اتحادیه اروپا خواستار سیستم عامل های آنلاین برای مبارزه با موج آنلاین دروغ باعث این بیماری همه گیر کوروناویروس متهم چین و روسیه از نصب تبلیغات کمپین برای تضعیف دموکراسی و صیقل دادن تصاویر خود را.

“بازیگران خارجی و برخی از کشورهای ثالث به ویژه روسیه و چین را درگیر در هدفمند تاثیر عملیات و دروغ مبارزات در اطراف COVID-19 در اتحادیه اروپا آن محله و در سطح جهانی می گوید:” یک سند سیاست منتشر شده در 10 ژوئن ترسیم بلوک رویکرد برای مقابله با دروغ های مرتبط با این بیماری همه گیر.

این دو کشور “به دنبال تضعیف بحث دموکراتیک و اجتماعی را تشدید کند قطبش و بهبود تصویر خود را در COVID-19 بافت” در این سند می افزاید.

این بیماری همه گیر “نشان داد که دروغ نه تنها آسیبی به سلامتی ما دموکراسی را نیز مضرات سلامت شهروندان ما” این گزارش می گوید: با استناد به “خطرناک و مضر و گمراه کننده مراقبت های بهداشتی اطلاعات” مانند ادعا می کند که نوشیدن سفید کننده می تواند به درمان این بیماری و این که شستن دست ها کمک کند جلوگیری از گسترش آن.

اتحادیه اروپا را ستود سیستم عامل های آنلاین مانند Google و Facebook و توییتر برای از بین بردن میلیون ها نفر از تبلیغات گمراه کننده و کسانی که در ایالات متحده دیجیتال غول که به توافق های اضافی موشکافی تحت داوطلبانه کد از تمرین با هدف متوقف کردن گسترش دروغ مربوط به ویروس.

اما کمیسیون اروپا معاون رئیس جمهور برای ارزش ها و شفافیت ورا Jourova به خبرنگاران گفت که این شرکت ها باید به مراتب بیشتر گزارش های دقیق در هر ماه بیش از در حال حاضر در عمل مصرف آنها برای جلوگیری از یک خبر جعلی “infodemic.”

این شرکت ها همچنین باید قادر به “شناسایی تهدیدات جدید به طور مستقل,” او اضافه شده است.

Coronavirus آلوده بیش از 7.6 میلیون نفر در سراسر جهان کشته و بیش از 412,000 حدود 180,000 از آنها در اروپا و با توجه به شمارش توسط دانشگاه جانز هاپکینز.

با گزارش آسوشیتدپرس و خبرگزاری فرانسه

tinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de