Depopulation فاجعه بالکان و آن خزنده بحران جمعیتی


برخی از بهترین و درخشان شده اند و در حال فرار از زندگی در غرب بالکان در droves در دهه های اخیر. و هیچ پایانی در چشم.

صربستان را اعلام اخیر که جمعیت آن غرق شده بود و به کمتر از 7 میلیون نفر بود jolting یادآوری در مورد یک بحران جدی در منطقه است.

غرب بالکان است آزار دهنده مردم مشکل است.

غیر قابل انکار است که دهه خالص مهاجرت به خارج از منطقه و به ثروتمند نزدیکی کشورهای اروپایی – و بیشتر در خارج از کشور به مکان هایی مانند ایالات متحده, کاناداو استرالیا — در نظر گرفتن تلفات.

کرواسی‘s زمان محدود پیشرو ریاست اتحادیه اروپا به وعده درخشش یک نور روشن بر این مشکل, اما زاگرب را فقیر غیر اتحادیه اروپا و همسایگان — صربستان, بوسنی و هرزگوین, آلبانی, کوزوو, شمال مقدونیهو مونته نگرو — بیمار هستند-مجهز به رسیدگی به چالش های است که با دهه کاهش جمعیت.

حتی بدتر — کارشناسان و مهاجران از منطقه به توافق برسند — آن را دشوار است برای پیش بینی زود هنگام برگشت از بحران جمعیتی است که عمیقتر به عنوان متحده در بالکان غربی راکد باقی می ماند سیاسی متوقف شده در خود اصلاحات تلاش و غرق در فساد, ناکارآمدیو دیگر میکشد بر عملکرد اقتصادی و فرصت است.

“ایده خروج بالکان قطعا نیست جدید می گوید:” رابرت Austin, شرق-جنوب شرقی و مرکزی اروپا و متخصص در دانشگاه تورنتو.

در علاوه بر این به جمعیت خروج در طول و پس از خشونت فروپاشی یوگسلاوی در دهه 1990 او به نقل از “عظیم خروج” در قرن 19 برای بهتر فرصت های اقتصادی در جای دیگر و تلاش های برخی از کسانی که در بالکان مهاجران به بازگشت پس از جنگ جهانی اول “را به شرکت در ساخت, جدید, مرفه, در حالت ایده آل دولت دموکراتیک است.”

کسانی که تلاش بیشتر شکست خورده است.

“وضعیت در حال حاضر نوع آینه است که به این معنا است که مردم باید راه بهتر فرصت های اقتصادی در اتحادیه اروپا و به ویژه, و آنها به سمت چپ. تفاوت این زمان من فکر می کنم این است که آنها نمی آیند.”

در حالی که مهاجرت بین المللی آمار و ارقام می تواند غیر قابل اعتماد — مردم به ندرت خود را ثبت نام کنید خروج — کارشناسان می گویند در بالکان غربی است و بدون شک دچار برخی از بالاترین سطح مهاجرت در جهان پس از سقوط کمونیسم و فروپاشی یوگسلاوی.

عظیم 47 درصد از Bosnians و 45 درصد از Montenegrins زندگی در خارج از کشور پس از 41 درصد از آلبانی 30 درصد هر یک از Kosovars و مقدونیه و 18 درصد از Serbians با توجه به بانک جهانی در آخرین آمار و ارقام.

به طور متوسط برای تمام کشورهای اتحادیه اروپابا مقایسه حدود 11 درصد.

اثر تجمعی است که یک مغز تخلیه در جمعیت جوان و تحصیل شهروندان اغلب برای اولین بار خود را به آموزش و مهارت های خود در خارج از کشور.

این نیز منجر به نصب عمومی معنا که خروج از کشور خود را درست انجام دهید و آن را ایجاد کرده است در حال رشد خارج از کشور است که تسهیل آینده خروج.

Gotta Get Out

Zorana Kurbalija Novicic مسلما کسی که کشورهای بالکان ممکن است مانند حفظ-یا پیروزی.

پس از گرفتن دکترای خود را در سال 2009 از دانشگاه بلگراد فارغ التحصیل و مدرس دانشگاه در ژنتیک جمعیت به سرعت به رسمیت شناخته شده شکاف سمت چپ توسط برترین پژوهشگران که فرار خونریزی در دهه 1990 پس از فروپاشی یوگسلاوی.

صربی موسسات تحقیقاتی ضعیف تامین می شود بیمار مجهز و تلاش برای زنده ماندن بسیار کمتر توسعه جوان علمی استعداد مانند او از طریق کمک های مالی و یا کنفرانس های بین المللی.

وجود دارد قابل تحسین استثنا Kurbalija Novicic می گوید RFE/RL اما “صربی علم به سادگی از دست داد [آن] رقابت…[به] اتحادیه اروپا.”

“واضح بود برای من: صربستان کشور من است و من به آن افتخار می کنم اما من باید به جایی که در آن ایده های من می تواند رسیدن به [خود را] به پتانسیل کامل.”

پس از تعداد بی شماری از برنامه های کاربردی در خارج از کشور او برنده های معتبر بین المللی کمک هزینه تحصیلی در سال 2015 است که اجازه Kurbalija Novicic به ادامه کار پژوهشی در دانشگاه اوپسالا در سوئد.

جمعیت genetecist Zorana Kurbalija Novicic صرف سال تقاضا برای پروژه های خارج از کشور و در نهایت قبل از حرکت با شوهر و دو فرزند به سوئد در سال 2015.

“آن را دشوار است برای من به ترک” می گوید که مادر سه کودک است که پس از تاسیس یک علم برای کودکان و نوجوانان راه اندازی به نام علم بازار اوپسالا. “بر خلاف آن را تسکین بود که پس از سالها کار سخت من در نهایت یک شانس برای انجام پژوهش با کیفیت بالا و من پول برای آن.”

Kurbalija Novicic بلافاصله قدردانی “جشن کیک ماه به جای انتهای جنگ و نبرد آغاز شود. سیاست شد و نه بسیار مرکزی در زندگی ما [و] بود که بسیار با طراوت است.”

طرح او این بود که به صرف دو سال در خارج از کشور قبل از به دنبال یک کمک مالی جدید به طوری که او می تواند ایجاد خود گروه تحقیقاتی در بلگراد.

“این رویای من بود: برای آموزش خودم در اتحادیه اروپا دریافت کمک های مالی و ایجاد یک شبکه و بازگشت به صربستان. اما…”

به جای Kurbalija Novicic می گوید او و خانواده اش در حال حاضر امید به ماندن در سوئد.

‘فشار’ و ‘کشش’ عوامل

کارشناسان تمایل به تقسیم مردم انگیزه برای مهاجرت به دو دسته عوامل است که “فشار” یک فرد به ترک و چیزهایی که “بکشید” یا قرعه کشی آنها را به سمت یک مقصد در خارج از کشور.

این موج بزرگ مهاجرت از یوگسلاوی سابق در دهه 1990 بود که نتیجه اصلی “فشار عامل” در خشونت فروپاشی این کشور ،

اما در دهه های بعدی نیز نامهربان جمعیتی به آلبانی و یوگسلاوی سابق جمهوری که باقی می ماند در خارج از اتحادیه اروپا.

“فرصت های اقتصادی بسیار مهم است راننده می گوید:” Jamele Rigolini سرب اقتصاددان و برنامه رهبر برای توسعه انسانی و فقر در بالکان غربی برای بانک جهانی “اما به خصوص برای افراد ماهر-و یا حتی غیر ماهر — فرصت هایی که فرزندان خود را ممکن است کیفیت آموزش و پرورش, کیفیت, خدمات, عدم شایسته سالاری [در خانه] در برخی از بخش های با کیفیت از دولت — تمام انگیزه دادن به مردم برای ترک کنند.”

کیفیت هوا تبدیل به یکی دیگر از جدی فشار و عامل او و دیگر کارشناسان و مهاجران از منطقه می گویند برجسته هشدار دادند در آلودگی در منطقه بالکان قرار داده است که چندین شهر از جمله سارایوو و بلگراددر پایین رتبه بندی جهان.

غرب بالکان’ “سهام مهاجران” — که بخشی از اتباع زندگی در خارج از کشور — است که در میان بالاترین در اروپا و آسیای مرکزیبا توجه به بانک جهانی.

صربستان و مونته نگرو انجام می دهند بهتر از بوسنی, کوزووو آلبانی از نظر همه مهاجرت می گوید:” Rigolini “اما آنها [هنوز] تجربه و کار-به چالش کشیده است. و من فکر می کنم که اشتراکات [از دست دادن جمعیت] نیز با توجه به این واقعیت است که همه آنها بسیار نزدیک به غرب اروپا — و اروپا آن را قوی pull عامل است.’ بنابراین در حالی که با فشار عوامل’ متفاوت است در سراسر کشور همه این کشورها هنوز هم برخی از چالش ها به آدرس.”

حقوق بالاتر در کشورهایی مانند آلمان یا فرانسه — شناخته شده به عنوان دستمزد دیفرانسیل — نمایندگی مشترک “را عامل.”

بسیاری از سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) به بالکان غربی متمرکز شده است کم هزینه نیروی کار در پایین بهره وری بخش است.

“یکی از نیاز به باقی می ماند و واقع بینانه و حتی اگر همه این عوامل را بهبود بخشد وسوسه به مهاجرت باقی خواهد ماند بسیار محکم و قوی است.”

بانک جهانی اقتصاددانان توجه داشته باشید که ماهر مهاجرت می تواند کمک مثبت به مهاجران کشورهای مبدا در تعدادی از راه های.

برای مثال این می تواند ایجاد ثروت از طریق حواله زمانی که مهاجران ارسال پول “خانه است.”

اما ماتیاس Lerch معاون باروری و رفاه آزمایشگاه در موسسه ماکس پلانک برای تحقیقات جمعیتی (MPIDR) در روستوک, آلمانمی گوید که در حالی که حواله هنوز هم کمک به کاهش برخی از اقتصادی درد در بالکان “پدیده [مهاجرت] در حال حاضر آنقدر عظیم است که من فکر می کنم آن است که واقعا تبدیل شدن به یک مشکل دراز مدت چشم انداز توسعه در منطقه دلیل این که شما یک پیری و کاهش جمعیت.”

مهاجرت نیز می تواند تشویق سرمایه گذاری مستقیم خارجی و کارآفرینی افزایش انگیزه بیشتر برای آموزش و یا آموزش و پرورش یا آوردن مهاجران در آنچه شناخته شده به عنوان “دایره مهاجرت” ارائه می شود که دانش و کسب و کار زرنگ و دانا.

و کارشناسان می گویند مهاجران که ترک نیروی کار در کشورهای خود را گاهی اوقات می تواند کمک به کاهش نرخ بیکاری وجود دارد در کوتاه مدت.

از سارایوو-بر اساس منطقه ای شورای همکاری — ساخته شده است که 46 کشورو سازمانها و نهادهای دیگر — گفت: شرکت کنندگان در کنفرانس بر اشتغال و فرار مغزها در بالکان غربی در ماه ژانویه است که در این منطقه جمعیت در سن کار تا به حال کاهش یافته است بیش از 400 ، 000 نفر در پنج سال گذشته.

یک ماشین کابل بالای یک لایه دود که کفن بوسنی سرمایه سارایوو در ژانویه سال 2020 است.

حتی با نرخ بیکاری در منطقه بالکان غربی در طول تاریخ در سطح پایین و کمتر از نیمی از این منطقه را در سن کار شهروندان و افزایش بیکاری در میان افراد جوان اغلب بسیار بالاتر است.

و نوع پایدار فرار مغزها که بالکان است که تجربه می تواند فلج کننده در بسیاری از راه های دیگر که در دولت وجود دارد طبعا با احتیاط از کشورهای ثروتمند’ مناقصه به تجاوز کردن به بهترین و درخشان ترین.

یکی از بالکان مهاجران’ محبوب ترین مقصد و همچنین یکی از اروپای غربی ترین اقتصادهای به شدت نیاز به نیروی کار آلمانبه اجرا گذاشته شد و قانون جدید در این ماه است که با هدف تسهیل مهاجرت برای کالج تحصیل و دیگر کارگران ماهر از کشورهای غیر اتحادیه اروپا.

“این [جدید] قانون تسهیل حرکت مردم و جنبش کارگری به آلمان [و] دارای پتانسیل برای [تشویق] هجوم زیادی [آلمان].”

پس از صربستان اعلام در ماه ژانویه است که جمعیت آن تا به حال غوطه ور در زیر 7 میلیون آن کار وزیر ایجاد یک بحران تیم را امتحان کنید و کشف کردن راه برای جلوگیری از خروج کارگران است.

‘فرهنگ مهاجرت’

“شده است وجود دارد یک نوع فرهنگ از مهاجرت است که در حال حاضر به شدت ریشه در بالکانمی گوید:” Lerch.

“من فکر می کنم که یک فرد جوان اگر آنها می خواهند برای تحقق بخشیدن به چیزی در زندگی خود و وضعیت خوب آنها [به اعتقاد آنها] نیاز به رفتن به خارج از کشور — آن را بیشتر شبیه به یک مراسم از تصویب.”

سی و شش سال Milos یک صربی مهاجر که خواست به انتشار نام و نام خانوادگی خود می گوید: او می دانست که آن زمان برای رفتن به زمانی که حدود شش سال پیش “بسیار به آرامی به تدریج زندگی روزانه در بلگراد شد نوع عذاب.”

جوان مردم لذت بردن از یک کافه در مرکز شهر بلگراد پایتخت صربستان.

“شما می دانید روز به روز همه چیز مردم که شما را در تماس با فقط مزاحم شما — این بهترین راه من می توانید آن را توضیح دهید.”

او ذکر دلایل مانند سیاسی کشور فرهنگ تبخیر رفاه است که او را مانع از کسب درآمد یک دستمزد زندگی می کنند و کمبود خدمات.

“و شما متوجه است که شما احاطه شده است-شما در جایی که آن را به دهه های بهتر…برای صربستان برای تبدیل شدن به یک کشور عادی مانند آلمان,” او می گوید.

میلوس سال را صرف یادگیری زبان آلمانی و آموزش و کار به عنوان یک تکنسین صدا قبل از فرود در مونیخ در ژانویه 2018.

“هر چه که بود-که چیزی است که هل می دهد ما را از صربستان — شما قادر خواهید بود به آن را تا زمانی بیشتر می آید به [این] تصویر,” او می گوید. “من عمدا نوع قرار داده و آن را خاموش اگر چه من می خواستم به یک کودک در حال حاضر پنج سال پیش. من از نوع قرار داده است که به جلوگیری از او در حال رشد وجود دارد…که در حال حاضر زمانی که من به عقب نگاه در آن من آن را افتضاح است.”

پسر و پسر, مادر هنوز در صربستانجایی که او آنها را بازدید.

“این بود تا زمانی که پسرم به دنیا آمد در سال گذشته در تابستان — که زمانی که من واقعا احساس, ‘OK [آلمان] در حال حاضر رفتن به خانه اش و من قصد دارم به انجام همه چیز را به آنها را در اینجا,” او می گوید. “دو سال من در مبارزه برای رسیدن خودم به آلمان. در حال حاضر من در روند مبارزه و انجام آنچه باید انجام شود به آنها را در اینجا.”

اقتصاددانان در بانک جهانی توجه داشته باشید که در حالی که “مساعد” در خارج دست بالکان غربی دولت های آنها می تواند بیشتر انجام دهید به تعدیل “فشار عوامل” برای افرادی مانند Milos و رو به رشد خود را خانواده.

آنها نشان می دهد افزایش ایجاد شغل در بخش خصوصی و رشد تشویق جذابیت خود را از کشورهای هر دو حرفه ای و زندگی خصوصی مردم و اصلاح آموزش و پرورش را بهتر متناظر محلی و تقاضای جهانی است.

میلوس شک و تردید است.

“چرا آن را متوقف کند ؟” او می پرسد از پرواز از مردم از کشورهای بالکان. “چه چیزی باعث می شود مردم و اقتصاددانان فکر می کنم که آن را متوقف می کنید ؟ آن را گرفتن است هیچ بهتر وجود دارد؟”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>