باکو — دادگاه اروپایی حقوق بشر (ECHR) حکم داد که هدف واقعی از آذربایجان تحقیقی خبرنگار خدیجه Ismayilova در مورد جزئیات دستگیری و بازداشت شد به “سکوت و مجازات او برای او کار می کنند.”

آذربایجان محکوم Ismayilova به 7 1/2 سال زندان در سال 2015 در چه گروه های حقوق بشر به نام اتهامات کاذب. او مشروط منتشر شده در سال 2016 است اما هنوز هم موضوع را به یک سفر بان کی مون.

در فوریه 27 حکم استراسبورگ مستقر در دادگاه گفت: آن را پیدا کرده بود به ویژه که یکی از اتهامات عنوان شده علیه Ismayilova بود “بر اساس یک غلط شکایت تحت اجبار” در حالی که دیگر اتهامات “حمایت نمی حقایق است.”

دادگاه برگزار شد که در آذربایجان بود به پرداخت Ismayilova در مجموع از 25000 یورو ($27,400) در رابطه با آسیب های, هزینه, و هزینه های.

سازمان عفو بین الملل که به رسمیت شناخته شده است Ismayilova به عنوان یک زندانی عقیدتی استقبال ECHR حاکم اما لندن دیده بان اصرار داشت که “بی عدالتی متعهد توسط مقامات آذربایجان علیه خدیجه هنوز پایان نیافته است.”

“او دارای سابقه کیفری به عنوان محکومیت ناعادلانه علیه او شده اند نقض و خودسرانه اعمال محدودیت از جمله ممنوعیت سفر هنوز در محل گفت:” عفو بین الملل: معاون مدیر برای شرق اروپا و آسیای مرکزی دنیس Krivosheev.

Krivosheev نیز خواست مقامات آذربایجان به “جلوگیری از سوء استفاده از قانون برای با انگیزه های سیاسی تعقیب طراحی شده برای سکوت و مسالمت آمیز منتقدان.”

در اوایل این ماه ECHR دستور آذربایجان به پرداخت غرامت به دو مخالفت فعالان زندانی مواد مخدر اتهامات عنوان شده علیه.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im