شرق لیبی می گویند نیروهای ترکیه هواپیماهای بدون سرنشین کشته شدن 5 غیرنظامی

قاهره (AP) — شرق لیبی نیروهای تخمگذار محاصره پایتخت این کشور از طرابلس متهم رقبای خود را روز شنبه در مرحله یک حمله است که در آن یک هواپیمای بدون سرنشین به یک کامیون مواد غذایی کاروان در این کشور غرب کشته شدن حداقل پنج غیر نظامی.

شبه نظامیان گروه آزادانه متحد ملل-حمایت ضعیف دولت در طرابلس را تکذیب کرد حمله به غیرنظامیان گفت: آنها هدفمند کامیون های حامل تجهیزات و مهمات در شرق نیروهای تلاش برای گرفتن سرمایه است.

خلیفه Hifter که اعلام شروع عملیات برای ریشه کن کردن شبه نظامیان و متحد کردن کشور در سال 2014 است فرمانده شرق مبتنی بر نیروهای تلاش برای گرفتن کنترل طرابلس. آنها از شرق و جنوب لیبی. محاصره دولت در طرابلس قوانین فقط یک گوشه ای از این کشور با غرب است. هر دو طرف در حال پشتیبانی شده توسط شبکه ای از شبه نظامیان متمرد و قدرت های خارجی.

Hifter راه اندازی خود را در طرابلس حمله ماه آوریل گذشته. در هفته های اخیر خشونت را تشدید کرده با هر دو طرف یکدیگر را متهم بمباران محله های غیر نظامی. سازمان ملل گفته است که خشونت و بدتر شدن بحران انسانی در لیبی می تواند مقدار به جنایات جنگی است.

ترکیه فرستاده زرهی هواپیماهای بدون سرنشین دفاع هوایی و اخیرا سوریه, داعش با لینک کلیک کنید برای گروه های افراطی برای سرپا نگه داشتن بحرانزده طرابلس دولت است. در همین حال روسیه با اعزام صدها مزدور برای افزایش Hifter حمله به. امارات متحده عربی و مصر نیز پشت Hifter.

هیچ نظر فوری از مقامات ترکیه در اتهام حمله هواپیماهای بدون سرنشین.

Ahmed al-Mosmari سخنگوی Hifter نیروهای گفت: حمله هواپیماهای بدون سرنشین صورت گرفت در اواخر یکشنبه در نزدیکی منطقه Mizda, 184 کیلومتر (114 مایل) در جنوب طرابلس.

این حمله پس از Hifter در یک اقدام نشان از قدرت اعلام کرد که روز شنبه یک 2015 U. N.-میانجیگری معامله سیاسی برای متحد کردن کشور بود “یک چیزی از گذشته است.”

این طرابلس مبتنی بر دولت گفت: نبود شگفت زده Hifter اعلام و خواست لیبی برای پیوستن به “جامع گفت و گو و در ادامه مسیر دموکراتیک برای رسیدن به یک برنامه جامع و راه حل دائمی بر اساس صندوق های رای دهی.”

در حالی که تا سال 2015 قرارداد موفق به آوردن وحدت و ثبات به تقسیم کشور Hifter اعلام تهدید به بیشتر پیچیده U. N. تلاش برای کارگزار حل و فصل سیاسی برای جنگ داخلی.

در بروکسل, کمیسیون اروپا, سخنگوی پیتر Stano روز سه شنبه با انتقاد Hifter اعلام. او گفت: “هر گونه تلاش برای فشار به جلو طرفه راه حل های حتی بیشتر از آن توسط نیروی هرگز ارائه یک راه حل پایدار برای کشور است.”

Stano گفت: دسامبر 2015 توافق باقی مانده است mos ماندگار چارچوب یک راه حل سیاسی در لیبی است. وی شرکای بین المللی در لیبی به “افزایش فشار” بر روی دو طرف درگیر برای پایان دادن به جنگ را مورد حل و فصل سیاسی.

Jalel Harchaoui یک لیبی متخصص در هلند موسسه روابط بین الملل گفت: Hifter حرکت بود “تقریبا یک کودتا” نشان داد که “آرمان که جدید نیستند.”

“Hifter طول می کشد و در عین حال گام دیگری به سوی نظامی استبداد و کنترل مطلق بر سرزمین در حال حاضر تراز وسط قرار دارد با LNA” او گفت:.

این حرکت همچنین می تواند به این فرمانده نظامی این فرصت را به اقتصادی اقدامات لازم برای رسیدگی جدی اقتصادی و بحران های مالی در مناطق تحت کنترل خود را.

لیبی شده است در آشفتگی از سال 2011 زمانی که جنگ داخلی سرنگون زمان دیکتاتور Moammar Gadhafi بود که بعدا کشته شد. هرج و مرج بدتر شده اخیر در این دور از مبارزه به عنوان حامیان خارجی به طور فزاینده مداخله با وجود تعهدات خود را به مقابل در بالا مشخصات صلح نشست در برلین در اوایل این سال است.

___

آسوشیتد پرس نویسنده Lorne طبخ در بروکسل کمک به این گزارش.

کپی رایت © 2020 آسوشیتد پرس. تمام حقوق محفوظ است. این مواد ممکن است منتشر نمی شود, پخش نوشته شده و یا توزیع شود.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>