کیشینف — هیچ کس نمی داند دقیقا به همین دلیل 25 ساله Alexandru Rjavitin تسهیل بازگشت به جدایی طلب مولداوی منطقه Transdniester در اواخر سال گذشته. پس از همه خود اعلام کرد مقامات در قلمرو قبلا پرونده اتهامات جنایی علیه او به اتهام “ترک” از این منطقه غیر قانونی شبه نظامی تشکیل — اتهامات عنوان شده است که انجام یک پنالتی تا 20 سال در زندان است.

زمانی که Rjavitin ناپدید شد از بستگان خود را’ خانه در Transdniestrian روستای پرومیسک در تاریخ 18 دسامبر خانواده اش بلافاصله مشکوک او شده است می خواهم ربوده شده توسط نیروهای امنیتی محلی.

این مورد که تبدیل به چیزی از علت حامله, vintag میان مولداوی فعالان حقوق انداخته است سخت ویژه در گسترده اتهامات سوء استفاده, متوحش کننده و شکنجه در داخل Transdniester را ناشناخته شبه نظامی.

در ژانویه 15, عملا مقامات در Transdniester در نهایت اذعان کرد که Rjavitin بود را بازداشت کرده است. با توجه به Alexandru Postica مدیر برنامه حقوق بشر از Chisinau-بر اساس تبلیغی-Lex انجمن Rjavitin او مجاز تحت نظارت دیدار با پسرش در ژانویه 20 یا 21.

“از آنچه که او قادر بود به او بگویم وکلا Rjavitin شد در [زندان] در Tiraspol,” او گفت: RFE/RL در مولداوی خدمات در 30 ژانویه با اشاره به این شهرستان از منطقه جدایی طلب. “در این جلسه وجود دارد یک افسر از مقامات حاضر پس Rjavitin نمی ارائه هر گونه اطلاعات دقیق در مورد این پرونده است.”

در 27 ژانویه Postica گفت: Rjavitin مادر خود را بازدید و پسر این بار در همان شبه نظامی پایه که از او فرار کرد در سال 2015. این “بی وفایی” اتهامات علیه پسرش شده بود کاهش یافته است او آموخته و او بازگردانده شده است برای خدمت به بقیه اش کرد.

“ما با این وجود تکرار خواسته های ما برای دسترسی به او” Postica گفت: RFE/RL “از آنجا که ما هیچ شواهدی است که حقوق او مشاهده شد به جز غیر قانونی نتیجه گیری [از Transdniestrian مقامات]. ما نیاز به تعیین که او را شکنجه و یا در غیر این صورت تهدید.”

در این میان دادستان در کیشینف افتتاح یک پرونده جنایی در ماده به دنبال سوء ظن است که Rjavitin ربوده شده بود.

Alexandru Rjavitin داستان واقعا آغاز شد و در اوت 2015, زمانی که او موفق به فرار از واحد شبه نظامی که به او شده است می خواهم اجباری و شنا در سراسر رودخانه Dniester. در تجزیه طلب در لباس نظامی و نور داخل کفش او راه می رفت به مدت سه روز به سرمایه کیشینف.

“من با پوشیدن لباس نظامی و نشان دادن در عمومی مانند که نبود یک ایده خوب” Rjavitin گفت: در سال 2017, فیلم مستند تولید شده توسط RFE/RL در مولداوی خدمات. “وجود دارد مقدار زیادی از Transdniestrians در آن روستاها بنابراین من تا به حال مراقب باشید. من وحشت زده بود…. من در مولداوی برای اولین بار در زندگی من است.”

هنگامی که او رسیده پایتخت Rjavitin در بر داشت راه خود را به فعالان حقوق در تبلیغی-Lex و آشکار یک داستان وحشتناک سوء استفاده در Transdniester این انتخابات.

“سربازان اغلب مورد ضرب و شتم شدید, humiliated, زن و دختر برای پول” Rjavitin گفت: در RFE/RL مستند. “تازه وارد هستند و برای اولین بار شکسته و تمسخر و مجبور به پرداخت. این مقدار متفاوت است — 20 روبل [$1.25 با توجه به نرخ رسمی ارز عملا مقامات تعیین شده برای nonconvertible ارز] و تا. برخی از پسران و حتی مجبور به پرداخت $100 به $150. [ماموران] مهم نیست که کجا و چگونه شما پول. اما اگر شما می آیند تا خالی شما تضمین ضرب و شتم.”

Rjavitin دقیق راه های بسیاری از سربازان ابداع کرده بود به ضرب و شتم و شکنجه سربازان بدون ترک ثبتشده علائم. با اینحال او نشان داد زخم از سوء استفاده او رنج می برد.

“در اینجا من یک اسکار از سرنیزه. او را فریب دهد در اطراف” Rjavitin گفت: نشان دادن سمت خود دست و قیافه نشان می دهد که چگونه او مهاجم بود سلاح سرد بین Rjavitin را با سلاح خود را. “و او در قطع دست من است. او مست را از ذهن خود.”

“آن دسته از بچه ها نوشیدنی سخت و ضرب و شتم ما به طور منظم” او به این نتیجه رسیدند.

‘این است که تنها راه آن است’

Rjavitin اتهامات شده اند تکرار اظهارات بسیاری از مردم آواره از ناشناخته Transdniester منطقه است.

“فراریان از Transdniester داستان های خود را بگویید و کسانی که از افراد دیگر از مردان جوان که مورد آزار قرار گرفته اما کسی که سکوت کند چرا که آنها ممکن است کشته شوند” تبلیغی-Lex وکیل وادیم Vieru گفت: در سال 2017, مستند. “علاوه بر این شما واقعا نمی تواند آن را یک ‘،’ آن است که در واقع یک شبه نظامی غیر قانونی شکل گیری است که غیرقانونی طول می کشد دور آزادی از این مردان جوان است. آن است که زمینه را برای اتهامات جنایی از آن دقیق تر خواهد بود به تماس با آن یک گروه سازمان یافته جنایی و هدف آن است که به گرفتن پول از تازه خدمتگزاران.”

در اوایل این ماه یک کتاب با عنوان یک سال و جوانان منتشر شد با حمایت از چک غیر دولتی کمک های سازمان های مردم نیاز دارند. جزئیات کتاب داستان از 12 سابق Transdniester سربازان و در دسترس است آنلاین در روسی. حساب جمع شده بودند توسط Larisa Kalik یک فعال سیاسی از Tiraspol.

“این کتاب تلاش من برای به صدای خود را به افرادی که هرگز خواست در مورد این موضوع مهم” Kalik گفت: RFE/RL در ژانویه 12. “پشت glitz از تبلیغات داستان نشان داده شده در تلویزیون های منطقه ای در مورد چگونگی بزرگ آن است که به یک مدافع وطن می ایستد افرادی که هیچ عشق به سرزمین مادری خود. برای آنها در سرزمین مادری خود است فقط یک محل برای دریافت خود را برای اولین بار موهای خاکستری در سن 20 سالگی به از دست دادن دندان های خود را به سرخورده و توسعه تمایل به خرید یک بلیط یک طرفه از خارج از کشور.”

“این پروژه آغاز شد و بیش از یک سال پیش” Kalik گفت. “در نوامبر 2018 من ملاقات یک مرد جوان که به خدمت در Transdniester ارتش. او نیمه شوخی به من گفت در مورد خدمات خود را — در مورد عدم بهداشت را متوحش کننده, منزجر کننده مواد غذایی است. زمانی که من او را پرسید که چگونه او می تواند ایستادن در چنین تحقیر آمیز درمان…او فقط در جواب همان راهی است که بسیاری از مردم فراموش: “هیچ چیز تغییر خواهد کرد در ارتش. که راه آن است که راه آن بود راه آن است رفتن به.'”

‘ما در حال مولداوی’

جدایی طلبان طرفدار روسیه در Transdniester اعلام استقلال از مولداوی در سال 1990 نگرانی که مقامات در کیشینف به دنبال اتحاد با رومانی به عنوان اتحاد جماهیر شوروی از هم پاشیده.

جدایی طلبان مبارزه در یک جنگ علیه نیروهای دولتی دو سال بعد که در آن حدود 1000 نفر کشته شدند.


درگیری منجمد شده پس از اتحاد جماهیر شوروی نیروهای نظامی مستقر در Transdniester دخالت در کنار جدایی طلبان. پس از آن روسیه همچنان به ارائه نظامی و اقتصادی و حمایت سیاسی به رسمیت شناخته نشده عملا دولت. مسکو حفظ نیروهای نظامی در منطقه با وجود کیشینف را درخواست های مکرر برای آنها به خارج و جایگزین نیروهای حافظ صلح بین المللی.

مردان جوان بین سنین 18 و 27 مورد نیاز برای تکمیل یک سال خدمت در منطقه را غیر قانونی شبه نظامی سازمان است.

Rjavitin گفت: تجربه تقویت روایت عملا مقامات که مولداوی دولت است که دشمن خود را. او توضیح داد که چگونه یک کاپیتان افغانستان نیست به نگرانی در مورد یک جنگ احتمالی با همسایه اوکراین است.

“‘مولداوی را به ما حمله اول است. مولداوی است که ما دشمن'” Rjavitin به نقل از کاپیتان عنوان کرد و گفت.

“مردم این ایده میخ به سر خود از اولین نفس” Rjavitin گفت: در سال 2017, مستند. “تمام ایستگاه های هوایی این ایده. ‘مولداوی دشمن است. اگر جنگ آغاز می شود در برابر مولداوی شما باید به مبارزه با به پایان به دلیل این است که خانه خود را.’ اگر مولداوی ایستگاه های تلویزیونی وجود دارد این امر تثبیت وضعیت و Transdniestrians خود را می خواهید به بازگشت به مولداوی.”

“آنها با من تماس خائن و می گویند من خیانت کرده من مادری” Rjavitin گفت. “در واقع هر چند من خیانت نیست من مادری. مولداوی من است سرزمین مادری. ما در مولداوی به دنیا آمد. ما مولداوی بخشی از مولدووا.”

نوشته شده توسط رابرت Coalson بر اساس گزارش توسط لینا Grau و Serghei Ursul از RFE/RL در مولداوی خدمات. Eugenia Cretu و Nicolai Gusan از RFE/RL در مولداوی خدمات نیز به این گزارش

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de