Facebook حذف صدها دروغ حساب های مرتبط به روسیه و ایران و گرجستان

Facebook حذف کرده است صدها نفر از حساب های رسانه های اجتماعی-بیش از نیمی از آنها را بر اساس در روسیه و ایران و گرجستان — پس از پیدا کردن آنها متعلق به شبکه هایی که در حال اجرا بودند تاثیر مبارزات.

Facebook اعلام کرد که این حرکت در مارس 5 گفت: آن زمان آنها را در ماه آوریل به عنوان بخشی از تلاشهای مستمر خود برای پاکسازی سیستم عامل خود را از اطلاعات گمراه کننده و حساب های جعلی تنظیم برای اخلال در انتخابات و جامعه به طور کلی.

معلق حساب فعال بودند در هر دو Facebook و Instagram که Facebook صاحب و مرتبط بودند به هشت شبکه های کالیفرنیا مبتنی بر رسانه های اجتماعی غول گفت.

این شبکه مستقر در روسیه و ایران متمرکز محتوای خود را در سطح بین المللی در حالی که دو شبکه در قفقاز ملت گرجستان همراه با دو در ایالات متحده و در موریتانی و میانمار عمل با مخاطبان داخلی در ذهن است.

همه شبکه ها ایجاد شد قبل از این بیماری همه گیر کوروناویروس اما این شرکت گفت: این نشان از مردم در پشت مبارزات بود و “فرصت طلبانه” استفاده coronavirus-پست های مربوط به ساخت یک مخاطب و رانندگی مردم را به مطالب خود را.

“ما می دانیم که مردم به دنبال گمراه کردن دیگران-چه از طریق فیشینگ کلاهبرداری و یا تاثیر عملیات — سعی کنید به اهرم بحران برای پیشبرد اهداف خود و coronavirus همه گیر است هیچ تفاوتی ندارد” Facebook در بیانیه ای گفت.

Facebook گفت: تحقیقات خود را مرتبط با فعالیت در ایران مبتنی بر شبکه دولتی Islamic Republic of Iran Broadcasting Corporation (IRIB). فعالیت سرچشمه در ایران و با تمرکز بر طیف گسترده ای از کشورها از جمله ایالات متحده آمریکا و بریتانیا و یک میزبان از کشورهای آفریقایی.

شبکه روسیه فعالیت در ارتباط بود به افراد در روسیه Donbas منطقه در اوکراین و سازمان های رسانه ها در کریمه – NewsFront و SouthFront. این نوشته در چندین زبان فراتر از روسیه از جمله مجارستان صربستان و گرجستان و فارسی.

Facebook گفت: فعالیت یکی از دو گرجستان شبکه های ارتباط بود به Espersona یک رسانه شرکت در گرجستان است که Facebook در حال حاضر ممنوع است. دیگر در ارتباط بود به مردم در ارتباط با ایالات جنبش ملی یک حزب سیاسی.

ایالات متحده بر اساس حساب های مرتبط به QAnon, یک راست تئوری توطئه گردش در میان حامیان رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن.

این اولین بار Facebook گرفته علیه QAnon که رخنه کرد به جریان اصلی سیاست آمریکا. آن است که بر محور بی پایه و اساس اعتقاد به این که مغلوب ساختن پیشی جستن راه انداختن یک راز مبارزه با دشمنان تثبیت در دولت ایالات متحده شناخته شده به عنوان “دولت عمیق” است که با هدف سرنگونی او.

آن کمک کرده همراه با مغلوب ساختن پیشی جستن retweeting از QAnon-ترویج حساب و پیروان حضور جوید.

در علاوه بر این به QAnon, حساب, Facebook همچنین حذف حساب های مرتبط به VDARE آمریکا سایت شناخته شده برای نوشتن مطالب ضد مهاجرت محتوا.

با گزارش Reuters, AP و AFP

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de