اتحادیه اروپا به تازگی منصوب فرستاده ویژه به صربستان و کوزوو در مذاکرات می گوید که او متعهد به حل و فصل همه بالکان همسایگان برجسته اختلافات.

در اظهارات به RFE/RL در مارس 17, سفیر میروسلاو Lajcak تاکید کرد تنها یک وجود دارد اتحادیه اروپا-تعدیل پریشتینا-بلگراد گفت و گو اما گفت که او نیز همچنان به همکاری نزدیک با همتایان آمریکایی خود.

“ایالات متحده شده است شریک اصلی اتحادیه اروپا در بالکان غربی و شریک اصلی اتحادیه اروپا در گفت و گو بین بلگراد و پریشتینا,” Lajcak گفت.

اتحادیه اروپا میانجیگری در مذاکرات عادی سازی روابط بین بلگراد و پریشتینا شکست در اواخر سال 2018 پس از پریشتینا اعمال 100 درصد مالیات بر واردات در صربستان و بوسنی کالا.

واردات مالیات بود پریشتینا پاسخ به یک کمپین توسط بلگراد با هدف متقاعد کردن کشورهای دیگر برای معکوس خود را به رسمیت شناختن استقلال کوزوو.

ایالات متحده خود را تشدید فشار برای صربستان و سابق استان به بازگشت به اصطلاح عادی پس از مذاکرات رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن منصوب ریچارد Grenell به عنوان نماینده ویژه وی در ماه اکتبر.

Grenell به تازگی به حالت تعلیق در پروژه های در کوزوو به ارزش میلیون ها دلار در تلاش برای تحریک یک بار راه اندازی شد. دیگر مقامات ایالات متحده پیشنهاد کرده اند که واشنگتن می تواند برداشت صدها نفر از نیروهای نظامی مستقر وجود دارد.

مقامات ایالات متحده در مارس 17 تا به حال هیچ نظر به RFE/RL در مورد Lajcak اظهارات و یا اینکه آیا یک توافق نهایی می توان تحت رهبری ایالات متحده در مقابل اروپا رهبری است.

Lajcak گفت: RFE/RL که او به اشتراک گذاشته سرخوردگی بیش از عدم پیشرفت در این روند است.

“این یک پیام Lajcak آوردن به کشورهای عضو اتحادیه اروپا’ پایتخت: ‘اگر ما تقاضا از همکاران ما به تعهدات خود ما نیز باید تحقق تعهدات ما,'” Lajcak بیانیه گفت. “کمیسیون اروپا اظهار داشت: بسیار واضح است که کوزوو انجام شده است تمام معیارهای. سوال این است که ‘اگر’ اما ‘که’ خواهد آزادسازی ویزا اتفاق می افتد. پس از آن خواهد آمد; من هیچ شک و تردید.”

Lajcak گفت: دستاوردها در نه سال dialogue شامل جابجایی کالا و مردم بین کوزوو و صربستان بین المللی شماره گیری کد برای کوزوو انتخابات در کوزوو که شامل آن عمدتا قومی صرب منطقه و ادغام صرب در کوزوو عدالت و اجرای قانون و سیستم های.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de