-نجف بیلدت سوالات صربستان و مجارستان با استفاده از ‘چین کارت کشته COVID-19 بحران

بلگراد — با نفوذ سابق سازمان ملل متحد و اروپا فرستاده به بالکان کارل بیلدت به تخلیه تورنت نگرانی بیش از صربی سیگنال های سیاسی میان coronavirus بیماری همه گیر.

در یک دور گرفته تا مصاحبه با RFE/RL در بالکان خدمات در مارس 30, سابق وزیر خارجه سوئد اذعان اروپا شکست در چهره COVID-19 همه گیر اما هشدار داد که صربی رهبران تکیه بر “چین کارت” می تواند “معکوس از صربی نقطه نظر.”

او دیده است شبیه “سیاسی” الگوی عضو اتحادیه اروپا, مجارستان گفت که دولت به دنبال سرکوب انتقاد پکن از دولت چین به ظاهر bungled مهار تلاش های پس از coronavirus انتقال از حیوانات به انسان در ماه نوامبر (و نه دسامبر).

بیلدت خواسته شده بود در مورد صربی جمهور Aleksandar Vucic بسیار انتقاد از اتحادیه اروپا زمانی که او در یک سخنرانی تلویزیونی نشانی در 15 مارس که “همبستگی اروپایی” فقط “یک افسانه” و اضافه کرد که تنها در چین “می تواند به ما کمک کند در این وضعیت دشوار است.”

Carl Bildt


کارل بیلدت

بیلدت گفت: او را دیدم صربستان “بازی چین کارت خیلی قوی تر است.”

اما او پرسید: “چه استراتژی سیاسی پشت آن است ؟ من آن را درک نمی کنند. من فکر می کنم آن است که معکوس از صربی نقطه نظر.”

روز بعد با پکن را آشکار تلاش برای تحت الشعاع قرار دادن انتقاد از مراحل آن را در اوایل COVID-19 بحران به دست آوردن بخار Vucic استقبال از یک هیئت چینی و یک planeload تجهیزات پزشکی در فرودگاه.

بیلدت ذکر ده ها میلیون یورو فوری کمک های اتحادیه اروپا برای کمک به صربستان در بخش بهداشت و درمان و مبارزه با بیماری همه گیر که به کشته شدن 31 از 1,171 مردم وجود دارد تایید کرد که با آلوده coronavirus آوریل 2.

“این بسیار قابل توجه بودجه حمایت کنون در بیش از یک زن و شوهر بیشتر نمادین چیزهایی که وارد شده از کشورهای دیگر” کارل بیلدت گفت. “اگر پاداش برای آن است که رئیس جمهور با تشکر از هر کس دیگری شکایت در مورد اروپا و پس از آن من فکر می کنم در دراز مدت انگیزه ای برای اروپا به حمایت کاهش خواهد یافت.”

صربستان است که اتحادیه اروپا نامزد کشور و رئیس جدید کمیسیون اروپا از دولت تحت ریاست جمهوری Ursula von der Leyen دارای نشانه های جدیدی را برای گسترش بود که مشکلاتی روبرو تحت سلف او ژان-کلود یونکر در میان اختلافات بیش از مهاجرت و بودجه و اولویت های, و مبارزه با تروریسم در اروپا.

گسترش اتحادیه اروپا مذاکرات کمیسر الیور Varhelyi گفت: در ماه فوریه پس از دیدار با Vucic که او می خواست تا سال 2024 “به حداقل یک کشور” از بالکان غربی آماده باشید برای عضویت در اتحادیه اروپا.

و بالکان غربی دریافت یک افزایش در هفته گذشته زمانی که شورای اروپا تصمیم به باز کردن رکورد در گفتگو با آلبانی و شمال مقدونیه سیگنالینگ بازگشت برای بزرگ شدن یک بار سیاسی فعلی طوفان ضربه های گذشته است.

برگزاری کینه?

بلگراد روابط با غرب شده اند پیچیده و طولانی اختلاف بیش از استقلال از صربستان سابق استان کوزوو سلاح های خرید و جنبه های دیگر از بلگراد در رابطه با روسیه و درک تاثیر منفی رسانه های آزاد و دموکراسی.

“من به ذکر این واقعیت است که [دولت صربستان] ساخته شده چلپ چلوپ بزرگ هر چه از نسبتا محدود, چینی, کمک,” بیلدت گفت. “رئیس جمهور Vucic وجود دارد در فرودگاه و من با دیدن آنها پوستر در بلگراد گفت: “با تشکر از شما به چین’ در حالی که من هرگز ندیده مربوطه ” با تشکر از شما برای به مراتب بیشتر کمک های قابل توجهی [که] از اتحادیه اروپا است. و من فکر می کنم ذکر شده است در سراسر [اتحادیه اروپا].”

اتحادیه اروپا اختصاص داده است حداقل 93 میلیون یورو (102 میلیون دلار) در حمایت از مراقبت های بهداشتی و اجتماعی و اقتصادی در صربستان و صدها میلیون نفر در دیگر پنج تن از به اصطلاح غربی بالکان شش: آلبانی و بوسنی و هرزگوین, کوزوو, مونته نگرو و شمال مقدونیه.

هنوز صربستان دولت رفته است به طول قابل توجهی به عموم ستایش پکن از جمله فوق تابلوهای تبلیغاتی.

بیلدت به نام اقدامات توسط مقامات بلگراد “بسیار متفاوت واکنش” و اضافه کرد که او شکست خورده “برای دیدن حکمت سیاسی از آن است.”

چین قریب وام و سرمایه گذاری به بالکان در تلاش برای افزایش نفوذ خود را بسیار از آن محدود به منطقه ای رهبر ایران در صربستان.

ارزش حمایت خود را از صربستان مرتبط با این بیماری همه گیر ناشناخته است اما به نظر می رسد شده اند محدود به چینی پزشکی materiel از جمله هواکش مواد مخدر و داروهای محافظ و ماسک و دستکش و یک دیدار از شش عضو تیم بهداشت عمومی مشاوران.

بیلدت در یک نقطه توییتی آنچه او پیشنهاد کرد به RFE/RL شد استانداردهای دوگانه توسط صربی مقامات در مورد کمک از اتحادیه اروپا و کمک از چین است.

نخست وزیر صربستان, آنا Brnabic, توییتی, پشت, متهم بیلدت از “پخش خبر جعلی قوی برای ارسال پیام های سیاسی.” او بیشتر chided بیلدت در یک کنفرانس مشترک مطبوعاتی که در آن او و Vucic تکرار “خبر جعلی” دادند.

“تبلیغ ورزش’

بیلدت پیشنهاد به RFE/RL که اتحادیه اروپا تا به حال ساخته شده اشتباهات در آن coronavirus اما پاسخ گفت: آن را به حال به گسترش این کلمه به اندازه کافی در مورد خود کمک کردند.

“ما را دیده اند که من فکر می کنم چینی ها صدمه شده اند توسط این واقعیت است که آن را همه آغاز شده و با آنها و آنها [ساخته] قابل توجهی اشتباهات در آغاز در تلاش برای سرپوش,” بیلدت گفت. “و در حال حاضر آنها در حال تلاش برای انجام یک نوع از حسن نیت ورزش با ارسال پروازها و هر آنچه که به کشورهای مختلف به منظور ایجاد خوب به یک حد خاص.”

او اضافه کرد که “همه باید کمک بود اما بدون شک یک عنصر…[تبلیغاتی ورزش] در جریان است.”

Serbian Defense Minister Aleksandar Wulin (center, left) and Chinese Ambassador Chen Bo commemorate the anniversary of the deaths of Chinese journalists killed in the 1999 during the NATO bombing in Belgrade on March 27.


صربی وزیر دفاع Aleksandar Wulin (چپ) و چینی سفیر Chen Bo مناسبت سالگرد مرگ و میر ناشی از روزنامه نگاران کشته شده در سال 1999 طی بمباران ناتو در بلگراد در 27 مارس ،

بیلدت گفت که او تا به حال دیده یک سناریوی مشابه بازی کردن در مجارستان که در آن سنگر نخست وزیر ویکتور اوربان خواستگارى کرده است روابط نزدیکتر با مسکو و پکن در میان اتحادیه اروپا و نگرانی گسترده ای در ناسیونالیسم سوخت پوپولیسم و اعمال محدودیت بر رسانه ها و اپوزیسیون.

“این روز های اولیه — اما من فکر می کنم وجود دارد گرایش به سمت سیاسی الگوی در اینجا” بیلدت گفت. “مجارستان شده است بسیار حمایت چین در هر احترام — ما دیده ایم مجار مسدود کردن اظهارات در داخل اتحادیه اروپا شده اند که انتقادی از چین, حقوق بشر و چیزهایی مانند آن و همچنین در دریای چین جنوبی است. بنابراین مجارستان اقدام شده است به عنوان یک متحد نزدیک چین در اتحادیه اروپا است. و این ممکن است که این نوعی از پاداش است.”

بیلدت شد اتحادیه اروپا فرستاده ویژه یوگسلاوی سابق و co-ریاست کنفرانس صلح دیتون در سال 1995. او همچنین به عنوان جامعه بین المللی نماینده بوسنی و هرزگوین در 1995-97 و به عنوان دبیر کل سازمان ملل فرستاده ویژه برای بالکان در 1999-2001. او نخست وزیر سوئد در 1991-94 و وزیر امور خارجه در 2006-14.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im