پارلمان اروپا هل شرقی شرکای بیشتری ادغام, انتقاد شدید روسیه

بروکسل — پارلمان اروپا تماس خواهد برای ایجاد یک “فضای مشترک اقتصادی” بین اتحادیه اروپا و شش جمهوری های شوروی سابق از آن برنامه مشارکت شرقی را به عنوان بخشی از یک روند تدریجی ادغام” به این بلوک با توجه به پیش نویس گزارش دیده RFE/RL در 15 آوریل.

مجلس پیش نویس گزارش همچنین تقبیح روسیه را “غیر قانونی” اقدامات مشارکت شرقی کشور — ارمنستان, آذربایجان, بلاروس, گرجستان, مولداوی و اوکراین — از جمله آنچه در آن خواستار بی ثباتی تهاجم و الحاق.

در این سند است که به بحث توسط پارلمان اروپا کمیته امور خارجی در هفته های آینده و به طور بالقوه می تواند تایید شده توسط اتاق بازرگانی است.

یک اجلاس بروکسل گرد هم آوردن رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا با کسانی که از شش مشارکت شرقی اعضای این است که برنامه ریزی شده برای ماه ژوئن 18. اما چندین دیپلمات های اتحادیه اروپا گفت: RFE/RL جمع آوری ممکن است به تعویق افتاد به نیمه دوم سال به دلیل بیماری همه گیر کوروناویروس.

در یک محجبه مرجع به روسیه که به شدت مخالف تلاش های کشورهای سابق بلوک شوروی برای نزدیک شدن به اتحادیه اروپا و ناتو و پارلمان اروپا را “تایید حق حاکمیت شرقی کشورهای شریک به انتخاب آزادانه خود فرد سطح همکاری و یا ادغام با اتحادیه اروپا” با توجه به پیش نویس گزارش.

در این سند همچنین “به شدت محکوم کرد ادامه نقض اصول اساسی و هنجارهای حقوق بین الملل در مشارکت شرقی منطقه” با استناد به “استفاده غیر قانونی از زور تهاجم, بی ثباتی, الحاق borderization و اشغال سرزمین های مختلف مشارکت شرقی کشور توسط فدراسیون روسیه است.”

در گرجستان مسکو نیروهای مستقر در مناطق جدایی طلب آبخازیا و اوستیای جنوبی پس از آن به رسمیت شناخته شده استقلال خود را پس از پنج روز جنگ روسیه و گرجستان در سال 2008 است. اکثریت کشورهای جهان در نظر آبخازیا و اوستیای جنوبی به گرجستان قلمرو.

در همین حال روسیه کشف و ضبط اوکراین در منطقه کریمه در سال 2014 پس از ارسال در نیروهای نظامی و برگزاری یک رفراندوم تلقی نامشروع توسط حداقل از 100 کشور جهان است. مسکو نیز حمایت از جدایی طلبان مسلح در درگیری مرگبار در شرق اوکراین است.

این برنامه مشارکت شرقی راه اندازی شد در سال 2009 و به معنای آوردن شش جمهوری های شوروی سابق نزدیک به اتحادیه اروپا بدون به وضوح ارائه آینده عضویت.

گرجستان, مولداوی و اوکراین را پس از امضا توافق نامه با اتحادیه اروپا از جمله تجارت آزاد می پردازد اما چند عضو شده اند و تمایلی به بحث در مورد این موضوع از این کشورها به عضویت.

پارلمان اروپا که در گذشته به نام برای بیشتر بزرگ شدن به شرق متحده در پیش نویس گزارش که “در حالی که رکورد نیست پیش بینی شده در چارچوب برنامه مشارکت شرقی شرقی سیاست مشارکت می تواند تسهیل فرایند تدریجی ادغام به اتحادیه اروپا.”

این سند می افزاید که قانونگذاران می خواهند به “سوار در یک فرآیند به ایجاد یک فضای مشترک اقتصادی از جمله خدمات است که تسهیل ادغام عمیق تر اقتصادی و همگرایی با سیاست های اتحادیه اروپا و عمیق تر همکاری های اقتصادی میان کشورهای مشارکت شرقی خود است.”

قانونگذاران خواهد اکسپرس پشتیبانی به صورت تدریجی ادغام شش کشور به اتحادیه اروپا انرژی اتحادیه حمل و نقل جامعه و دیجیتال تک بازار با توجه به پیش نویس گزارش.

در میان چیزهای دیگر در زمینه ارتباطات از راه دور این سند نشان می دهد ایجاد “یک رومینگ رایگان رژیم بین اتحادیه اروپا و مشارکت شرقی کشور و داخل مشارکت شرقی به عنوان به زودی به عنوان ممکن است.” پیشنهادات دیگر شامل ایجاد یک مشارکت شرقی دانشگاه در کیف.

پیش نویس این سند همچنین پیشنهاد راه اندازی “گسترده بین المللی حافظ صلح در امتداد مرزی اوکراین و روسیه” که در آن اتحادیه اروپا-رهبری ماموریت “ارائه می شود باید برای اعزام به طرفین درگیر در مناقشه به کمک در کارهای مانند د-معدن کمک به آماده سازی برای انتخابات محلی و تامین دسترسی رایگان برای کمک های انسان دوستانه سازمان است.”

یک گروه از ناظران بین المللی در حال حاضر در حال پیگیری این جنگ در شرق اوکراین به عنوان بخشی از سازمان امنیت و همکاری اروپا ویژه نظارت بر ماموریت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>