Donbas توسعه: خواهد “شورای مشورتی’ باز کردن درب به مذاکرات مستقیم بین کی یف و روسیه و حمایت از جدایی طلبان?

هیچ مذاکرات با روسیه و حمایت از جدایی طلبان در شرق اوکراین است که یک سرود برای رهبران در کیف در طول شش سال جنگ که به کشته شدن بیش از 13000 نفر در Donbas و آواره بیش از 1 میلیون نفر است.

در حال حاضر که ممکن است در حال تغییر است.

در مذاکرات در مینسک در تاریخ 11 مارس یک توافق اخیر زده شد که به جدایی طلبان در Donbas صدای در روند مذاکرات ایجاد شد تا حد زیادی unimplemented آتش بس و حل و فصل توافق امضا شده در بلاروس سرمایه در سال 2014 و 2015.

معلوم نیست که آیا این برنامه مجموعه ای از آن روز در ماه مارس اجرا خواهد شد. وجود دارد عصبانی پوش بک از مخالفان رئیس جمهور اوکراین ولدیمیر Zelenskiy — و حتی از برخی از متحدان خود را: چند تن از اعضای خود را خدمتگزار مردم است که از حزب دارای اکثریت در پارلمان ابراز نگرانی از این پیشنهاد.

و آن را تنها ایده جدید بود که شناور در مینسک است. یکی دیگر از پلت فرم حمایت می کنند “گفت و گو” نه تنها در Donbas بلکه در کریمه که روسیه کشف و ضبط یک ماه قبل از جنگ در Donbas آغاز شده و همچنین به عنوان دیگر مشکل بالقوه نقاط در اوکراین از جمله مناطق غربی اوکراین که در آن قومی مجارستان به دنبال یک صدای قوی تر.

یکی دیگر از عوامل حرکت سریع coronavirus بحران: پیگیری جلسه برنامه ریزی شده برای مارس 25 به تعویق افتاد نگرانی بیش از COVID-19 بیماری همه گیر.

RFE/RL طول می کشد یک نگاه به آنچه اتفاق افتاده است در مینسک در تاریخ 11 مارس و آنچه در آن ممکن است به معنی برای آینده اوکراین و روسیه و تنها جنگ در اروپا است.

جدید مذاکره کنندگان

به واسطه سازمان امنیت و همکاری در اروپا (OSCE) دو چهره های جدید در بخشی از این نشست از آنچه که به طور رسمی شناخته شده به عنوان سه جانبه گروه تماس (TCG): آندری Yermak, Zelenskiy جدید رئیس ستاد و دیمیتری کوزاک, رئیس جمهور روسیه ولادیمیر پوتین نقطه جدید در اوکراین است.

Yermak سابق تهیه کننده فیلم مطرح شده مشخصات خود را با بازی در یک نقش کلیدی در عمده تبادل زندانی میان اوکراین و روسیه در اواخر سال گذشته. اما انتصاب او در فوریه 11 ابرو مطرح شده در اوکراین در میان کسانی که بیم آن می تواند سیگنال یک نرم شدن دولت موضع روسیه است.

کوزاک معاون رئیس پوتین دولت نیز منصوب شده در فوریه 11.

او به جای ولادیسلاو Surkov طولانی با نفوذ کرملین خودی ساخته شده که امواج با شدت تحریک آمیز نظرات در مورد اوکراین در مدت کوتاهی پس از خروج خود را.

اصلی ترین چیزی که برای بیرون آمدن از این نشست پیشنهاد ایجاد یک شورای مشورتی با صندلی های اختصاص داده شده به “مجاز” از روسیه و جدایی طلبان مورد حمایت.

در حالی که مسکو صحبت می کرد دستیابی کیف بیشتر بود قطع بر آنچه تا به حال برخوردی تا زمانی که رسانه های اوکراین سکوت را شکست و توسط انتشارات “پروتکل” توافق شده در مینسک است.

شورای

با توجه به پروتکل شورای مشورتی شامل 10 نمایندگان اوکراین و 10 نمایندگان روسیه-حمایت نیروهای که نگه داشتن قطعات دونتسک و لوهانسک. پیوستن به آنها خواهد بود یک عضو هر یک از روسیه آلمان فرانسه و سازمان امنیت و همکاری. با توجه به متن توافق شده در مینسک هدف اصلی از این شورای مشورتی خواهد بود “برای انجام و توسعه طرح های سیاسی و راه حل های قانونی نسبت به حل و فصل مناقشه.”

جنجال

اوکراین به مدت طولانی در نظر گرفته رهبران نیروهای جدایی طلب به عنوان عروسک های خیمه شب بازی از مسکو — برخی از آنها شده است شهروندان روسیه — و تا به حال نگذاشته گفتگو با آنها.

پس از مینسک نشست Yermak انکار کرد که هر گونه سازش ساخته شده بود.

“ما متعهد به دنبال توافق در مورد مسائل مختلف که مهمترین آنها اصلاح قانون اساسی در زمینه تمرکز زدایی و انتخابات محلی با نمایندگان خاص بخشهایی از مناطق دونتسک و لوهانسک از اوکراین” — رسمی عبارت برای مناطق خارج از کنترل دولت گاهی اوقات شناخته شده توسط مخفف ORDLO — در عرض سه جانبه گروه تماس.

“هیچ مذاکرات مستقیم – بدون هیچ تردیدی در مورد آن! ما در حال صحبت کردن در مورد ایجاد یک پلت فرم که در آن شهروندان اوکراین که امروز زندگی می کنند در هر دو کنترل شده و کنترل نشده سرزمین می تواند ارتباط برقرار” Yermak گفت.

A Ukrainian woman holds a placard denouncing any agreements with the "enemy" during a rally outside the presidential office in Kyiv earlier this month.


یک زن اوکراین دارای یک پلاکارد محکوم کردن هر گونه توافق با “دشمن” در طول یک تظاهرات در خارج از دفتر ریاست جمهوری در کیف در اوایل این ماه.

این اطمینان مواجه شد با شک و تردید با مخالفان از هر گونه مذاکرات مربوط به روسیه و حمایت از جدایی طلبان. به کسانی که در اوکراین “این مهم نیست که دقیقا نشان دهنده ORDLO: آیا آنها در حال پوتین مردان یا نه آیا آنها مبارزان یا نه که آیا آنها در مدرسه یا نه گفت:” ماریا Kucherenko یک تحلیلگر در کیف مستقر در مرکز جامعه مدنی مطالعات.

“مشکل این است که با اعلام خواهد شد که وجود دارد برخی از نوع شورای اسلامی با مشارکت ORDLO ظرف سه جانبه گروه تماس, [مقامات رفته اند] در برابر منطق چه سه جانبه گروه تماس است: روسیه, اوکراین و سازمان امنیت و همکاری اروپا” او گفت:.

یکی دیگر از پلت فرم ؟

پیشنهاد شورای مشورتی بود در انظار اما یکی دیگر از ایده های جدید ظاهرا از ظهور مارس 11 دیدار در مینسک: یکی دیگر از پتانسیل فضا برای گفت و گو با Donbas خواهد بود ارائه شده از طریق یک پلت فرم ملی برای آشتی و وحدت است.

Serhiy Syvokho یک مشاور وزیر اوکراین امنیت ملی و شورای دفاع گفت که در علاوه بر این به Donbas و روسیه کنترل کریمه اوکراین مواجه تنش در جاهای دیگر از جمله در بخش هایی از غرب که در آن قومی مجارستان را ابراز نا امیدی به خصوص بر زبان حقوق. او گفت که در جاهای دیگر کهربا معدن را تا حد زیادی گرفته شده در قانون را در دست خود.

زمانی که Syvokho شد و با توجه به پرده پیشنهاد عمومی در کیف در مارس 12, او استقبال خشمگین ملی گرایان و برخی از آنان انداخت سابق کمیک به زمین.

پلیس اوکراین گفت: 15 نفر دستگیر شدند در مارس 12, برخی از آنها شناسایی شدند و به عنوان اعضای ملی سپاه یک گروه ملی تاسیس شده توسط آندری Biletskiy که تاسیس بحث آزوف داوطلب گردان در شروع جنگ با روسیه و حمایت از جدایی طلبان در سال 2014.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im