Facebook کاربران به اشتباه کراوات سگ واکسن به رمان Coronavirus

سریع نگاهی به

یک تصویر ویروسی در Facebook به دروغ نشان می دهد یک واکسن وجود دارد برای رمان coronavirus با ارجاع یک عکس از یک واکسن برای یک کروناویروس که باعث عفونت سگ. دو ویروس ها یکسان نیست.


داستان کامل

Facebook کاربران در حال گسترش یک عکس از یک واکسن برای سگ coronavirus به اشتباه نشان می دهد که یک واکسن وجود دارد برای رمان coronavirus در حال حاضر آلوده کردن انسان ها در سراسر جهان است.

“در حال حاضر این بود که در سال 2001 به من بگویید چرا 19 سال بعد از آن آنها می گویند هیچ واکسن” متن در تصویر ویروسی می خواند.

تصویر به اشتراک گذاشته شده در گوشه های مختلف Facebook, از جمله در یک گروه اختصاص داده شده به QAnon تئوری توطئه. یک کاربر محبوب پست ادعا کرد که “کرونا ویروس واکسن وجود دارد از سال 2001″ و “ما در حال بازی با آن است.”

اما واکسن برچسب در عکس به وضوح متحده “سگ Coronavirus واکسن.”

مانند دیگر موارد اطلاعات غلط است که به نظر می رسد پس از وقوع شروع پست پیشبرد یک ادعای نادرست که مراکز در اصطلاح “کوروناویروس.” این اصطلاح اشاره دارد به خانواده ای از ویروس ها, اما آنها همه یکسان است.

رمان coronavirus یا SARS-CoV-2 — باعث می شود که COVID-19 — برای اولین بار گزارش شده در چین در اواخر سال 2019.

این محصول در ویروسی عکس Nobivac 1-Cv یک واکسن به فروش می رسد توسط یک شرکت تابعه از شرکت Merck & Co. از آن محافظت سگ از سگ coronavirus یا CCV یک ویروس است که به طور معمول باعث اسهال و استفراغ خفیف و یا التهاب در روده ها در سگ های آلوده. این برای اولین بار شناسایی شده در سال 1971.

به ما نوشت که رد کردن پست های مشابه برخورد با یک واکسن برای گاو کارشناسان می گویند آن است که امن نیست برای انسان به تلاش برای واکسینه کردن خود با حیوانات واکسن.

یادداشت سردبیر: FactCheck.org یکی از چندین سازمان کار با Facebook به کم ارزش کردن اطلاعات غلط به اشتراک گذاشته شده در رسانه های اجتماعی. ما داستان های قبلی را می توان در اینجا یافت نشد.

منابع

فنر را Veterinary Virology (نسخه پنجم). “فصل 24 Coronaviridae.” انتشارات علمی. 2017.

“Nobivac سگ 1-Cv.” مرک بهداشت حیوانات. دسترسی 22 May سال 2020 است.

“Q&A در Coronavirus بیماری همه گیر.” FactCheck.org. 18 Mar سال 2020 است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im