دریایی سابق آمریکا پل Whelan خواسته است دادگاه مسکو تلاش او را در اتهام جاسوسی اجازه می دهد تا یک دکتر از سفارت آمریکا به بررسی او در بازداشتگاه گفته او فتق کشاله ران تا به حال بدتر با توجه به وکیل.

اینترفاکس به نقل از وکیل مدافع ولادیمیر Zherebenkov عنوان کرد و گفت Whelan درخواست به دادگاه خود را از سر گرفته در دادگاه شهر مسکو در مارس 13 پس از یک تاخیر دو هفته.

دادگاه اعلام خواهد شد یک تصمیم در مورد درخواست در جلسه بعدی برنامه ریزی شده برای مارس 20 با توجه به Zherebenkov که گفت: Whelan “می یابد آن را دشوار است برای گرفتن.”

سفیر ایالات متحده در روسیه جان سالیوان گفت: آوریل 13 که او در تلاش برای ورود به دادگاه قبل از Whelan شنوایی اما رد شد ورود.

“پل همچنان به تحمل پیچیده مسائل پزشکی که به طور بالقوه تهدید کننده زندگی و نیاز به درمان دارند. ما بارها و بارها خواسته برای ما پزشکان به بازدید از پل اما برآورده شده است تنها با انکار” سالیوان گفت: در یک بیانیه است. گفت: “من هنوز نگران پل سلامت و رفاه او نیاز به مراقبت های پزشکی و او نیاز به رفتن به خانه.”

Whelan, که, دارای, آمریکا, انگلیسی, کانادایی و ایرلندی گذرنامه دستگیر شده بود در یک اتاق هتل در مسکو در ماه دسامبر سال 2018 است و متهم به دریافت اطلاعات طبقه بندی شده.

او به اتهام جاسوسی است که حامل یک حکم تا 20 سال در زندان است.

Whelan رد اتهامات و می گوید که او در قاب. خانواده اش گفت که او در مسکو برای عروسی در زمان دستگیری او.

مقامات ایالات متحده خواسته اند که مسکو به انتشار Whelan و با انتقاد از مقامات روسی را “شرم آور درمان” از او.

“کل پرونده پل — شرایط از دستگیری در مجموع فقدان شواهد و ادامه حبس — نه تنها از نظر اخلاقی اشتباه است و از نظر قانونی مشکوک اما نشان دهنده قابل توجهی مانع در ایالات متحده-روسیه روابط دو جانبه,” سفیر سالیوان گفت: در مارس 13, بیانیه.

Whelan برادر دیوید Whelan, گفته است که سفارت آمریکا مقامات منع شده اند از دیدن او در مسکو Lefortovo بازداشتگاه با توجه به آنچه که مقامات روسیه مدعی شد نگرانی در مورد بیماری همه گیر کوروناویروس.

مقامات روسی را رد اتهامات بدرفتاری.

در مارس 13 جلسه دادگاه خواندن کیفرخواست علیه Whelan که به نام پرونده او را یک “تحریک آمیز” توسط فدرال امنیت خدمات با توجه به Zherebenkov.

دادگاه او به تعویق افتاد, به دلیل آنچه مقامات گفته بودند “محدودیت های اعمال شده بیش از coronavirus.”

روسی دادگاه را به حالت تعلیق در بسیاری از دادگاه رسیدگی به بیش از coronavirus شیوع و ممنوع از جلسات.

در مارس 23 جلسه دادگاه شهر مسکو تمدید Whelan را بازداشت تا سپتامبر 13.

با گزارش TASS و اینترفاکس

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im