شمال مقدونیه و آلبانی دریافت اخبار امیدوار کننده در مارس 2 پس از به روز پیشرفت گزارش منتشر شده توسط اتحادیه اروپا اجرایی گفت: هر دو کشور تحویل داده اند و نتایج به نظر می رسد آماده برای باز کردن الحاق به اتحادیه اروپا شد.

کمیسیون اروپا گفت: دو بالکان متحده باید “شدت کار خود را تحویل داده و بیشتر ملموس و نتایج پایدار در مناطق کلیدی” از ژوئن 2018.

همراه با جدید اتحادیه اروپا برای بزرگ شدن روش, آخرین گزارش پیشرفت تقویت شانس آلبانی و شمال مقدونیه گرفتن یک تاریخ برای شروع مذاکرات الحاق.

رئیس جمهور فرانسه امانوئل پاکسازی که در زمان بخشی در مسدود کردن باز از مذاکرات با اسکوپیه و تیرانا در ماه اکتبر گفت: در ماه گذشته او مایل به اجازه می دهد آنها را برای شروع عضویت در مذاکرات اگر کمیسیون اروپا به آنها یک بررسی مثبت در ماه مارس است.

“کمیسیون اروپا می ایستد بصورتی پایدار و محکم با توصیه های خود را برای باز کردن الحاق مذاکرات با آلبانی و شمال مقدونیه و من امیدوارم که کشورهای عضو را به یک تصمیم مثبت در هفته آینده,” بزرگ شدن کمیسر الیور Varhelyi نوشت.

او گفت که دو کشور در حال اصلاح اقتصاد خود را, قضایی در سیستم و مناطق دیگر در آماده سازی برای دیدار با استانداردهای اتحادیه اروپا.

دولت های عضو اتحادیه اروپا در حال انتظار برای تصمیم گیری بعد از این ماه که آیا برای ارائه به عضویت باز کرد.

در اجلاس سران در کرواسی قرار است با رهبران اتحادیه اروپا و شش بالکان غربی نامزد کشور: صربستان, Kosovo, مونته نگرو, آلبانی و بوسنی-هرزگوین و در شمال مقدونیه.

شمال مقدونیه اروپا طرفدار دولت به رهبری سوسیال دموکرات ها در حال انتظار دشوار انتخاباتی مبارزه برای ماندن در قدرت در مارس 12 انتخابات عمومی.

بر اساس گزارش رویترز و بینش بالکان

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de