پارلمان اروپا OKs معاملات به بهبود تحرک شهروندان بلاروس

بروکسل — پارلمان اروپا داده است آن نور سبز به دو موافقت نامه است که آن را آسان تر و ارزان تر برای شهروندان بلاروس برای ورود به کشورهای اتحادیه اروپا.

در مجموع 634 قانونگذاران اروپایی در مارس 13 حمایت ویزا-تسهیل توافق بین اتحادیه اروپا و بلاروس با 48 رای مخالف و چهار ممتنع.

بستری مجدد توافق شد حمایت 560 معاون در حالی که 117 رای مخالف و 13 رای ممتنع. آرا برگزار شد با e-mail به علت بیماری همه گیر کوروناویروس.

معاملات در حال حاضر رفتن به شورای اروپا متشکل از دولت ها در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که انتظار می رود به تصویب آنها در هفته های آینده. این توافق پس از آن به زور وارد کنید در ماه جولای در اولین.

بروکسل و مینسک امضا دو موافقت نامه در ماه ژانویه و بلاروس در مجلس ملی به تصویب رسید معاملات در ماه گذشته.

هنگامی که آنها به زور وارد کنید ویزا هزینه کاهش خواهد یافت از 80 یورو ($89) به 35 یورو ($39) و مهلت کنسولگری به تصمیم گیری در یک درخواست ویزای کوتاه خواهد شد.

چند دسته از مسافران از جمله روزنامه نگاران و دانشجویان همچنین قادر خواهد بود برای دریافت ویزای چند بار ورود با دیگر اعتبار.

تسهیل صدور ویزا اولین گام قبل از به طور بالقوه اعطای کامل ویزا-آزادسازی در حال حاضر لذت می برد توسط شهروندان گرجستان, مولداوی و اوکراین است.

این امر در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به غیر از ایرلند و همچنین غیر اتحادیه اروپا در نروژ و سوئیس است.

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de