اتحادیه اروپا و وزیران دارایی در حال توافق بر 500 میلیارد یورو ($550 میلیارد دلار) طرح محرک اقتصادی برای تقویت اقتصاد فلج نهفته coronavirus بیماری همه گیر.

پس از هفته ها از مجادله که در معرض اختلافات عمیق در منطقه یورو وزیران در مارس 9 حل و فصل در یک گروه سه نفره از اقدامات برای حمایت از کارگران, کسب و کار متحده در پاسخ به شیوع بیماری.

اتحادیه اروپا اقتصاد کمیسر Paolo Gentiloni توصیف توافق در یک صدای جیر جیر به عنوان “یک بسته حجم بی سابقه ای برای حمایت از سلامت سیستم افزونگی وجوه نقدینگی برای کسب و کار و صندوق برای احیای طرح است.”

جزء اصلی از بسته بندی است که 240 میلیارد یورو از اورژانس اعتبار ارزان از اروپا به مکانیسم ثبات اروپا (ESM) به ارائه کمک های مالی به مدیون کشورها به ویژه ایتالیا و اسپانیا.

این بسته همچنین فراهم می کند تضمین بیشتر از بانک سرمایه گذاری اروپا برای افزایش وام دهی به شرکت ها و یک طرح به عنوان یارانه دستمزد به طوری که شرکت های برش ساعت و نه شغل.

اما این توافق اشاره می کند و نه صدور مشترک بدهی اروپا — به اصطلاح coronabonds — چیزی به شدت مدیون ایتالیا, اسپانیا و فرانسه خواستار آن شدند اما که کشورهای ثروتمند به رهبری آلمان و هلند و فنلاند و اتریش به شدت مخالف است.

قبل از آن در مارس 9, آنگلا مرکل صدراعظم آلمان تصریح کرد که صدور مشترک بدهی های روی میز, حتی به عنوان نخست وزیر ایتالیا جوزپه کونته هشدار داد که پروژه اروپایی خواهد بود را در مخاطره قرار داده اگر کشور را بار مقابله با خرید اینترنتی از این بیماری همه گیر.

به جای سازش و توافق می گوید: بلوک 27 رهبران ملی می تواند تعیین کند که آیا “نوآورانه ابزارهای مالی” باید مورد استفاده قرار گیرد.

مقاومت از هلند بیش از استفاده از ESM تقریبا torpedoed بسته است. لاهه اصرار بر دشوار اصلاحات شرایط یک پیشنهاد بود که غیر استارتر بسیار مدیون ایتالیا و اسپانیا. این مقاومت غلبه بر آلمان و فرانسه اعمال فشار برای اطمینان از شرایط برای بهره برداری از صندوق نجات بودند به حداقل نگه داشته شود.

محرک برنامه می آید در بالای صدها میلیارد یورو به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و کمیسیون اروپا را به خود اختصاص پاسخ به کروناویروس-کتک اقتصاد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه dpa و سلامت

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im