شرق اروپا و آسیای مرکزی دولت در پاسخ به کروناویروس با ‘سرکوب’ اقدامات عفو بین الملل می گوید

بسیاری از دولت ها در شرق اروپا و آسیای مرکزی در حال مشاهده پیش coronavirus همه گیر به عنوان “یک پاس رایگان به پایمال” در حقوق بشر, سازمان عفو بین المللی می گوید اصرار دارد که هر گونه اقدامات سختگیرانه برای جلوگیری از گسترش ویروس باید “به طور موقت متناسب و در خط با استانداردهای حقوق بشر.”

“به عنوان COVID-19 همه گیر آشکار در این منطقه بسیاری از دولت ها به نظر می رسد بیشتر علاقه مند به سرکوب مخالفان نسبت به حفاظت از بهداشت عمومی” هدر مک گیل سازمان عفو بین المللی آسیای مرکزی پژوهشگر گفت: در 29 آوریل.

مقامات در جمهوری آذربایجان و روسیه و کشورهای دیگر در منطقه “به طور معمول” توسل به اقدامات سرکوبگرانه به سکوت بحرانی انداز و “تعجب” در پاسخ به اپیدمی با بی اعتنایی به حقوق اساسی بشر عفو بین الملل گفت.

لندن ناظر بر موارد ذکر شده در هر دو قرقیزستان و قزاقستان است که در آن مقامات اجرا قرنطينه در بلوک آپارتمان با جوش درهای و در نتیجه وادار کردن ساکنان به ماندن در داخل.

در اوکراین این گروه گفت که نظامی بود و بسته کردن فقط دسترسی به یک روستای ترک 150 ساکنان با “هیچ دسترسی به دنیای خارج و هیچ وسیله ای برای گرفتن مواد غذایی و پزشکی, خدمات و یا هر گونه کمک.”

و در روسیه در قفقاز شمالی منطقه چچن تصویری شواهد نشان می دهد که پلیس باید از لحاظ جسمی حمله مردم برای پوشیدن ماسک.

در بلاروس و تاجیکستان و ترکمنستان رهبران سیاسی را “خوار” به شدت از شیوع و ترویج درمان “با هیچ اثر ثابت” که سازمان عفو بین الملل گفت: تشکیل تهدید به حق مردم به سلامت.

در مورد آزادی بیان و دسترسی به اطلاعات این گروه گفت: مقامات در شرق اروپا و آسیای مرکزی بود “اغلب” استفاده می شود به تازگی معرفی اورژانس قدرت به آزار و اذیت روزنامه نگاران و کسانی که تلاش کرده اند برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات است.

دولت های آذربایجان و روسیه “را تحت پیگرد قانونی قرار کاربران رسانه های اجتماعی و روزنامه نگاران و متخصصان پزشکی برای افشای نقص در خود COVID-19 پاسخ. کشورهای دیگر مانند ازبکستان را به اعمال ویرانگر جریمه برای انتشار ‘جعلی, اخبار,'” مک گیل گفت.

“مردم از شرق اروپا و آسیای مرکزی سزاوار بهتر است در طول این دشوار و چالش برانگیز دوران” مک گیل گفت. “دولت باید با اختصاص تمام منابع در دسترس برای تحقق حق بهداشت و قرار دادن حقوق بشر در مرکز پاسخ به این ویروس.”

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>