دیده بان حقوق بشر (HRW) نامیده می شود برای روسیه به رها کردن اتهامات عنوان شده علیه ده ها تن از روزنامه نگاران روسیه در مواجهه با جریمه یا حبس برای اعتراض مسالمت آمیز در همبستگی با همکاران خود که با عنوان جرم جنایی تحت پیگرد قانونی قرار برای کار خود را.

نیویورک-بر اساس دیده بان در تاریخ 10 ژوئیه خواست مقامات روسیه بلافاصله پس از رها کردن اتهامات عنوان شده علیه معترضان و دیگر روزنامه نگاران و پایان خود را سرکوب آزادی بیان و تظاهرات مسالمت آمیز.

“مستقل خبرنگاران در روسیه شده اند تحت حمله سال اخیر تعقیب کیفری در نظر گرفتن سرکوب به یک سطح جدید” Damelya Aitkhozhina روسیه محقق در HRW گفت: در یک بیانیه.

در بسیاری از موارد پلیس به استناد قوانین در مجمع عمومی به عنوان زمینه ای برای دستگیری با توجه به HRW. در چند مورد از آنها نیز استناد بهداشت عمومی قوانین که معرفی شده بود برای جلوگیری از گسترش این کوروناویروس.

“پلیس به دروغ ادعا کرد که برخی از معترضان نقض این قوانین و در عین حال نگهداری بسیاری از بازداشت معترضان در سر می برند تهویه ضعیف پلیس وسایل نقلیه که آنها نمی تواند عمل اجتماعی فاصله,” این نهاد بیانیه ای گفت:.

Aitkhozhina گفت که به جای انجام تعهد خود را به اجازه می دهد مردم را به اعتراض مسالمت آمیز مقامات دستگیر کرده و آنها را “تحت سوء استفاده و قوانین محدود کننده در مجمع عمومی و تحت پوشش حفاظت بهداشت عمومی در حالی که افشای آنها را به خطر عفونت در بازداشت هستند.”

در تاریخ 3 ژوئیه 17 نفر بازداشت شدند خارج از سرویس امنیتی فدرال (FSB) دفتر مرکزی آن در مسکو به آنها اعتراض دادستان از سوتلانا Prokopyeva در یک مورد به طور گسترده ای مورد انتقاد قرار به عنوان حمله به آزادی بیان است.

اکثر کسانی که بازداشت روزنامه نگاران شد.

روز بعد دو روزنامه نگاران برگزار شد در غرب روسیه در شهر پسکوف که در آن Prokopyeva آزمایشی صورت گرفت.

بیست و هشت روزنامه نگاران و فعالان سیاسی نیز بازداشت شده در خارج از FSB ساختمان در مسکو در تاریخ 7 ژوئیه در حالی که اعتراض به خیانت اتهامات عنوان شده علیه ایوان Safronov سابق خبرنگار تحقیقی.

هر سه اعتراضات کاملا مسالمت آمیز و تظاهرکنندگان برگزار شد و تنها فرد اعتصاب فاصله خود را از هر یک از دیگر دیده بان حقوق بشر گفت.

تحت قانون معترضی است که مجاز به برگزاری انفرادی اعتصاب بدون اطلاع مقامات در پیشبرد.

معترضان در مسکو گفت که در هر زمان تنها یک نفر ایستاده بود با یک پلاکارد و در پسکوف دو معترضان انطباق با 50 متر فاصله نیاز به واجد شرایط به عنوان یک انفرادی اعتراض.

دیده بان حقوق بشر گفت معترضان منتشر شده است در وضعیت آنها گزارش به پلیس در تاریخ اختصاص داده به روند اداری اتهامات عنوان شده علیه آنها.

اکثر بازداشت شدگان در مسکو صورت اتهام نقض عمومی-مجمع مقررات حمل است که حداکثر از 20 ، 000 روبل ($280) خوب یا تا 40 ساعت از خدمت به جامعه است.

حداقل دو نفر از افراد بازداشت شده در پایتخت — از جمله ایلیا آذریک روزنامه نگار که همچنین خدمت در مسکو شورای منطقه — به صورت حداکثر از 300 ، 000 روبل ($4,200) خوب یا تا 200 ساعت خدمت به جامعه و یا 30 روز در زندان برای یک تکرار عمومی مجمع نقض.

حداقل یکی از معترضان در مسکو و هر دو از روزنامه نگاران بازداشت شده در پسکوف هستند متهم به عدم تطابق اجتماعی-فاصله اقدامات و چهره جریمه تا 30000 روبل ($420).

tinyurlis.gdclck.ruulvis.netshrtco.de