خوردن سیر پخته در حالی که دیگران به طور بالقوه خطرناک مانند نوشیدن دی اکسید کلر صنعتی سفید کننده. نه درمان ویروس.


داستان کامل

درمان صورتحساب به عنوان درمان معجزه نابود و لگدمال شده است در سراسر اینترنت از کروناویروس جدید شروع به گسترش در ووهان چین در پایان ماه دسامبر است.

یک شایعه ادعا می کند که مصرف سیر درمان بیماری خواهد شد که سازمان بهداشت جهانی در حال حاضر به نام COVID-19. دیگری می گوید در حال بارگذاری بر روی ویتامین C این ترفند را انجام دهد. در عین حال یکی دیگر را مردم اساسا نوشیدنی سفید کننده. هیچ کدام از این درمان و یا درمان ویروس.

ما در حال پرداختن به هر یک از این ادعا در مقالات جداگانه. در اینجا ما به بررسی این ادعا که سیر پخته را “درمان” ویروس.

یک دستور العمل گردش در رسانه های اجتماعی پخش شده است, این اطلاعات نادرست: “خبر خوب ووهان را کرونا ویروس را می توان با یک کاسه تازه از سیر پخته آب. چینی, دکتر, ثابت کرده است این اثر. بسیاری از بیماران نیز ثابت کرده است این موثر باشد. هشت (8) میخک خرد شده garlics اضافه کردن هفت (7)لیوان آب را به جوش., خوردن و نوشیدن جوشانده سیر آب یک شبه بهبود و شفا. خوشحالم برای به اشتراک گذاشتن این.”

مهم تر از غلط املایی در پست جعلی ادعا می کنند که مصرف سیر می تواند به درمان یک ویروس است که کشته 1,018 نفر از Feb. 11.

هیچ واکسن یا درمان ضد ویروسی است که توصیه می شود برای جلوگیری و یا درمان جدید کروناویروس, با توجه به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. بیماران می تواند دریافت مراقبت های حمایتی برای درمان علائم خود را.

اما این ادعا در مورد سیر گسترش یافته است به طور گسترده ای به اندازه کافی است که که آن را زدم و گفت در یک صفحه وب اختصاص داده شده به شایعات در مورد این ویروس: “سیر مواد غذایی سالم است که ممکن است برخی از خواص ضد میکروبی. اما هیچ شواهدی وجود ندارد از زمان شیوع بیماری هایی که خوردن سیر به حفاظت از مردم از جدید کروناویروس.”

سیر دارای شهرت برای بودن ضد میکروبی و ضد ویروسی بر اساس یک بررسی سیستماتیک ذکر شده توسط مرکز ملی طب مکمل و یکپارچه سلامت که تحقیقات طب جایگزین. اما این بررسی شامل یک آزمایش و پیدا بود که شواهد کافی است که سیر می تواند به جلوگیری و یا درمان سرماخوردگی با توجه به NCCIH.

آن است که به طور کلی امن برای خوردن سیر در مقدار معمولا در مواد غذایی با توجه به NCCIH. اما سیر مکمل می تواند به افزایش خطر خونریزی برای کسانی که مصرف رقیق کننده های خون و سیر می تواند تداخل با اثر برخی از داروها. این مرکز توصیه به مشاوره با یک پزشک قبل از استفاده از داروهای جایگزین.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

سازمان بهداشت جهانی. رمان Coronavirus (2019-nCoV) وضعیت گزارش — 22. 11 فوریه سال 2020 است.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری. 2019 رمان Coronavirus پیشگیری و درمان است. 8 Feb 2020.

مرکز ملی طب مکمل و یکپارچه بهداشت ، “سرماخوردگی و مکمل های بهداشتی روش: آنچه که علم می گوید.” Dec 2019.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im